Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 hours ago, vagstef said:

μόνο μέσω του GPay app γίνεται. όχι web. επίσης το top up γίνεται απευθείας όχι με IBAN όπως στο έμβασμα. κατεβασε το google pay στο iphone

Πως γίνεται να πληρώσεις με gpay σε iPhone? Προφανώς και δεν αναφέρομαι στο nfc που ειναι αδιανόητο να γίνει, αλλά στο api της revolut που λέει top up with apple pay και το οποίο δεν αλλάζει σε google pay/ Samsung pay κοκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Πως γίνεται να πληρώσεις με gpay σε iPhone? Προφανώς και δεν αναφέρομαι στο nfc που ειναι αδιανόητο να γίνει, αλλά στο api της revolut που λέει top up with apple pay και το οποίο δεν αλλάζει σε google pay/ Samsung pay κοκ. 

για προσθήκη κάρτας μόνο και φόρτιση Revolut. οχι nfc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Δηλαδή εδώ θα προστεθεί από την Revolut το api που θα λέει use google pay? 

C037945F-1BE5-473C-A121-B122AA4A62CD.jpeg

για δοκίμασέ το μπορεί. ή μήπως θα βγάζει πάντα το apple pay λόγω iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, vagstef said:

για δοκίμασέ το μπορεί. ή μήπως θα βγάζει πάντα το apple pay λόγω iphone.

Πάντα το apple pay βγαίνει, δεν γίνεται απο iPhone να πληρώσεις με google pay ακόμα και ηλεκτρονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Hapatingo είπε

Πάντα το apple pay βγαίνει, δεν γίνεται απο iPhone να πληρώσεις με google pay ακόμα και ηλεκτρονικά.

γιατί? αφού το λέει στην περιγραφή στο app store. περίεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2019 στις 7:00 ΜΜ, paparas1 είπε

Έκανα αλλαγή pin και ανάληψη από Συνεταιριστική Τράπεζα Έβρου και δεν είχε καμιά χρέωση.

Ανάληψη από Attica Bank χθες (07/08) και δεν χρεώθηκα προμήθεια από την τράπεζα.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μεταφορά από τράπεζα του εξωτερικού με έμβασμα πόσο κάνει να φανεί; Μήπως σε N26 θα φανεί πιο γρήγορα γιατί θέλω να μου μεταφέρουν κάποια χρήματα σήμερα και να μπορώ να κάνω ανάληψη. Διάβασα ότι υπάρχει και το SEPA instant debit transfer αλλά δεν βρήκα αν υποστηρίζεται από revolut και N26.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, petroschelsea είπε

Καλησπέρα μεταφορά από τράπεζα του εξωτερικού με έμβασμα πόσο κάνει να φανεί; Μήπως σε N26 θα φανεί πιο γρήγορα γιατί θέλω να μου μεταφέρουν κάποια χρήματα σήμερα και να μπορώ να κάνω ανάληψη. Διάβασα ότι υπάρχει και το SEPA instant debit transfer αλλά δεν βρήκα αν υποστηρίζεται από revolut και N26.

Δεν το υποστηρίζουν(revolut, n26)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Δεν το υποστηρίζουν(revolut, n26)

Αν εννοείς το sepa instant credit transfer η revolut δεν το υποστηρίζει ενώ η N26 θα το υποστηρίζει από τις 4 Νοεμβρίου  2019.

Οι Ελληνικές τράπεζες μέχρι τώρα δεν έχουν μπει στο πρόγραμμα.

Θα πρέπει και η τράπεζα του αποστολέα να το υποστηρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κατεβάσει Gpay app εχω περασει μεσα και καρτα revolut και dipocket στην dipocket εχω χρηματα κανονικα . Πως τα στελνω στην ρεβολουτ αμεσα; ( το gpay το κατέβασα απο android γράφοντας gpay apκ sto google)

Επεξ/σία από Stelaras1993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Stelaras1993 said:

Εχω κατεβάσει Gpay app εχω περασει μεσα και καρτα revolut και dipocket στην dipocket εχω χρηματα κανονικα . Πως τα στελνω στην ρεβολουτ αμεσα; ( το gpay το κατέβασα απο android γράφοντας gpay apκ sto google)

Φίλε μου τα έχεις μπερδέψει, διάβασα και το άλλο μήνυμα σου.

