Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, baspax1 είπε

το πρόγραμμα που λέω λέγεται Cards-mobile wallet είναι από τα πρώτα στο είδος του στο Play store. καταχωρείς κάρτες διαφόρων ειδών και μπορείς να κάνεις και ανέπαφες συναλλαγές αλλά εδώ δεν μου δούλεψε.

Με άλλες κάρτες δηλαδή δούλεψε;;

Εγώ στα σχόλια βλέπω πως δεν...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cardsapp.android&hl=el&showAllReviews=true

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Doubt είπε

Με άλλες κάρτες δηλαδή δούλεψε;;

Εγώ στα σχόλια βλέπω πως δεν...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cardsapp.android&hl=el&showAllReviews=true

Η αλήθεια ειναι πως και αλλη μία που δοκίμασα δεν δουλεύει και είναι της Alpha bank αλλα σε αυτη υπέθεσα οτι έκανα εγω λαθος στην εισαγωγή.
αυτο που χρησιμοποιώ για τις υπόλοιπες ειναι οι εφαρμογές της τράπεζας.

12 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Και γιατί να τα γυρνάς τα λεφτά απο τράπεζα σε τράπεζα;

Για την εφαρμογή που λες διαβάζω για πολλά προβλήματα πάντως.

Πχ κέρδισα λεφτά απο το Bitcoin απο Revolut και θελω να τα στείλω πίσω, κάθε φορά τριευρα στην μαπα;; 
Anyway εγω θέλω να καθιερώσω την Revolut σαν προσωπικό μου πορτοφόλι για τον κύριο λόγω οτι συνδέεται άμεσα με την εφαρμογή Wallet-Money Budget που πραγματικά για μένα είναι οτι καλύτερο για να διαχείριζομαι τα εξοδα μου και εχει επιλογη συγχρονισμού τράπεζας οπως την Revolut.
Υπάρχει ενας τυπάς που υπόσχεται μεσώ Google Pay οτι το κάνει θα το δοκιμάσω αρκεί να μπορώ να βάλω και τις υπόλοιπες κάρτες μου να τα εχω ολα σε ένα!

Για να βοηθήσω οσους ενδιαφέρονται ειναι στο Youtube στο 19:30 λεπτό .

Επεξ/σία από baspax1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έφτιαξα λογαριασμό,

ακολούθησα όλα τα αυτοματοποιημένα βήματα και έφτασα εκεί που σου προτείνει να φορτώσεις τη revo χρήματα, (την φόρτωσα από Debit MasterCard Εθνικής),

βάζω το ελάχιστο (10ε) και με πάει στη φόρμα που συμπληρώνεις τον 16ψηφιο της κάρτας απ την οποία θα τα τραβήξει, την ημερομηνία λήξης και τον 3ψηφιο.

Η μεταφορά έγινε κανονικά αλλά πέρα από την ειδοποίηση στο app της εθνικής για τα 10ε που χρεώθηκε η κάρτα, μου έστειλε και ξεχωριστή ειδοποίηση για χρέωση 1ε,

γιατί μου κράτησε προμήθεια;; Δεν υποτίθεται ότι δεν έχει προμήθεια στη μεταφορά;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Oscar_Mike είπε

Μόλις έφτιαξα λογαριασμό,

ακολούθησα όλα τα αυτοματοποιημένα βήματα και έφτασα εκεί που σου προτείνει να φορτώσεις τη revo χρήματα, (την φόρτωσα από Debit MasterCard Εθνικής),

βάζω το ελάχιστο (10ε) και με πάει στη φόρμα που συμπληρώνεις τον 16ψηφιο της κάρτας απ την οποία θα τα τραβήξει, την ημερομηνία λήξης και τον 3ψηφιο.

Η μεταφορά έγινε κανονικά αλλά πέρα από την ειδοποίηση στο app της εθνικής για τα 10ε που χρεώθηκε η κάρτα, μου έστειλε και ξεχωριστή ειδοποίηση για χρέωση 1ε,

γιατί μου κράτησε προμήθεια;; Δεν υποτίθεται ότι δεν έχει προμήθεια στη μεταφορά;

Ευχαριστώ

Είναι 1 ευρώ για το verify της κάρτας και στο επιστρέφει άμεσα η μέσα σε 2-3 εργάσιμες μέρες 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asdfnikos είπε

γράφεις Στα λατινικά τα στοιχεία σου ; Και Τον αριθμό του τηλεφώνου;

Όχι. Ελληνικα. 

