Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, bjj-p said:

Εχει καμμια πληροφορια για προμηθειες κλπ;

Για metal είναι 100 συναλλαγές τον μήνα.

Premium και standard από 9 και 3 αντίστοιχα αν τα λέω σωστά. Μετά τα όρια θα κοστίζει από $1 η συναλλαγή. 

Ζητάνε ελληνικό ΑΦΜ και μερικά στοιχεία της δουλειάς, όπως τον κλάδο, εισοδηματικά ετήσια ποσά κοκ.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ξεκίνησα και εγώ έναν λογαριασμό Revolut. Από ότι κατάλαβα προτείνεται για συναλλαγές στο εξωτερικό σωστά; Επίσης η φυσική κάρτα έχει κάποια χρέωση; Και τι παίζει με την ηλεκτρονική;

 

Για να στείλω έμβασμα υπάρχει προμήθεια 1€ ανάλογα με το ποσό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Hapatingo said:

Για metal είναι 100 συναλλαγές τον μήνα.

Premium και standard από 9 και 3 αντίστοιχα αν τα λέω σωστά. Μετά τα όρια θα κοστίζει από $1 η συναλλαγή. 

Ζητάνε ελληνικό ΑΦΜ και μερικά στοιχεία της δουλειάς, όπως τον κλάδο, εισοδηματικά ετήσια ποσά κοκ.

Αν δωσεις ΑΦΜ θα χει σχεση και με την καρτα γενικα ή μονο για συναλλαγες μετοχων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Jason13 said:

Αν δωσεις ΑΦΜ θα χει σχεση και με την καρτα γενικα ή μονο για συναλλαγες μετοχων;

Μόνο για τις συναλλαγές μετοχών, ουσιαστικά κάνεις εγγραφή για λογαριασμό ανταλλαγής μετοχών. Και όποτε θες να αγοράσεις μια μετοχή κάνεις top up τον λογαριασμό απο το balance της revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, μπορει καποιος να μου στειλει ενα λινκ η να μου πει πως κανω top up στην καρτα? 

το Iban της revo απο οποια τραπεζα και αν δοκιμασα (εθνικη-πειραιως-eurobank) δεν περναει.. ουτε φυσικα να βαλω την καρτα την ελληνικη στην revo γινεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, emperor4her είπε

καλησπερα, μπορει καποιος να μου στειλει ενα λινκ η να μου πει πως κανω top up στην καρτα? 

το Iban της revo απο οποια τραπεζα και αν δοκιμασα (εθνικη-πειραιως-eurobank) δεν περναει.. ουτε φυσικα να βαλω την καρτα την ελληνικη στην revo γινεται!

βάζεις το προσωπικό EUR IBAN της Revolut με μεταφορά σε Τράπεζα του εξωτερικού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

βάζεις το προσωπικό EUR IBAN της Revolut με μεταφορά σε Τράπεζα του εξωτερικού;

παταω εκει που λεει add money, και επειτα μου εχει 3 τροπους:

1. transfer to your revolut accoun->το Iban Που μου δινει ειναι της μορφης gb25 revo xxxx xxxx xxxx xx -> υο οποιο δεν μπορω να το χρησιμοποιησω απο αλλη τραπεζα να περασω λεφτα

2. google pay -> δεν δουλευει..

3. add visa/mastercard -> δοκιμασα 4 καρτες δεν παιρνει καμια!

 

που κανω λαθος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, emperor4her είπε

παταω εκει που λεει add money, και επειτα μου εχει 3 τροπους:

1. transfer to your revolut accoun->το Iban Που μου δινει ειναι της μορφης gb25 revo xxxx xxxx xxxx xx -> υο οποιο δεν μπορω να το χρησιμοποιησω απο αλλη τραπεζα να περασω λεφτα

2. google pay -> δεν δουλευει..

3. add visa/mastercard -> δοκιμασα 4 καρτες δεν παιρνει καμια!

που κανω λαθος? 

To iban θα το χρησιμοποιησεις για να κανεις εμβασμα σε τραπεζα του εξωτερικου απο την Ελληνική τράπεζα σου. Ολες το δέχονται. Εχεις στείλεις ξανά έμβασμα   απο Ελληνική τράπεζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spartak1 είπε

To iban θα το χρησιμοποιησεις για να κανεις εμβασμα σε τραπεζα του εξωτερικου απο την Ελληνική τράπεζα σου. Ολες το δέχονται. Εχεις στείλεις ξανά έμβασμα   απο Ελληνική τράπεζα;

οχι δεν εχω ξαναστειλει εξωτερικο. μηπως θελει καποια αλλαγη απο την τραπεζα μου? εννοω να μην ειναι ενεργοποιημενη καποια επιλογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, emperor4her είπε

οχι δεν εχω ξαναστειλει εξωτερικο. μηπως θελει καποια αλλαγη απο την τραπεζα μου? εννοω να μην ειναι ενεργοποιημενη καποια επιλογη?

Για Πειραιως (Winbank) πας 

Μεταφορες->Μεταφορα σε αλλη τραπεζα/Εμβασμα

Λογαριασμος Βαζεις το IBAN που σε δινει η Revolut

ονοματεπώνυμο δικαιούχου βαζεις το δικό σου Όνομα Όπως το εχεις εισαγει στην Revolut με λατινικούς χαρακτήρες

χώρα και BIC μπαινουν αυτοματα με την εισαγωγη του IBAN

Νομισμα Βαζεις Ευρω

Μετα το ποσο

Πληροφοριες για τον δικαιουχο μπορείς να το αφησεις και κενο

Και επιλεγεις την κανονική προτεραιότητα.

Το στελνεις και τελειωσες.

Το εμβασμα κοστίζει 1 ευρω και πιστώνεται την επομενη εργασιμη Στον λογαριασμό σου στην revolut.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dks13 είπε

Μπορω να βαλω να με πληρωνει ο εργοδότης μου στην revolut? Καθε μηνα μου παιρνει 3 ευρώ η τράπεζα και δε γουστάρω.

Δεν γινεται.

Μπορεις να ανοιξεις λογαριασμο στην ιδια τραπεζα με τον εργοδότη και να πληρωνεσε εκει ωστε να μην πληρωνεις τα εξοδα εμβασματος της τραπεζας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...