Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Μπορω να κανω πρωτα verify και μετα να βαλω λεφτα στη καρτα;Σε περιπτωση που δε περασει το verify μπορω να διαγραψω ευκολα το λογαριασμο;Ποσες ωρες κανει το verify γνωριζει κανεις;Στη εφορια δε χρειαζεται να τη δηλωσω διορι δε δινει τοκους σωστα;περιμενω τα φωτα σας.

1) Ναι μπορεις
2) Ναι ενα κουμπι ειναι 
3) απο 5 λεπτα μεχρι 2 μερες
4) οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για τη διαγραφη ρωταω επειδη καποιοι εχουν πει οτι δε λειτουργουσε.Η εκκαθαριση απο τραπεζα πειραιως πχ τα 20 ευρω που θα βαλω στη καρτα σε 2 εργασιμες ειναι;;Η virtual που θα θα φτοιαξω ειναι ιδιο νουμερο με τη φυσικη;Η φυσικη καρτα ειναι μονο mastercad η μπορεις να παρεις και visa??(παντα στο free πακετο)Στο region τι βαζω;;διοτι αναγραφει και region και country.Αν βαλω γρηγορη αποστολη σε ποσες μερες θα ρθει και με ποιο τροπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnmayson είπε

Για τη διαγραφη ρωταω επειδη καποιοι εχουν πει οτι δε λειτουργουσε.Η εκκαθαριση απο τραπεζα πειραιως πχ τα 20 ευρω που θα βαλω στη καρτα σε 2 εργασιμες ειναι;;Η virtual που θα θα φτοιαξω ειναι ιδιο νουμερο με τη φυσικη;Η φυσικη καρτα ειναι μονο mastercad η μπορεις να παρεις και visa??(παντα στο free πακετο)Στο region τι βαζω;;διοτι αναγραφει και region και country.Αν βαλω γρηγορη αποστολη σε ποσες μερες θα ρθει και με ποιο τροπο;

Oχι, η virtual έχει άλλο νούμερο οπως είναι φυσιολογικο.

Θα κάνεις top up με την κάρτα την ελληνική.Αμεσα και χωρίς έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο πραγμα ρωταω αφου κανω top up η εκκαθαριση στο λογαριασμο της πειραιως για το top up ποσες εργασιμες κανει;Αν ξερετε και τ αλλα ερωτηματα που θετω πειτε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπέρα, δύο γρήγορες ερωτήσεις αν έχετε την καλοσύνη

1. Τα εμβάσματα που μπορεί να σου στείλουν κάποιοι σε ΙΒΑΝ της revolt έχουν προμήθεια ως εισερχόμενο έμβασμα όπως και με τις λοιπές τράπεζες που είναι περί τα 3.5 ευρώ?

2. Ταξιδεύω συχνά ρωσία και εκεί χρησιμοποιώ κάρτα συνεταιριστικής τράπεζας που δεν χρεώνει προμήθεια στις συναλλαγές, αληθεύει ότι η revolut έχει συνήθως τις καλύτερες ισοτιμίες?... εν ολίγοις συμφέρει έτσι κι αλλιώς περισσότερο να χρησιμοποιώ revolut όσο είμαι έξω ακόμα κι αν η κάρτα της τράπεζας μου δεν παίρνει προμήθεια?

Ευχαριστώ σε όποιον μπει στο κόπο να με ενημερώσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έκανα και εγώ λογαριασμό στη revolt, τον φόρτωσα με 150 ευρώ γιατί παραπάνω ήθελε να κάνω εξακρίβωση τα στοιχεία μου με την ταυτότητα. 

Και εδώ αρχίζουν τα προβλήματα, η ταυτότητά μου είναι στρατιωτικού τύπου και δεν την δέχτηκαν. Έχω διαβατήριο αλλά είναι ληγμένο εδώ και κάτι χρόνια. Αν τους το στείλω θα το δεχτούν; Για να φτιάξω καινούργιο διαβατήριο μόνο και μόνο για αυτό δεν το νομίζω να δώσω 80 ευρώ.