Εγω απλά θέλω να  μεταφερω /  πληρώσω καποιον σε τράπεζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Demetris77 είπε

Όχι. Ελληνικα. 

Εγω απλά θέλω να  μεταφερω /  πληρώσω καποιον σε τράπεζα. 

Στα λατινικά πρέπει να γράψεις όλα τα στοιχειά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/3/2020 στις 9:55 ΠΜ, johnmayson είπε

Καλημερα μπορω να κανω verify και μετα να βαλω λεφτα;;Στο verify η φωτο της ταυτοτητας ειμαι με μακρια μαλλια υπαρχει περιπτωση να μη περασει;Διαγραφη γινεται κατευθειαν εφοσον δε περασω το verify?Στη εφορια δε χρειαζεται να τη δηλωσω γιατι δε δινει τοκους και δε ειναι τραπεζα σωστα;;ποσες ωρες χρειαζεται για να σε κανει verify??

Καλημερα γνωριζει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Καλημερα γνωριζει κανεις;

Καλημέρα,

Το μήνυμα το έστειλες χθες, αν στο ενδιάμεσο είχες στείλει τα χαρτιά για verify θα είχες ήδη λάβει αποτέλεσμα. Δεν γνωρίζουμε εμείς αν θα σε περάσουν λόγω διαφορετικού κουρέματος, το verification θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο αυτο το καιρο μπορει να ειχε βγει συμπερασμα οτι οταν εχετε μεγαλη διαφορα στη φωτο το verify αποτυγχανει αρα γιατι να εκανα τσαμπα τη διαδοκασια;; Ρωταω κ αλλα πραγματα οχι μονο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnmayson είπε

Ολο αυτο το καιρο μπορει να ειχε βγει συμπερασμα οτι οταν εχετε μεγαλη διαφορα στη φωτο το verify αποτυγχανει αρα γιατι να εκανα τσαμπα τη διαδοκασια;; Ρωταω κ αλλα πραγματα οχι μονο αυτο.

Ναι αλλα δε μπορει να σου το πει κανείς από εμας αυτο. Είναι προφανες. Δοκιμάζεις και βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπέρα, δεν βρήκα κάπου ομαδοποιημένα αυτά που θέλω να ρωτήσω, για αυτό συγγνώμη που σίγουρα έχουν απαντηθεί.  Όλες οι ερωτήσεις αφορούν  την απλή δωρεάν κάρτα.

1) Για κάποιον που δεν πηγαίνει εξωτερικό , αλλά κάνει ηλεκτρονικές  και φυσικές αγορές εντός Ελλάδος, μιλάμε για ουσιαστικά μια prepaid καρτα (ΟΚ και άλλα καλά που έχει),  σωστά?

2) Η φόρτιση λοιπόν αυτής της prepaid κάρτας απο λογαριασμό Ελληνικής τράπεζας ή κάρτα Ελληνικής τράπεζας είναι δωρεάν, χωρίς χρέωση εξόδων απο την   τράπεζα?   

Αν ναι, τότε μιλάμε για την πρώτη εντελώς δωρεάν prepaid κάρτα !  Σωστά?    Το τονίζω γιατί είναι το πιο σημαντικό και  δεν είδα να το τονίζει κανείς youtuber που την προωθεί.  Αντιθέτως μας έχουν πρήξει με το πόσο εύκολα μπορούμε να κάνουμε συνάλλαγμα κλπ...

3) Το ΙΒΑΝ και πιστωτική μου  που αναφέρω παραπάνω της Ελληνικής τράπεζας, τα δηλώνω  στην εφαρμογή Revolut ?

4) Oι αγορές μέσω revolut ακόμη και σε Ελληνικές επιχειρήσεις  , δυστυχώς δεν μετράνε στο αφορολόγητο  , σωστά ?

5) Ακόμη και η φόρτιση της revolut  απο πιστωτική μου , ούτε αυτή φαίνεται σαν έξοδο/ αγορά της Ελληνικής  πιστωτικής  μου για το αφορολόγητο?

