Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έλαβα και εγώ εχθές  το βράδυ την σχετική ειδοποίηση επαλήθευσης στοιχείων (email) και κλείσανε προσωρινά τον λογαριασμό μου. Έφαγα πόση ώρα να προσπαθώ να βγάλω φωτογραφία το διαβατήριο μιας και σχεδόν όλες βγαίναν αλλαντάλον. Τελικά μου άνοιξαν την πρόσβαση προς το παρόν αλλά περιμένω τις 72 ώρες το feedback τους. Το αστείο είναι πως πέρσι μετά απο αλλαγή συσκευής κινητού είχα μπερδευτεί και είχα χρησιμοποιήσει άλλον αριθμό (μιας και έχω δικάρτο χρόνια) και μετά για τις επαληθέσεις κλπ με το support team τους, τους είχα στείλει φωτογραφία του ίδιου διαβατηρίου και πάλι. Γενικά στο μύνημα τους πάντως αναφέρουν περί Brexit με no deal και σχετικές EU νομοθεσίες για τις οποίες έχουν σχετικές άδειες σαν τράπεζα και συνεπώς ίσως να έχουμε και άλλες εξελίξεις αργότερα (για να δούμε και πως θα πάει και σήμερα το Brexit deal σε UK....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα μου είπαν ξεκάθαρα οτι δεν δέχονται πλεον τις χειρόγραφες! 

Όποιος έχει χειρόγραφη μην περιμένει άδικα, ας μιλήσει με το chat για να βρεθεί μια λύση. 

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To brexit είναι μια γελοία δικαιολογία. Εχω λογαριασμό στη Monese(Αγγλική). Εκανα verify Με Ελληνική ταυτότητα. Λογω brexit δημιουργησαν νεα iban στο Βέλγιο και ενημέρωσαν ότι εκεί πλέον μπορούν να στέλνονται τα sepa εμβάσματα, όταν γίνει το Brexit. Ούτε ξαναεπιβεβαίωσε την ταυτότητα σου, ούτε τίποτα. Οι τύποι στη revolut είναι απαράδεκτοι. Και φυσικά όλα αυτα έγιναν Παρασκευή απόγευμα, λες και αυτή τη Δευτέρα βγαίνει η Αγγλία εκτός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, spartak1 said:

To brexit είναι μια γελοία δικαιολογία. Εχω λογαριασμό στη Monese(Αγγλική). Εκανα verify Με Ελληνική ταυτότητα. Λογω brexit δημιουργησαν νεα iban στο Βέλγιο και ενημέρωσαν ότι εκεί πλέον μπορούν να στέλνονται τα sepa εμβάσματα, όταν γίνει το Brexit. Ούτε ξαναεπιβεβαίωσε την ταυτότητα σου, ούτε τίποτα. Οι τύποι στη revolut είναι απαράδεκτοι. Και φυσικά όλα αυτα έγιναν Παρασκευή απόγευμα, λες και αυτή τη Δευτέρα βγαίνει η Αγγλία εκτός.

Δεν έχει να κάνει με το Brexit. Σε όσους φίλους έκαναν εγγραφή με διαβατήριο το οποίο είναι ακόμα σε χρήση δεν τους έστειλαν μήνυμα. Μόνο σε όσους έχουν ταυτότητα ελληνική. Στο δε twitter κανένας δεν παραπονέθηκε για νέα επιβεβαίωση στοιχείων, συμπεραίνοντας οτι είναι ελληνικό φαινόμενο.

Το συμπέρασμα είναι οτι οι χειρόγραφες πλέον δεν περνούν!

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Hapatingo είπε

Δεν έχει να κάνει με το Brexit. Σε όσους φίλους έκαναν εγγραφή με διαβατήριο το οποίο είναι ακόμα σε χρήση δεν τους έστειλαν μήνυμα. Μόνο σε όσους έχουν ταυτότητα ελληνική. Στο δε twitter κανένας δεν παραπονέθηκε για νέα επιβεβαίωση στοιχείων, συμπεραίνοντας οτι είναι ελληνικό φαινόμενο. Το συμπέρασμα είναι οτι οι χειρόγραφες πλέον δεν περνούν!

