Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή παιδιά ταυτοποίηση κάνατε πάλι με την ίδια ταυτότητα? Εμένα γιατί ζητάνε διαβατήριο ενώ έχω καινούργια ταυτότητα? Δεν μπορώ να καταλάβω. Εν τω μεταξύ μέσα στην εφαρμογή δεν αναφέρει κάτι για ταυτοποίηση κλπ αν και μου ήρθε το email. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου εχουν στειλει στο ιδιο κινητο να ολοκληρωσω τη διαδικασια και επαγγελματικο και προσωπικο . Πως ακυρωνω το επαγγ. να προχωρήσω μονο το προσωπικο μη μπλεξει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, zananiro είπε

Δηλαδή παιδιά ταυτοποίηση κάνατε πάλι με την ίδια ταυτότητα? Εμένα γιατί ζητάνε διαβατήριο ενώ έχω καινούργια ταυτότητα? Δεν μπορώ να καταλάβω. Εν τω μεταξύ μέσα στην εφαρμογή δεν αναφέρει κάτι για ταυτοποίηση κλπ αν και μου ήρθε το email. 

Εγώ είχα κανει τον λογαριασμο αρχικα με την παλια μου ταυτοτητα αλλα επειδη πριν λιγες μερες εβγαλα καινουργια εστειλα τωρα την καινουργια και όλα πηγαν καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχουν χάσει τη μπάλα!!
Μου ξάναρθε ίδιο notification στην εφαρμογή "we need some new ID from you" όπως εχθές...
Όταν πατάω για new chat μου λέει:
IMG_0082.JPG.5257aaa273429e158b33b4d5019161a6.JPG 

Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, georkouk είπε

Εγώ είχα κανει τον λογαριασμο αρχικα με την παλια μου ταυτοτητα αλλα επειδη πριν λιγες μερες εβγαλα καινουργια εστειλα τωρα την καινουργια και όλα πηγαν καλα

Τελικά εγώ τους έστειλα το διαβατήριο. Αντε να δούμε τι θα γίνει και αν ξεμπερδεψουμε κάποια στιγμή. Γιατί όπως γράφει και ο φίλος πάνω πρέπει να έχουν χάσει τη μπάλα γενικότερα. 

Εν τω μεταξύ είμαι σίγουρος ότι όταν γίνει το brexit πάλι τα ίδια θα έχουμε. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα

Νομίζω πως την ίδια ώρα του μίλαγα στο chat τους πρέπει να μου ήρθε εικόνα στην οθόνη ότι πέρασε η ταυτότητα μου.
Που μπορώ να το τσεκάρω; Πως ξαναβγάζω αυτήν την εικόνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα με chat και τους έστειλα εκεί τις φωτογραφίες. Έχω μια αμφιβολία ως προς το email, νομίζω το έστειλαν μόνο σε έλληνες, μιας και το σύστημα έβγαλε όλες τις ελληνικές ταυτότητες ως άκυρες.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, soiramk είπε

Πρέπει να έχουν χάσει τη μπάλα!!
Μου ξάναρθε ίδιο notification στην εφαρμογή "we need some new ID from you" όπως εχθές...
Όταν πατάω για new chat μου λέει:
 

Τι να πω...

Και σ εμενα το ίδιο.
Αυτη τη στιγμή μιλάω με μια agent... μου λεει πως περιμένει απάντηση απο το αντίστοιχο τμήμα της Revolut για το status του verification... έχουν περάσει 30λεπτά κι ακομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μόλις μου ήρθε mail και ειδοποίηση ότι απέτυχε το topup με ελληνική κάρτα και να δοκιμάσω με Bank transfer. 

Δεν προσπάθησα να κάνω top up, ούτε απέτυχε κάποια προσπάθεια παλαιότερα. 

Νομίζω τα συστήματα τους τα έχουν παίξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Εμένα πάλι μόλις μου ήρθε mail και ειδοποίηση ότι απέτυχε το topup με ελληνική κάρτα και να δοκιμάσω με Bank transfer. 

Δεν προσπάθησα να κάνω top up, ούτε απέτυχε κάποια προσπάθεια παλαιότερα. 

Νομίζω τα συστήματα τους τα έχουν παίξει. 

το συγκεκριμένο έμεινε από την εποχή των CC και δεν έχει αφαιρεθεί ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

το συγκεκριμένο έμεινε από την εποχή των CC και δεν έχει αφαιρεθεί ακόμα...

Ναι το θέμα είναι γιατί ήρθε. Για να έρθει λογικά πρέπει να γίνει προσπάθεια για top up ή κάτι παρόμοιο. Εγώ δεν έχω κάνει τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, soiramk είπε

χαχαχαχα

Νομίζω πως την ίδια ώρα του μίλαγα στο chat τους πρέπει να μου ήρθε εικόνα στην οθόνη ότι πέρασε η ταυτότητα μου.
Που μπορώ να το τσεκάρω; Πως ξαναβγάζω αυτήν την εικόνα;

Κι εγώ είδα στιγμιαία κάτι τέτοιο, αλλά οι 72 ώρες παραμένουν ακόμα στην οθόνη. Για να τσεκάρω, αναγκάστηκα να κάνω αγορά από ebay & aliexpress κάτι ψιλοπράγματα, πλήρωσα και τα τσιγάρα στο περίπτερο με την Revolut, έγιναν κανονικά οι συναλλαγές, ποιος ξέρει. Είναι εκνευριστικό πάντως.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εμένα μου έβγαλε το ίδιο όταν μιλούσαμε και είπε θα το τσεκαρω αλλά ταυτόχρονα ήρθε και ένα μνμ ότι ήταν οκ η ταυτοποίηση μου και αυτός στο τσατ μου είπε ότι όλα είναι οκ. 

 

Μάλλον στέλνουν σε όλους το μνμ αλλά ο λογαριασμός συνεχίζει να δουλεύει. Τώρα έχουν προβλήματα ; Το κάνουν ηθελημένα; Ποιος ξέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...