Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμενα μου ηρθε παιδια και τα ξανα εστειλα πριν καμια ωρα μια-μιση. Δεν μου ηρθε κανενα μυνημα πισω αλλα δοκιμασα μια αγορα στο aliexpress και πετυχε...
Την παλευουν μωρε; Πριν 1-2 βδομαδες εκανα το account και ειχα στειλει ταυτοτητα.
Εντωμεταξυ το ιδιο και στην αδερφη μου και στην κοπελα μου που εκανα referral.

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με το live chat της Revolut σχετικά με το θέμα της ταυτότητας που δεν έχω αποστείλει δίπλωμα οδήγησης πότε πάρα μόνο ταυτότητα και μου ξαναζήτησε

Με ταυτοποιησαν ξανά μονοί τους και με ενημέρωσαν ότι πρέπει να μιλήσετε με το live chat  για να κάνουν την διαδικασία και σε εσάς χωρίς την αποστολή της ταυτότητας σας.! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, asdfnikos said:

Μίλησα με το live chat της Revolut σχετικά με το θέμα της ταυτότητας που δεν έχω αποστείλει δίπλωμα οδήγησης πότε πάρα μόνο ταυτότητα και μου ξαναζήτησε

Με ταυτοποιησαν ξανά μονοί τους και με ενημέρωσαν ότι πρέπει να μιλήσετε με το live chat  για να κάνουν την διαδικασία και σε εσάς χωρίς την αποστολή της ταυτότητας σας.! 

Βρε παιδιά αυτό το γράφουν ως υστερόγραφο, ως υπενθύμιση. Μάλλον χάθηκε η μετάφραση στα ελληνικά. 

Note: You cannot use a driving licence as ID, unfortunately.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου λύσανε το θέμα στο τσατ χωρίς να ξανά στείλω τίποτα αλλα παραμένει το παρακάτω μήνυμα που παίρνω καθε 7-10 μέρες χωρίς μα έχω δοκιμάσει να κάνω τοπ απ

Λυπούμαστε που η φόρτιση μέσω κάρτας απέτυχε. Δυστυχώς, οι περισσότερες ελληνικές χρεωστικές κάρτες δεν υποστηρίζονται λόγω τοπικών κανονισμών. 

Μην πανικοβάλλεστε! Μπορείτε να φορτίσετε τον λογαριασμό σας Revolut εύκολα σε EUR μέσω τραπεζικής μεταφοράς. 

Πώς κάνετε φόρτιση μέσω τραπεζικής μεταφοράς 🚀

Εάν η μεταφορά σας είναι σε EUR και η τράπεζά σας βρίσκεται στην περιοχή SEPA (Ενιαίος Χώρος Πληρωμών σε Ευρώ), τότε η μεταφορά στη Revolut θα κοστίσει το ίδιο με οποιαδήποτε μεταφορά σε τράπεζα του εσωτερικού. Για τους περισσότερους πελάτες μας, η υπηρεσία αυτή είναι συνήθως δωρεάν.

Μεταβείτε στην ενότητα «Φόρτιση» της εφαρμογής και πατήστε το αναπτυσσόμενο μενού. Θα βρείτε τα απαραίτητα στοιχεία λογαριασμού για να κάνετε τη μεταφορά επιλέγοντας «Τραπεζική μεταφορά».

Κατά κανόνα, οι περισσότερες μεταφορές ολοκληρώνονται εντός 1-4 εργάσιμων ημερών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Βρε παιδιά αυτό το γράφουν ως υστερόγραφο, ως υπενθύμιση. Μάλλον χάθηκε η μετάφραση στα ελληνικά. 

Note: You cannot use a driving licence as ID, unfortunately.

Τι εννοείς; το γράφουν και στο μαιλ, δεν δέχονται πλέον δίπλωμα οδήγησης

Παντως περα της ρεβο, πρέπει να έχουμε παγκοσμίως τις χειρότερες ταυτότητες

Μια με κείνο μια με το άλλο μείναμε με αυτά τα κ@λ@χαρτα στο χέρι

.

