Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, stelakis1914 είπε

Αν έχεις custom rom η revolut δεν μπορεί να εγκατασταθεί στην συσκευή σου.

Μη λέμε ότι να ναι. Γίνεται. 

9 λεπτά πριν, theo93 είπε

Καλημέρα, και όμως έχω custom rom και δούλευε η Revolut τα τελευταία 2-3 χρόνια, ξαφνικά δεν έβλεπα να ανανεώνετε ο λογαριασμός μου ενώ όλα τα άλλα δούλευαν.

Μπήκα από άλλη συσκευή και είδα και κάποια χαμένα refund :P

Μεχρι να πάρω νέο κινητό μπορώ με κάποιο τρόπο να την τρέξω σε emulator?

Στο bluestacks δεν μπορώ να βγάλω την selfie επιβεβαίωσης, έστειλα ένα ticket και περιμένω.

Έχεις magisk; Εγώ έκρυψα το root στη revolut με το magisk hide και έβαλα το safety net patch και λειτουργεί μια χαρά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, george1807 είπε

Έχεις magisk; Εγώ έκρυψα το root στη revolut με το magisk hide και έβαλα το safety net patch και λειτουργεί μια χαρά. 

Ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν κατάλαβα χριστό :P

To support τους μου είπε ότι έχω παλιά έκδοση στο Android, έχω το Redmi Pro με miui 8.3 και android 6

Επεξ/σία από theo93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, theo93 είπε

Ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν κατάλαβα χριστό :P

To support τους μου είπε ότι έχω παλιά έκδοση στο Android, έχω το Redmi Pro με miui 8.3 και android 6

Για δοκίμασε αυτά https://magiskroot.net/bypass-safetynet-issue-cts/

https://android.gadgethacks.com/how-to/completely-hide-root-using-magisk-0201243/

Κυρίως το safetynet είναι πρόβλημα.

Δεν μπορείς να αναβαθμίσεις τη ρομ;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, george1807 είπε

Για δοκίμασε αυτά https://magiskroot.net/bypass-safetynet-issue-cts/

https://android.gadgethacks.com/how-to/completely-hide-root-using-magisk-0201243/

Κυρίως το safetynet είναι πρόβλημα.

Δεν μπορείς να αναβαθμίσεις τη ρομ;

Από ότι μου είπαν στο miui.gr θέλει όλη την διαδικασία από την αρχή και δεν ξέρω πόση ώρα θέλει.
Επίσης νομίζω δεν έχει πολύ τελευταία έκδοση ρομ του κινητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το να κάνουμε μερικές ερωτήσεις για PayPal ή άλλες παραπλήσιες εταιρίες είναι κάπως λογικό. Το να αρχίσουμε όμως συζητήσεις για root και rom και Android συσκευές είναι άκυρο εντελώς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Παιδιά το να κάνουμε μερικές ερωτήσεις για PayPal ή άλλες παραπλήσιες εταιρίες είναι κάπως λογικό. Το να αρχίσουμε όμως συζητήσεις για root και rom και Android συσκευές είναι άκυρο εντελώς.

Συμφωνώ ότι ήταν off topic, αλλα έρώτηση για κάποιον emulator όχι τόσο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα μαζί τους και μου ανέφεραν πως δεν περνάει και για τον λόγο ότι έχει λήξει, αλλά και για τον λόγο ότι είναι χειρόγραφα τα στοιχεία στο πισω μέρος. 
 

ωστοσο με την ίδια ταυτότητα ταξίδεψα Γερμανία και Ρουμανία πριν λίγα χρόνια.  
anyway, πάμε για αλλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasallinone είπε

Παιδιά το να κάνουμε μερικές ερωτήσεις για PayPal ή άλλες παραπλήσιες εταιρίες είναι κάπως λογικό. Το να αρχίσουμε όμως συζητήσεις για root και rom και Android συσκευές είναι άκυρο εντελώς.

Δεν είναι οφ τοπικ. Του είπα πως θα κάνει την εφαρμογή της revolut στο κινητό του να λειτουργήσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, george1807 είπε

Δεν είναι οφ τοπικ. Του είπα πως θα κάνει την εφαρμογή της revolut στο κινητό του να λειτουργήσει.