Αυτη τη γελοιά δικαιολογία επικαλούνται οι ίδιοι που ζητάνε ξανά επιβεβαίωση.  Επίσης, εμένα είναι τυπωμένη και με λατινικούς χαρακτήρες, παρόλαυτα μου την ξαναζητάνε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, spartak1 said:

Αυτη τη γελοιά δικαιολογία επικαλούνται οι ίδιοι που ζητάνε ξανά επιβεβαίωση.  Επίσης, εμένα είναι τυπωμένη και με λατινικούς χαρακτήρες, παρόλαυτα μου την ξαναζητάνε

Είναι τυπωμένη και δεν σου την δέχτηκαν ή είναι χειρόγραφη?

Σχετικά με τις ταυτότητες

https://twitter.com/RevolutApp/status/1185182877132251139?s=20

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Αυτη τη γελοιά δικαιολογία επικαλούνται οι ίδιοι που ζητάνε ξανά επιβεβαίωση.  Επίσης, εμένα είναι τυπωμένη και με λατινικούς χαρακτήρες, παρόλαυτα μου την ξαναζητάνε

Έτσι και εμένα...
Είμαι καμιά ώρα αναμονή στο chat και δεν έρχεται κανένας. Ειλικρινά πλέον δεν ξέρω αν έχει εγκριθεί ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Είναι τυπωμένη και δεν σου την δέχτηκαν ή είναι χειρόγραφη?

Tυπωμένη. Μου την ξαναζήτησαν φέτος πριν κάτι μήνες. Την υπέβαλλα, τη δέχτηκαν. Τωρα ξαναζητάνε

Επεξ/σία από spartak1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο. Όταν αγοράζουμε από εξωτερικό σε τι πληρώνουμε; Αν έχει paypal βάζουμε μετατροπή στην revolut. Αν όμως δεν έχει πχ AliExpress/amazon τι κάνουμε; Πληρώνουμε στο νόμισμα του πωλητή ώστε να κάνει την μετατροπή η revolut?

Επίσης όταν είμαστε εξωτερικό για να πληρώσουμε με revolut πρέπει να έχουμε κανει μεταφορά στον αντίστοιχο λογαριασμό πχ σε $ ή δε χρειάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, georkouk είπε

 

Επίσης όταν είμαστε εξωτερικό για να πληρώσουμε με revolut πρέπει να έχουμε κανει μεταφορά στον αντίστοιχο λογαριασμό πχ σε $ ή δε χρειάζεται;

Δε χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, soiramk είπε

Έτσι και εμένα...
Είμαι καμιά ώρα αναμονή στο chat και δεν έρχεται κανένας. Ειλικρινά πλέον δεν ξέρω αν έχει εγκριθεί ή όχι.

Εμένα τυπωμένη είναι και μου είπαν θέλουν διαβατήριο. Το έστειλα, μίλησα στο chat αν είναι όλα οκ, περίμενα κάνα μισάωρο και μου είπε ότι γίνεται χαμός και να ξαναρωτήσω αύριο. Πάντως μέσα στο app δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια πληροφόρηση με την εξέλιξη της ταυτοποίησης. 

Έχουν χάσει τη μπάλα μου φαίνεται και δεν ειναι σοβαρά πράγματα αυτά που κάνουν, πολλές προχειροτητες και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό. 

Νομίζω σήμερα ψηφίζουν στη βουλή για το αν δεχτούν τους όρους της συμφωνίας οι Βρετανοί. Αν δεν τους δεχτούν πάνε για άτακτο brexit, γι αυτό όλη η κινητοποίηση από revolut. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...