Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως τα ζητούν λόγο ανανέωσης εγγράφων κάθε 2-3 χρόνια? Εγγραφή με διαβατήριο και δεύτερη ταυτοποίηση με ταυτότητα, δεν έδωσα σημασία μιας και στο διάστημα είχε λήξει το διαβατήριο οπότε το θεώρησα λογικό. Κανένα πρόβλημα με χειρόγραφη ταυτότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 15/10/2019 στις 8:46 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Εγω εχω κανει 10 φορτίσεις με εθνικη και δεν υπάρχει καμία προμήθεια

...αααα κατάλαβα, μάλλον ειναι η πρώτη που έκανες, θα σου επιστραφεί αυτό το ευρω, είναι επιβεβαίωση της σύνδεσης, και μαλλον σου εχει ηδη επιστραφεί, γιατί η ρεβο το κρατάει μολις κάτι δευτερόλεπτα

η εθνικη δε χρεωνει 1 ευρω για την αποστολή χρηματων;
επισης ειναι καλύτερα να στελνουμε χρήματα με τα στοιχεία της καρτας ή με μεταφορα χρηματων; τις ιδιες χρεωσεις θα εχουμε απο την τραπεζα στην ελλαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Rumpelstiltskin είπε

η εθνικη δε χρεωνει 1 ευρω για την αποστολή χρηματων;
επισης ειναι καλύτερα να στελνουμε χρήματα με τα στοιχεία της καρτας ή με μεταφορα χρηματων; τις ιδιες χρεωσεις θα εχουμε απο την τραπεζα στην ελλαδα;

το top up με κάρτα είναι δωρεάν και γίνεται επί τόπου. Μεταφορά μέσω τράπεζας χρεώνει προμήθεια >1€ και θέλει 2 εργάσιμες για να ολοκληρωθεί!

Επεξ/σία από kon1to
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kon1to είπε

το top up με κάρτα είναι δωρεάν και γίνεται επί τόπου. Μεταφορά μέσω τράπεζας χρεώνει προμήθεια >1€ και θέλει 2 εργάσιμες για να ολοκληρωθεί!

thanks, δε το ήξερα. 
μια φορα το εκανα δοκιμαστικα και εκανα μεταφορα. θα ξερω απο εδω και περα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, minotavros είπε

Μία εργάσιμη θέλει αν κατατεθούν μέχρι τις 15:00. 

ναι εξαρταται πως το βλέπεις... αν τα βαλεις σημερα μεχρι τις 15:00 θα μπουν αύριο κάποια στιγμή... αυτό ναι μεν θα είναι σε λιγότερο απο 24 ώρες, αλλά θα σου πιστωθούν την επόμενη εργάσιμη και όχι την ίδια μέρα...

Επεξ/σία από kon1to
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Σύντομα θα ταξιδέψω Αγγλία και έχω στην κατοχή μου revolut & n26. Το ερώτημα μου είναι αν θα κερδίσω κάτι χρησιμοποιώντας αυτές τις κάρτες ή την κάρτα της Alpha bank που πληρώνομαι? Η κάρτα θα χρησιμοποιηθεί για αγορές και σε εστιατόρια. Έχουν διαφορετική ισοτιμία σε σχέση με τις τράπεζες μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, turbakiasss είπε

Καλησπέρα! Σύντομα θα ταξιδέψω Αγγλία και έχω στην κατοχή μου revolut & n26. Το ερώτημα μου είναι αν θα κερδίσω κάτι χρησιμοποιώντας αυτές τις κάρτες ή την κάρτα της Alpha bank που πληρώνομαι? Η κάρτα θα χρησιμοποιηθεί για αγορές και σε εστιατόρια. Έχουν διαφορετική ισοτιμία σε σχέση με τις τράπεζες μας?

Εχουν καλύτερη ισοτιμία από την κάρτα της  alpha bank

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spartak1 είπε

Εχουν καλύτερη ισοτιμία από την κάρτα της  alpha bank

 

47 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Και οι δύο γίνονται παντού δεκτές.Ας επιβεβαιώσουν και άλλοι αλλά εχουν καλύτερη ισοτιμία.

Άρα σε ότι αγορά κάνω θα κερδίζω σίγουρα κάτι από την ισοτιμία. Αυτό ήθελα να ξέρω. Ο καλύτερος τρόπος για φόρτιση είναι κατευθείαν στο ΑΤΜ με κατάθεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, turbakiasss είπε

Άρα σε ότι αγορά κάνω θα κερδίζω σίγουρα κάτι από την ισοτιμία. Αυτό ήθελα να ξέρω. Ο καλύτερος τρόπος για φόρτιση είναι κατευθείαν στο ΑΤΜ με κατάθεση?

Γεμίζουν με κατάθεση;Μόνο με μεταφορα ήξερα.

Η ρεβο γεμίζει και με την κάρτα της Αλφαμπανκ που έχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους!

Μια γρηγορη ερωτηση... Εχω λογαριασμο paypal (uk) εχω περασει τον τραπεζικο μου λογαριασμο και καρτα απο την tsb. Εχω στο συγκεκριμενο λογαριασμο ενα μικρο ποσο σε ευρω (paypal balance),

Εχω ανοιξει λογαριασμο στη revolut χρησιμοποιωντας το ελληνικο μου κινητο (δεν ξερω γιατι εγινε αυτο εχω δυο καρτες σιμ στη συσκευη και η πρωτη ειναι αγγλικη). Θελω αν μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να μεταφερω τα λιγα ευρω απο το paypal balance κατευθειαν στη revolut (προσοχη δεν εχω ακομα την καρτα, προσπαθω να βαλω χρηματα ωστε να την αποκτησω.) Τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω

Επεξ/σία από geont
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...