Απο οτι κατάλαβα χρησιμοποιείς iPhone όπου και τρέχεις τις εφαρμογές revolut και dipocket, έχεις εγκαταστήσει σε android το google pay και θέλεις να στείλεις τα χρήματα σε revolut? Εάν ναι, τότε εγκατέστησε σε android την revolut και τρέχε απο εκεί την revolut. Άλλως τρόπος δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

Φίλε μου τα έχεις μπερδέψει, διάβασα και το άλλο μήνυμα σου.

Απο οτι κατάλαβα χρησιμοποιείς iPhone όπου και τρέχεις τις εφαρμογές revolut και dipocket, έχεις εγκαταστήσει σε android το google pay και θέλεις να στείλεις τα χρήματα σε revolut? Εάν ναι, τότε εγκατέστησε σε android την revolut και τρέχε απο εκεί την revolut. Άλλως τρόπος δεν υπάρχει.

αυτο θελω να κανω που λεει η φωτο. Αφου την χρησιμοποιώ την ρεβο κανονικα απο iphone  και πληρώνω κανονικα για ποιον λογο μ λες να την χρησιμοποιώ απο android? (το android δεν ειναι καν δικο μου κινητο). Το μονο που θελω ειναι άμεση φόρτιση   και φρι το σημαντικότερο βεβαια ειναι να μην περιμενω μεσω εμβασμάτων της εθνικής τράπεζας 2-3 μερες για να μπουν τα χρηματα. Τι εχω μπερδέψει δεν καταλαβαινω ? φορτησα την dipocket  με λεφτα την περασα στο gpay  και τωρα οπως λεει και στο μηνυμα ο φιλος πρεπει να φορτίσω μεσω dipocket την ρεβολουτ αλλα δεν κτλαβαινω πως γινεται αυτο . 

8253534D-7AC8-4D54-80BD-EFA38B921625.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Stelaras1993 είπε

αυτο θελω να κανω που λεει η φωτο. Αφου την χρησιμοποιώ την ρεβο κανονικα απο iphone  και πληρώνω κανονικα για ποιον λογο μ λες να την χρησιμοποιώ απο android? (το android δεν ειναι καν δικο μου κινητο). Το μονο που θελω ειναι άμεση φόρτιση   και φρι το σημαντικότερο βεβαια ειναι να μην περιμενω μεσω εμβασμάτων της εθνικής τράπεζας 2-3 μερες για να μπουν τα χρηματα. Τι εχω μπερδέψει δεν καταλαβαινω ? φορτησα την dipocket  με λεφτα την περασα στο gpay  και τωρα οπως λεει και στο μηνυμα ο φιλος πρεπει να φορτίσω μεσω dipocket την ρεβολουτ αλλα δεν κτλαβαινω πως γινεται αυτο . 

8253534D-7AC8-4D54-80BD-EFA38B921625.png

τα χεις μπερδέψει εντελώς. top up μεσω gpay γίνεται μέσω του app της revo. Άρα στο κινητό που έχεις την ρεβο πρέπει να χεις κ το gpay*.

*είναι εκεί που μερικά βήματα πριν έλεγες οτι εχεις μόνο το apple pay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bilya είπε

τα χεις μπερδέψει εντελώς. top up μεσω gpay γίνεται μέσω του app της revo. Άρα στο κινητό που έχεις την ρεβο πρέπει να χεις κ το gpay*.

*είναι εκεί που μερικά βήματα πριν έλεγες οτι εχεις μόνο το apple pay.

Οκ το καταλαβα . Το εκανα τωρα  top up μεσω την εφαρμογης revolut στο ιδιο κινητο και  μου βγαζει  (ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΚΤΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΜΠΟΡΟ )  ενω εχω περασμένη κανονικα την di pocket στο google pay και φυσικα εχω και λεφτα μεσα στην dipocket. Εχεις κανεις ιδεα τι γίνετε ; γτ το γράψανε και αλλοι 2 πιο πισω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...