Του προτείνεις τρόπο που παραβιάζει την ασφάλεια του Android ώστε να φαίνεται ότι δεν είναι root. Όχι μόνο είναι εκτός θέματος αλλά και σοβαρό θέμα ασφάλειας στην χρήση της εφαρμογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα κάνετε root τα κινητά σας;

Με 80 ευρώ παίρνεις συσκευή που κάνει παπάδες και δεν παίζεις με την ασφάλεια. Η revolut είναι το λιγότερο, εγώ έχω 2 εφαρμογές mobile banking ελληνικές και οι λογαριασμοί είναι κυριολεκτικά "ότι έχω και δεν έχω".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Του προτείνεις τρόπο που παραβιάζει την ασφάλεια του Android ώστε να φαίνεται ότι δεν είναι root. Όχι μόνο είναι εκτός θέματος αλλά και σοβαρό θέμα ασφάλειας στην χρήση της εφαρμογής.

Καμία παραβίαση δεν γίνεται. Open source λογισμικό είναι το οποίο μπορείς να το παραμετροποιήσεις όσο θες.

32 λεπτά πριν, Doubt είπε

Ακόμα κάνετε root τα κινητά σας;

Με 80 ευρώ παίρνεις συσκευή που κάνει παπάδες και δεν παίζεις με την ασφάλεια. Η revolut είναι το λιγότερο, εγώ έχω 2 εφαρμογές mobile banking ελληνικές και οι λογαριασμοί είναι κυριολεκτικά "ότι έχω και δεν έχω".

Τι σχέση έχει το root με τα 80€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, george1807 είπε

Καμία παραβίαση δεν γίνεται. Open source λογισμικό είναι το οποίο μπορείς να το παραμετροποιήσεις όσο θες.

Τότε γιατί χρειάζεται να το κρύψεις ώστε να δουλεύει η Revolut? 
Έτσι παραβιάζεις τους όρους χρήσης της revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Τότε γιατί χρειάζεται να το κρύψεις ώστε να δουλεύει η Revolut? 
Έτσι παραβιάζεις τους όρους χρήσης της revolut.

Γιατί η revolut θέλει να έχει το κεφάλι της ήσυχο. Επειδή έχω μιλήσει για αυτό το θέμα με τη revolut, δεν παραβιάζεις κάτι, απλώς μετά μην περιμένεις να σε αποζημειώσουν αν γίνει υποκλοπή μέσω του κινητού σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Καινούριος στη Revolut, διάβασα τα αρχικά post, αλλά να κάτσω να διαβάσω 1000 περίπου σελίδες δεν το βλέπω, οπότε ρωτάω το εξής απλό:

Λόγος για Revolut, να γλιτώσω τις προμήθειες των τραπεζών από την πληρωμή λογαριασμών.

Επομένως, για να πληρώσω λογαριασμούς (ρεύμα, αέριο, ιντερνετ κτλ.) πως γίνεται η διαδικασία; Στις "επίσημες" τράπεζες, κάθε εταιρεία είναι μέσα στη λίστα και το μόνο που κάνουμε ουσιαστικά είναι να συμπληρώνουμε τον κωδικό πληρωμής. Με Revolut λοιπόν τι κάνουμε;

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από georgio83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, georgio83 είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Καινούριος στη Revolut, διάβασα τα αρχικά post, αλλά να κάτσω να διαβάσω 1000 περίπου σελίδες δεν το βλέπω, οπότε ρωτάω το εξής απλό:

Λόγος για Revolut, να γλιτώσω τις προμήθειες των τραπεζών από την πληρωμή λογαριασμών.

Επομένως, για να πληρώσω λογαριασμούς (ρεύμα, αέριο, ιντερνετ κτλ.) πως γίνεται η διαδικασία; Στις "επίσημες" τράπεζες, κάθε εταιρεία είναι μέσα στη λίστα και το μόνο που κάνουμε ουσιαστικά είναι να συμπληρώνουμε τον κωδικό πληρωμής. Με Revolut λοιπόν τι κάνουμε;

Ευχαριστώ!

Μονον αν η εταιρεια εχει δική της σελιδα πληρωμης  που πληρωνεις με καρτα, μπορεις να πληρωσεις με revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...