Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

47 λεπτά πριν, Colagiati είπε

Ηθελα να ρωτησω εάν γίνεται κάποια λεφτά που έχω στο Google pay να τα μεταφέρω στην revolut ,έχω προσπαθήσει πολλές φορές αλλά δεν μπορώ 

OFF TOPIC: Google play λογικά θες να πεις.  To gpay δεν είναι wallet άρα δεν γίνετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διεκδικω (λιγα) χρηματα απο τη αεροπορικη εταιρια SCOOT (εδρα Σιγκαπουρη), για ζημια στη βαλιτσα σε προσφατη πτηση μου.

Μου ζητησε λογαριασμο για να μου τα καταθεσει και της εδωσα αυτον της REVOLUT (απλος λογαριασμος).

Με ρωταει ομως αν ο λογαριασμος αυτος δεχεται Δολλαρια Σιγκαπουρης.

Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος η να στειλω μαιλ στη Ρεβολουτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Evaggelos1 said:

Διεκδικω (λιγα) χρηματα απο τη αεροπορικη εταιρια SCOOT (εδρα Σιγκαπουρη), για ζημια στη βαλιτσα σε προσφατη πτηση μου.

Μου ζητησε λογαριασμο για να μου τα καταθεσει και της εδωσα αυτον της REVOLUT (απλος λογαριασμος).

Με ρωταει ομως αν ο λογαριασμος αυτος δεχεται Δολλαρια Σιγκαπουρης.

Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος η να στειλω μαιλ στη Ρεβολουτ?

Ναι δέχεται δολάρια Σιγκαπούρης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω όσοι έχετε account, έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα στη απόκτηση λογαριασμού  είτε μετά από το άνοιγμα του   ,δεν διαβάζω και τα καλύτερα σχόλια στο google play , ήμουν έτοιμος  να ανοίξω ενα acc αλλά με αυτά που διάβασα είπα να το αφήσω. Αναφέρομαι πρώτα στην ταυτοποίηση , άλλοι τους έχουν στείλει 10 φόρες την ταυτότητα και δεν παίρνουν αντίκρισμα, επίσης το ότι δεν σου δίνετε η δυνατότητα να ανεβάσεις τα στοιχειά της ταυτότητας είτε   σαν φωτογραφεία η σαν pdf παρά μόνο με σεφλι με τη κάμερα από το κινητό...ένα άλλο  ότι μετά από κάποιο καιρό   σου ζητάνε  έγραφα για την πηγή κεφαλαίων η ακόμα σου σφραγίζουν το λογαριασμό αν έχεις αφήσει μέσα  λεφτά για μεγάλο χρονικό διάστημα .Αληθεύουν όλα αυτά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, simnum3 είπε

Παιδιά να ρωτήσω όσοι έχετε account, έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα στη απόκτηση λογαριασμού  είτε μετά από το άνοιγμα του   ,δεν διαβάζω και τα καλύτερα σχόλια στο google play , ήμουν έτοιμος  να ανοίξω ενα acc αλλά με αυτά που διάβασα είπα να το αφήσω. Αναφέρομαι πρώτα στην ταυτοποίηση , άλλοι τους έχουν στείλει 10 φόρες την ταυτότητα και δεν παίρνουν αντίκρισμα, επίσης το ότι δεν σου δίνετε η δυνατότητα να ανεβάσεις τα στοιχειά της ταυτότητας είτε   σαν φωτογραφεία η σαν pdf παρά μόνο με σεφλι με τη κάμερα από το κινητό...ένα άλλο  ότι μετά από κάποιο καιρό   σου ζητάνε  έγραφα για την πηγή κεφαλαίων η ακόμα σου σφραγίζουν το λογαριασμό αν έχεις αφήσει μέσα  λεφτά για μεγάλο χρονικό διάστημα .Αληθεύουν όλα αυτά ;

To 90% που διαμαρτύρεται για την ταυτότητα, είτε έχουν παλιά χωρίς λατινικούς χαρακτήρες, είτε στέλνουν φωτογραφίες πιο κουνημένες και από βίντεο σε συναυλία. Για το άλλο 10% στέλνεις στο chat και σε εξυπηρετούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την  δικιά μου ταυτότητα την είχα ανανεώσει  το 16  όπως τη δείχνει στα δεξιά