Απο εποχής Χριστοδούλου θυμάμαι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενα μήνυμα στο support ξεκλειδωνεται άμεσα ο λογαριασμός σας άμα η ταυτότητα που είχατε αποστείλει έχει λατινικούς χαρακτήρες και είναι σε ισχύ (15 χρονιά απο την έκδοση ) . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Εντάξει τι να κανουν και αυτοι, εδω μια ολόκληρη χωρα, τωρα βγαίνουμε, τωρα δεν βγαίνουμε, τρελοκομείο οι Άγγλοι

Για να παρεις τα χρηματα απο το ππ, πρέπει να συνδέσεις το ιβαν της ρεβο στο ππ και μετά να τα κατεβάσεις στην ρεβο

Με το που μου απαντησε ο Νικος εφαγα ακριβως την ιδια πορτα με ολους. Δηλαδη ηρθε το mail και ειδοποιηση μεσα απο την εφαρμογη.

Εγω σημερα εστειλα την ταυτοτητα μου με λατινικους χαρακτηρες η οποια εκδοθηκε το 2009. Η εφαρμογη λεει οτι δεν δεχονται πλεον διπλωμα οδηγησης.. ποιο διπλωμα οδηγησης.. τα εχετε χασει εκει στη revolut! Τωρα πως προχωραω?

6 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Με ενα μήνυμα στο support ξεκλειδωνεται άμεσα ο λογαριασμός σας άμα η ταυτότητα που είχατε αποστείλει έχει λατινικούς χαρακτήρες και είναι σε ισχύ (15 χρονιά απο την έκδοση ) . 

Φιλε πως το κανω αυτο? Γινεται μεσα απο την εφαρμογη η μονο απο web?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάς κάτω δεξιά στην εφαρμογή πίνακα

Επάνω μετά στο ερωτιματικο

Και κατεβαίνεις τέρμα κάτω όπου λέει συνομιληστε μαζί μας

Μετά ζητα να μιλήσεις με εκπρόσωπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Με ενα μήνυμα στο support ξεκλειδωνεται άμεσα ο λογαριασμός σας άμα η ταυτότητα που είχατε αποστείλει έχει λατινικούς χαρακτήρες και είναι σε ισχύ (15 χρονιά απο την έκδοση ) . 

Δεν ισχύει. Εμένα που η ταυτότητα έχει τα παραπάνω μου ζητάνε ξανά ταυτοποίηση (όλο το πακέτο selfie Κλπ) για τρίτη φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα στο chat, μίλησα με 2 διαφορετικούς άκρη δε βγήκε. Ζητανε και οι 2 να γίνει ξανα η διαδικασία. Απίστευτη ταλαιπωρία γιατί οι ίδιοι δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Είμαι γραμμένος και σε αλλες παρόμοιες υπηρεσίες, καμιά δεν κάνει αυτα τα καραγκιοζιλίκια

Δεν είναι σοβαροι οι τύποι. Από τη συζητηση προέκυψε ότι δε μπορούσαν να δουν τι έγραφο έχω υποβάλλει (ταυτότητα, διαβατήριο) ούτε έβλεπαν ότι τα έχω υποβάλλει! Μάλιστα ο ένας από αυτούς μου ζήτησε screenshot από την εφαρμογή ότι δέχτηκαν τα δικαιολογητικά πριν κάτι μήνες που τα ξαναυπέβαλα!!

Για τα πανηγύρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα δεν με αφήνει να βγάλω φωτογραφίες, γιατί η έκδοση του app που έχω είναι παλιά, και όταν προσπαθώ να την αναβαθμίσω, μου λέει ότι η καινούργια έκδοση είναι incompatible με το κινητό μου (που τρέχει android 7.1, δεν είναι και τόσο παλιό δηλαδή)!

 

Να κάνω και μια ερώτηση - αν μεταφέρω τα χρήματα από τη revolut σε ελληνική τράπεζα, τι fees θα πληρώσω, ξέρει κανείς; Είναι ανάλογα το ποσό, ή είναι fix το fee που πληρώνεις; (μιλάω πάντα για τα fees των ελληνικών τραπεζών, ξέρω ότι η revolut, μέχρι κάποιο όριο τουλάχιστον, δε σε χρεώνει)

Επεξ/σία από enteacher04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...