Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, Muhammad είπε

κοίταξα λίγο αλλά δε το βρήκα ενώ νομίζω σε παλαιότερη έκδοση υπήρχε.

Μπορούμε κάπου στο app να δούμε την κίνηση του λογαριασμού;  Αν θυμάμαι καλά παλαιότερα εμφάνιζε ένα ποσό που ήταν τα χρήματα που είχαν διακινηθεί, αλλά δε θυμάμαι τι γινόταν αν το έφτανες. Το μπερδεύω με κάτι άλλο;

Επίσης, έχει "ενοχληθεί" κανείς από τη revolut για να δικαιολογήσει χρήματα που μπαίνουν στο λογαριασμό του όπως γράφτηκε στο θέμα με την N26?

Το όριο που θυμάσαι ήταν το όριο που έχεις μέχρι να σε ζητηθεί να κάνεις ταυτοποίηση.
Μπορεί να σε ζητηθεί αποδείξεις πληρωμής από την εργασία η τον τρόπο που βρήκες τα χρήματα . Πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, Muhammad said:

κοίταξα λίγο αλλά δε το βρήκα ενώ νομίζω σε παλαιότερη έκδοση υπήρχε.

Μπορούμε κάπου στο app να δούμε την κίνηση του λογαριασμού;  Αν θυμάμαι καλά παλαιότερα εμφάνιζε ένα ποσό που ήταν τα χρήματα που είχαν διακινηθεί, αλλά δε θυμάμαι τι γινόταν αν το έφτανες. Το μπερδεύω με κάτι άλλο;

Επίσης, έχει "ενοχληθεί" κανείς από τη revolut για να δικαιολογήσει χρήματα που μπαίνουν στο λογαριασμό του όπως γράφτηκε στο θέμα με την N26?

Μάλλον εννοείς το όριο των 30χιλ. ευρώ που υπήρχε μέχρι και τα τέλη του 2016 και το οποίο ανανεώνονταν κάθε χρόνο. 

Τώρα εκείνο που μπορείς να δεις είναι μέσα από το analytics πόσα χρήματα ξόδεψες από τότε που έφτιαξες τον λογαριασμό.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησα την κάρτα με το νέο μου ρολόι, Garmin Fenix 6x pro, έτσι ώστε να πληρώνω χωρίς να έχω μαζί μου την κάρτα. Σύμφωνα με την Garmin, όλες οι κάρτες της Revolut είναι συμβατές με την λειτουργία.

Ολοκλήρωσα την εγκατάσταση και έγινε η επιβεβαίωση από την Revolut.

Σε τερματικό της Εθνικής, αφού γίνει η επιλογή του νομίσματος, εμφανίζει τον κωδικό σφάλματος 069 και διακόπτεται η συναλλαγή.

Κάποια βοήθεια;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτι τρέχει με τα pos της Εθνικής και τις "ξένες" κάρτες.Και σε εμένα δεν περνάει η monese που είναι σε λίρες.Σε τρια διαφορετικά μαγαζιά το δοκίμασα αλλά δεν κρατησα τον κωδικό λάθους που βγάζει.Η monese σε € που έχω περνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Kάτι τρέχει με τα pos της Εθνικής και τις "ξένες" κάρτες.Και σε εμένα δεν περνάει η monese που είναι σε λίρες.Σε τρια διαφορετικά μαγαζιά το δοκίμασα αλλά δεν κρατησα τον κωδικό λάθους που βγάζει.Η monese σε € που έχω περνάει.

Γιατι δεν επικοινωνείς με την τραπεζα να μας ενημερώσεις κιολας για τον λογο της απόρριψης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Γιατι δεν επικοινωνείς με την τραπεζα να μας ενημερώσεις κιολας για τον λογο της απόρριψης

Δεν φαίνεται καν στην εφαρμογή ότι έγινε κίνηση.Σε αλλες περιπτώσεις μου τις βγάζει τις προβληματικές κινήσεις.Δεν με καίει κιόλας καθώς έχω και την €monese για να κάνω δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Γιατι δεν επικοινωνείς με την τραπεζα να μας ενημερώσεις κιολας για τον λογο της απόρριψης

Θα μιλήσει ο δικός μου καταστηματάρχης αύριο για μάθουμε για το 069...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα POS αναγνωρίζουν την κάρτα σαν αγγλική δεν περνάνε την συναλλαγή με οποία επιλογή και να γίνει (Χρέωση σε ευρώ η λίρες ) στα POS της Εθνικής. 

Η Revolut υποστηρίζει ότι τα POS της Εθνικής δεν δέχονται Prepaid κάρτες και για αυτόν τον λόγο της απορρίπτει.
Το ίδιο συμβαίνει και με την Curve και με την monese με Λιρες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Όταν τα POS αναγνωρίζουν την κάρτα σαν αγγλική δεν περνάνε την συναλλαγή με οποία επιλογή και να γίνει (Χρέωση σε ευρώ η λίρες ) στα POS της Εθνικής. 

Η Revolut υποστηρίζει ότι τα POS της Εθνικής δεν δέχονται Prepaid κάρτες και για αυτόν τον λόγο της απορρίπτει.
Το ίδιο συμβαίνει και με την Curve και με την monese με Λιρες. 

H curve δεν υποτίθεται ότι είναι debit?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spartak1 είπε

H curve δεν υποτίθεται ότι είναι debit?

Το ότι δεν δέχονται prepaid είναι η απάντηση της Revolut.

Δεν ξέρω τι κάρτα δημιουργεί το Google Pay οταν πληρώνεις μέσω της Curve . Μάλλον prepaid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.nbg.gr/el/retail/cards/prepaid-cards/prepaidvisa

εδώ λέει ότι Αποκτήστε την προπληρωμένη κάρτα Prepaid VISA με την τεχνολογία ανέπαφων συναλλαγών και πραγματοποιήστε ασφαλείς αγορές και συναλλαγές σε όλον τον κόσμο, 24 ώρες το 24ωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα!

και η Εθνική λέει Αποκτήστε την προπληρωμένη κάρτα Prepaid VISA με την τεχνολογία ανέπαφων συναλλαγών και πραγματοποιήστε ασφαλείς αγορές και συναλλαγές σε όλον τον κόσμο, 24 ώρες το 24ωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με τις πληρωμές τους Netflix με χρήση καρτών Revolut;

Το Revolut λέει ότι σκόπιμα μπλοκάρουν τις κάρτες τους ενώ το Netflix δηλώνει άγνοια και προτείνει χρήση άλλης κάρτας ή αγορά προπληρωμένης κάρτας Netflix.

Υποψιάζομαι ότι μπλοκάρουν τις κάρτες που δεν έχουν εκδοθεί στη χώρα που δημιουργήθηκε ο λογαριασμός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...