Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, Doubt είπε

Κάθε μέρα τα ίδια...

Διάβασε τις τελευταίες 4-5 σελίδες.

Δεν βλέπω να λένε κάτι διαφορετικό από τα λεγόμενα μου.
Γιαυτό ρωτάω ξανα αν υπάρχει κάποιος παράλληλος να μπορώ να γλιτώσω τα έξοδα μεταφοράς
Κάποιοι έγραφαν σε παλαιότερα Post οτι δεν είχε έξοδα ανάληψης η Alphabank γιαυτό και πήγα να το τεστάρω και είδα οτι δεν ισχύει δεν είναι και εύκολο να ψάξουμε και 340 σελίδες.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 ώρες πριν, haris013 είπε

αν κατάλαβα καλά είναι γυρω στα 3 ευρώ ανα έμβασμα. κάτι άλλο, έχω λογαριασμό σε ευρώ και ανοίγω ένα ακόμα σε British pounds. μεταφέρω/κάνω συνάλαγμα από τον λογαριασμό του ευρώ σε αυτόν που είναι GBP. έχω τη φυσική κάρτα στα χέρια μου και είμαι αγγλία ή μια virtual και αγοράζω κάτι από αγγλικό κατάστημα, από ποιο λογαριασμό θα τραβήξει τα χρήματα; καταλαβαίνει αυτόματα και θα πάει από τον λογαριασμό με το αγγλικό νόμισμα;

Αν δεν φτιάξω αγγλικό λογαριασμό και αγοράσω κάτι από αγγλια σε λίρες, τι διαφορά έχει; τρώει παραπάνω χρήματα για την μετατροπή;

Μπορεί καποιος να με διαφωτίσει στο παρακάτω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, haris013 είπε

Μπορεί καποιος να με διαφωτίσει στο παρακάτω;

Δεν χρειαζεται να ανοιξεις κανενα λογαριασμο σε αλλο νομισμα να κανεις μετατροπές κλπ εχεις ευρω και τα υπόλοιπα ολα τα κανει η ρεβο για οποιοδήποτε νομισμα-μετατροπη ανεξοδα

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, baspax1 είπε

Δεν βλέπω να λένε κάτι διαφορετικό από τα λεγόμενα μου.
Γιαυτό ρωτάω ξανα αν υπάρχει κάποιος παράλληλος να μπορώ να γλιτώσω τα έξοδα μεταφοράς
Κάποιοι έγραφαν σε παλαιότερα Post οτι δεν είχε έξοδα ανάληψης η Alphabank γιαυτό και πήγα να το τεστάρω και είδα οτι δεν ισχύει δεν είναι και εύκολο να ψάξουμε και 340 σελίδες.... 

Σπας το ποσό που θέλεις σε μικρά ποσά, μικρότερα από 5€ και κάνεις εμβάσματα στην Alphabank. Μετά κάνεις ανάληψη από την Alpha δωρεαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, baspax1 είπε

Δεν βλέπω να λένε κάτι διαφορετικό από τα λεγόμενα μου.
Γιαυτό ρωτάω ξανα αν υπάρχει κάποιος παράλληλος να μπορώ να γλιτώσω τα έξοδα μεταφοράς
Κάποιοι έγραφαν σε παλαιότερα Post οτι δεν είχε έξοδα ανάληψης η Alphabank γιαυτό και πήγα να το τεστάρω και είδα οτι δεν ισχύει δεν είναι και εύκολο να ψάξουμε και 340 σελίδες.... 

Δες τα τιμολογια της τραπεζα σου για τα εισερχομενα εμβασματα. (γενικως κατω απο 15 ευρω εμβασμα σε ελληνικη τραπεζα δεν τπαρχει χρεωση, αλλα οτι λεει γ τραπεζα σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, RVgtr είπε

Δες τα τιμολογια της τραπεζα σου για τα εισερχομενα εμβασματα. (γενικως κατω απο 15 ευρω εμβασμα σε ελληνικη τραπεζα δεν τπαρχει χρεωση, αλλα οτι λεει γ τραπεζα σου)

Για Alpha bank ισχύει κάτω από 5€

Επεξ/σία από alfeios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, koularasss είπε

Αν μου στειλουν χρηματα απο πειραιως υπαρχει καποια χρεωση;

Να σου στειλουν χρηματα ποιοι ;

να σου στειλουν χρηματα πού ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, RVgtr είπε

1 ευρω

1 € ειναι η χρεωση γι αυτον που θα τα στειλει. Στον λογαρασμό Revolut που θα τα δεχτει δεν υπαρχει χρεωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/3/2020 στις 5:28 ΜΜ, Hapatingo είπε

Από ότι φαίνεται όλοι οι πελάτες εκτός Αγγλίας θα μεταφερθούν στην Λιθουανία αλλάζοντας και το iban του λογαριασμού. 

Συμφωνα με αυτο το κειμενο, πως θα παρεχουν κρυπτονομισματα αφου θα εχουμε μεταφερθει ολοι οι non-uk customers στην european company? Χανω κατι;

What happens to my cryptocurrency?

Cryptocurrency services are not offered by our European company. However, you will still be able to use our cryptocurrency services through our UK company.

 

 

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, λιγες ερωτησεις. Πρωτον εχει ζητηθει σε κανεναν απο εδω μεσα proof of funds απο τη revolut ; Εχω ακουσει οτι συμβαινει αλλα θελω να δω αν το χουνε παραξυλωσει. Εκει μπορει να μου μπουν χρηματα φιλων απο ταξιδια κλπ, ελπιζω να μη γινει κανα αστειο. Δευτερον οσον αφορα το top up limit σε τι περιπου επιπεδα βρισκεται ; Ανεβαινει με πολλες μικρες καταθεσεις ή με συχνη χρηση της φυσικης καρτας και ποσο ; Με e-banking οταν βαζω τα στοιχεια για μεταφορα η alpha μου λεει προβλεπομενη προμηθεια 10€ ανεξαρτητως του ποσου που θα επιλεξω. Προφανως και δεν εχει νοημα τετοιο γεμισμα. Τελος το request money link σας ενεργοποιηθηκε οταν κανατε την πρωτη αγορα με physical ;  Ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, dvakal είπε

Με e-banking οταν βαζω τα στοιχεια για μεταφορα η alpha μου λεει προβλεπομενη προμηθεια 10€ ανεξαρτητως του ποσου που θα επιλεξω.

Επέλεξες SHA στα έξοδα;;

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Επέλεξες στα SHA στα έξοδα;;

Ναι, απο την εφαρμογη του κινητου δε με αφηνει να διαλεξω κατι αλλο. Στην αναλυση ποσου λεει εξοδα alpha 10€. Να δοκιμασω απο pc ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

Γνωρίζει κάποιος αν με την δημιουργία του λογαριασμοί revolut δημιουργειται προσωπικός λογαριασμός iban που πρέπει να δηλώσεις στο pothen και αν γίνεται να εγγράφεις στην revolut με ταυτότητα που δεν έχει λατινικούς χαρακτήρες

Σας ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...