6) Η σύνδεση/δήλωση  της revolut στο Paypal  μου  κοστίζει κατι είτε στη revolut είτε στο Paypal?

7) H φόρτιση της revolut απο το balance του Paypal μου έχει έξοδα απο το Paypal?

8)Διάβασα παραπάνω οτι το app έχει την ευκολία  της μεταφοράς ποσών δωρεάν απο άλλους χρήστες.  Η μεταφορά γίνεται υποχρεωτικά στην κάρτα ή υπάρχει και κάτι σαν balance (λογαριασμός/ταμείο)  της εφαρμογής όπου αν θέλει καποιος με πληρώνει εκεί, και στη συνέχεια αν θέλω  με αυτά τα ποσά φορτίζω την κάρτα? 

 

 

Επεξ/σία από kounga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kounga είπε

Kαλησπέρα, δεν βρήκα κάπου ομαδοποιημένα αυτά που θέλω να ρωτήσω, για αυτό συγγνώμη που σίγουρα έχουν απαντηθεί. 

1) Για κάποιον που δεν πηγαίνει εξωτερικό , αλλά κάνει ηλεκτρονικές  και φυσικές αγορές εντός Ελλάδος, μιλάμε για ουσιαστικά μια prepaid καρτα (ΟΚ και άλλα καλά που έχει),  σωστά?

2) Η φόρτιση λοιπόν αυτής της prepaid κάρτας απο λογαριασμό Ελληνικής τράπεζας ή κάρτα Ελληνικής τράπεζας είναι δωρεάν, χωρίς χρέωση εξόδων απο την  της τράπεζα?   

Αν ναι, τότε μιλάμε για την πρώτη εντελώς δωρεάν prepaid κάρτα !  Σωστά?    Το τονίζω γιατί είναι το πιο σημαντικό και  δεν είδα να το τονίζει κανείς youtuber που την προωθεί.  Αντιθέτως μας έχουν πρήξει με το πόσο εύκολα μπορούμε να κάνουμε συνάλλαγμα κλπ...

3) Το ΙΒΑΝ και πιστωτική μου  που αναφέρω παραπάνω της Ελληνικής τράπεζας, τα δηλώνω  στην εφαρμογή Revolut ?

4) Oι αγορές μέσω revolut ακόμη και σε Ελληνικές επιχειρήσεις  , δυστυχώς δεν μετράνε στο αφορολόγητο  , σωστά ?

5) Ακόμη και η φόρτιση της revolut  απο πιστωτική μου , ούτε αυτή φαίνεται σαν έξοδο/ αγορά της Ελληνικής  πιστωτικής  μου για το αφορολόγητο?

6) Η σύνδεση/δήλωση  της revolut στο Paypal  κοστίζει είτε στη revolut είτε στο Paypal?

7) H φόρτιση της revolut απο το balance του Paypal μου έχει έξοδα απο το Paypal?

8)Διάβασα παραπάνω οτι το app έχει την ευκολία  της μεταφοράς ποσών δωρεάν απο άλλους χρήστες.  Η μεταφορά γίνεται υποχρεωτικά στην κάρτα ή υπάρχει και κάτι σαν balance (λογαριασμός/ταμείο)  της εφαρμογής όπου αν θέλει καποιος με πληρώνει εκεί, και στη συνέχεια αν θέλω  με αυτά τα ποσά φορτίζω την κάρτα? 

1) Ναι
2)Ναι
3)Μονο τα στοιχειά της κάρτας για να κάνεις το Top-Up
4)Δεν μετραει 
5)Δεν μετραει
6)Οχι
7)Οχι
8 ) Ή κάρτα είναι συνδεδεμένη με τον λογαριασμό. Δεν υπάρχει ξεχωριστό balance για την κάρτα και ξεχωριστό για τον λογαριασμό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να κανω πρωτα verify και μετα να βαλω λεφτα στη καρτα;Σε περιπτωση που δε περασει το verify μπορω να διαγραψω ευκολα το λογαριασμο;Ποσες ωρες κανει το verify γνωριζει κανεις;Στη εφορια δε χρειαζεται να τη δηλωσω διορι δε δινει τοκους σωστα;περιμενω τα φωτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...