Η φυσική κάρτα που έκανα είναι καθοδόν, και θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που ξέρει, θα μπορώ να τη χρησιμοποιήσω χωρίς να κάνω την ταυτοποίηση με την ταυτότητα;

Και τα 150 ευρώ που έχω φορτώσει θα μπορώ να κάνω αγορές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, teodorzaf είπε

Λοιπόν, έκανα και εγώ λογαριασμό στη revolt, τον φόρτωσα με 150 ευρώ γιατί παραπάνω ήθελε να κάνω εξακρίβωση τα στοιχεία μου με την ταυτότητα. 

Και εδώ αρχίζουν τα προβλήματα, η ταυτότητά μου είναι στρατιωτικού τύπου και δεν την δέχτηκαν. Έχω διαβατήριο αλλά είναι ληγμένο εδώ και κάτι χρόνια. Αν τους το στείλω θα το δεχτούν; Για να φτιάξω καινούργιο διαβατήριο μόνο και μόνο για αυτό δεν το νομίζω να δώσω 80 ευρώ.

Η φυσική κάρτα που έκανα είναι καθοδόν, και θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που ξέρει, θα μπορώ να τη χρησιμοποιήσω χωρίς να κάνω την ταυτοποίηση με την ταυτότητα;

Και τα 150 ευρώ που έχω φορτώσει θα μπορώ να κάνω αγορές;

Ληγμενο διαβατηριο δε δέχονται για προφανείς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, teodorzaf είπε

Λοιπόν, έκανα και εγώ λογαριασμό στη revolt, τον φόρτωσα με 150 ευρώ γιατί παραπάνω ήθελε να κάνω εξακρίβωση τα στοιχεία μου με την ταυτότητα. 

Και εδώ αρχίζουν τα προβλήματα, η ταυτότητά μου είναι στρατιωτικού τύπου και δεν την δέχτηκαν. Έχω διαβατήριο αλλά είναι ληγμένο εδώ και κάτι χρόνια. Αν τους το στείλω θα το δεχτούν; Για να φτιάξω καινούργιο διαβατήριο μόνο και μόνο για αυτό δεν το νομίζω να δώσω 80 ευρώ.

Η φυσική κάρτα που έκανα είναι καθοδόν, και θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που ξέρει, θα μπορώ να τη χρησιμοποιήσω χωρίς να κάνω την ταυτοποίηση με την ταυτότητα;

Και τα 150 ευρώ που έχω φορτώσει θα μπορώ να κάνω αγορές;

Γιατί έβαλες τόσα λεφτά χωρίς να έχεις κάνει επιβεβαίωση στοιχείων;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι YouTubers που κάνουν promo Την Revolut φέρνουν τον κόσμο άλλα πολλοί τους εμπιστέυονται με κλειστά μάτια και δεν κάνουν μόνοι τους την προσωπική τους έρευνα με αποτέλεσμα να συμβαίνουν όλα αυτά τα παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Γιατί έβαλες τόσα λεφτά χωρίς να έχεις κάνει επιβεβαίωση στοιχείων;

Γιατί θέλω να αγοράσω κάτι στα 150 ευρώ.

Τώρα χωρίς το verified τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, teodorzaf είπε

Γιατί θέλω να αγοράσω κάτι στα 150 ευρώ.

Τώρα χωρίς το verified τι γίνεται;

Δεν ξερω τι γίνεται,λογικά να στα γυρίσουν πίσω απο εκεί που τα έστειλες.Αλλά αν παραλάβεις κάρτα μπας και περάσει...Δεν ξέρω.

Τι βιάστηκες βρε φίλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος και κάποιος άλλος ανέφερε οτι έκανε εγγραφή με στρατιωτική ταυτότητα και μίλησε με την εξυπηρέτηση πελατών τακτοποιώντας το θέμα. Μπορείς να κάνεις το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Αν δεν κάνω λάθος και κάποιος άλλος ανέφερε οτι έκανε εγγραφή με στρατιωτική ταυτότητα και μίλησε με την εξυπηρέτηση πελατών τακτοποιώντας το θέμα. Μπορείς να κάνεις το ίδιο.

Αυτό θα κάνω, από αύριο και θα ενημερώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...