Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, soiramk είπε

Για να έχω μετρητό πάνω μου για οποιοδήποτε λόγο μπορεί να προκύψει κάτι...
Πιθανότατα αυτό που λες να μου κόστιζε λιγότερο 😉

Ανάληψη απο ΑΤΜ αεροδρομίου.τωρα βέβαια έγινε.

Καλό ταξιδι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά..  έχει δοκιμάσει κάνεις με ρεβολουτ σε bet365 stoiximan κλπ; από support μου είπαν δεν υπάρχει θέμα αλλά το έχει δοκιμάσει κανεις; δηλαδή κατάθεση και ανάληψη σε mastercard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!
Εχει κανει καποιος αναληψη με Revolut απο Attica Bank ή απο καποια Συνεταιριστικη Τράπεζα;
Αν ναι, ποσο ηταν η χρεωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/8/2019 στις 2:10 ΠΜ, AstonMike είπε

Καλησπερα!
Εχει κανει καποιος αναληψη με Revolut απο Attica Bank ή απο καποια Συνεταιριστικη Τράπεζα;
Αν ναι, ποσο ηταν η χρεωση;

Έκανα εγώ πριν κάναν μήνα από ATTICA BANK (με Ν26 βέβαια αλλά δεν παίζει ρόλο). ΧΡΕΩΣΗ 0€!!!! 😎😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, ηθελα να κανω 2 ερωτησεις. Πιο πολυ για επιβεβαιωση:

1) Επειδη φευγω για Αμερικη σε λιγες μερες (Ορλαντο) ηθελα να ρωτησω αν οντως δεν υπαρχει κανενα θεμα με Αμερικα για χρησημοποιηση της καρτας κι αν κλασικα οταν πληρωνουμε με την καρτα επιλεγουμε το Local Currency;

2) Λειτουργει με uber χωρις θεμα; Εχθες το τεσταρα εδω Αγγλια και ακομα ειναι pending τα λεφτα γι αυτο

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pakmanis είπε

Καλησπερα παιδια, ηθελα να κανω 2 ερωτησεις. Πιο πολυ για επιβεβαιωση:

1) Επειδη φευγω για Αμερικη σε λιγες μερες (Ορλαντο) ηθελα να ρωτησω αν οντως δεν υπαρχει κανενα θεμα με Αμερικα για χρησημοποιηση της καρτας κι αν κλασικα οταν πληρωνουμε με την καρτα επιλεγουμε το Local Currency;

2) Λειτουργει με uber χωρις θεμα; Εχθες το τεσταρα εδω Αγγλια και ακομα ειναι pending τα λεφτα γι αυτο

Ευχαριστω

Oι πιο πολλές συναλλαγές pending είναι για μερικές μέρες,αν ήταν να την αρνηθουν δεν θα πέρναγε εκείνη τη στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Pakmanis είπε

Καλησπερα παιδια, ηθελα να κανω 2 ερωτησεις. Πιο πολυ για επιβεβαιωση:

1) Επειδη φευγω για Αμερικη σε λιγες μερες (Ορλαντο) ηθελα να ρωτησω αν οντως δεν υπαρχει κανενα θεμα με Αμερικα για χρησημοποιηση της καρτας κι αν κλασικα οταν πληρωνουμε με την καρτα επιλεγουμε το Local Currency;

2) Λειτουργει με uber χωρις θεμα; Εχθες το τεσταρα εδω Αγγλια και ακομα ειναι pending τα λεφτα γι αυτο

Ευχαριστω

Ωραίος!! Περιμένω να μας γράψεις αν τυχόν συμβεί το οτιδήποτε, μιας και εγώ έχω μπροστά μου ταξίδι Αμερική και βασίζομαι στη Revolut.
Για το "pending" ίσως να παίζει ρόλο που είναι/ήταν ΣΚ (;). Πάντως όντως αν ήταν να μη περάσει θα στο έκοβε εκείνη την ώρα υποθέτω όπως στις πιστωτικές τις κλασικές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται :) Μεχρι τωρα απο οτι εχω διαβασει γενικα δεν υπαρχει θεμα. Την χρησιμοποιουν παντου απλα θα ηθελα και καποιον απο το σαιτ εδω να επιβεβαιωσει για να μαι 100% σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θυμαμαι να εχω κανει ποτε συναλλαγη με Revolut και να μην ήταν pending στην αρχή... σίγουρα για τις ηλεκτρονικές συναλλαγές, αλλά νομίζω και για τις "φυσικές"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pending σημαίνει Ότι η συναλλαγή δεν εχει ακομα εκκαθαριστεί διαρκεί 2-4 μερες η εκκαθάριση.Αμα δεν περασει η συναλλαγή θα βγαλει decline Και Δεν θα αφαιρεθει Από το υπόλοιπο η συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Pakmanis said:

Καλησπερα παιδια, ηθελα να κανω 2 ερωτησεις. Πιο πολυ για επιβεβαιωση:

1) Επειδη φευγω για Αμερικη σε λιγες μερες (Ορλαντο) ηθελα να ρωτησω αν οντως δεν υπαρχει κανενα θεμα με Αμερικα για χρησημοποιηση της καρτας κι αν κλασικα οταν πληρωνουμε με την καρτα επιλεγουμε το Local Currency;

2) Λειτουργει με uber χωρις θεμα; Εχθες το τεσταρα εδω Αγγλια και ακομα ειναι pending τα λεφτα γι αυτο

Ευχαριστω

Ναι δεν θα έχεις πρόβλημα, απλά να ξέρεις οτι σχεδόν όλα τα αμερικάνικα ΑΤΜ χρεώνουν προμήθεια σε περίπτωση που θες ρευστό. Μπορείς να χρησιμοποιείς και apple pay εάν θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, soiramk είπε

Ωραίος!! Περιμένω να μας γράψεις αν τυχόν συμβεί το οτιδήποτε, μιας και εγώ έχω μπροστά μου ταξίδι Αμερική και βασίζομαι στη Revolut.
Για το "pending" ίσως να παίζει ρόλο που είναι/ήταν ΣΚ (;). Πάντως όντως αν ήταν να μη περάσει θα στο έκοβε εκείνη την ώρα υποθέτω όπως στις πιστωτικές τις κλασικές.

Σχεδόν παντού περνάει η ρεβολουτ... Έχω πάει 2 φορές με ρεβολουτ Αμερική + Καναδά. Απλά σε μερικά pos δεν δέχονται chip + pin συναλλαγές μόνο magstripe και καλό θα είναι να το ξεκλειδώσεις πριν πας :)

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...