τώρα για το κίνδυνο να σου μπλοκάρουν το λογαριασμό αν έχεις συγκεντρώσει  μερικές χιλιάδες  και σου ζητάνε χαρτιά  ...τι στέλνεις σε αυτήν τη περίπτωση 🤔

19 λεπτά πριν, george1807 είπε

To 90% που διαμαρτύρεται για την ταυτότητα, είτε έχουν παλιά χωρίς λατινικούς χαρακτήρες, είτε στέλνουν φωτογραφίες πιο κουνημένες και από βίντεο σε συναυλία. Για το άλλο 10% στέλνεις στο chat και σε εξυπηρετούν.

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ, θα δω πως θα πράξω 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, simnum3 είπε

Δεν σου δίνεται η δυνατότητα να ανεβάσεις τα στοιχειά της ταυτότητας είτε σαν φωτογραφία η σαν pdf παρά μόνο με σέλφι με την κάμερα από το κινητό.

Οντως? παλια παντως (2019) μπορουσες να την στειλεις στο chat φωτογραφια μεσω του Support.. εκτος αν το αλλαξανε τωρα τελευταια (?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Estevan είπε

Οντως? παλια παντως (2019) μπορουσες να την στειλεις στο chat φωτογραφια μεσω του Support.. εκτος αν το αλλαξανε τωρα τελευταια (?).

Oχι μόνον δεν σου δίνουν την δυνατότητα να ανεβάζεις σκαναρισμενα την ταυτότητα σου ,αλλά σου ζητάνε και σελφι με το πρόσωπό σου say cheeeese ...σε άλλους πάλι που τους έχουν στείλει ένα κάρο έγγραφα από διπλώματα ταυτότητες δεν ξέρω τι άλλο , πάλι δεν τους εγκρίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, simnum3 είπε

Oχι μόνον δεν σου δίνουν την δυνατότητα να ανεβάζεις σκαναρισμενα την ταυτότητα σου ,αλλά σου ζητάνε και σελφι με το πρόσωπό σου say cheeeese ...σε άλλους πάλι που τους έχουν στείλει ένα κάρο έγγραφα από διπλώματα ταυτότητες δεν ξέρω τι άλλο , πάλι δεν τους εγκρίνουν.

πάντα ήθελαν σελφι

Επεξ/σία από bilya
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, bilya είπε

πάντα ήθελαν σελφι

Το θέμα είναι πως ταλαιπωρείτε κόσμος   που  τους εμπιστεύθηκε   τα λεφτά του,  με αυτούς πάλι  να κλειδώνουν λογαριασμούς   να  "φακελώνουν¨" κόσμο  και να  ζητάνε όλο και περισσότερα   έγγραφα κρατώντας λύτρα  λεφτά , στοιχεία  καρτών  και  γενικά  τα προσωπικά  δεδομένα  του κόσμου  , τώρα διαβάζω και άλλα σχόλια άλλου , όλο και περισσότεροι έχουν πρόβλημα😦

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, simnum3 είπε

Το θέμα είναι πως ταλαιπωρείτε κόσμος   που  τους εμπιστεύθηκε   τα λεφτά του,  με αυτούς πάλι  να κλειδώνουν λογαριασμούς   να  "φακελώνουν¨" κόσμο  και να  ζητάνε όλο και περισσότερα   έγγραφα κρατώντας λύτρα  λεφτά , στοιχεία  καρτών  και  γενικά  τα προσωπικά  δεδομένα  του κόσμου  , τώρα διαβάζω και άλλα σχόλια άλλου , όλο και περισσότεροι έχουν πρόβλημα😦

Εντάξει άμα δεν τους εμπιστεύεσαι μπορείς να μην ανοίξεις λογαριασμό . Δημοκρατία έχουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, simnum3 είπε

Το θέμα είναι πως ταλαιπωρείτε κόσμος   που  τους εμπιστεύθηκε   τα λεφτά του,  με αυτούς πάλι  να κλειδώνουν λογαριασμούς   να  "φακελώνουν¨" κόσμο  και να  ζητάνε όλο και περισσότερα   έγγραφα κρατώντας λύτρα  λεφτά , στοιχεία  καρτών  και  γενικά  τα προσωπικά  δεδομένα  του κόσμου  , τώρα διαβάζω και άλλα σχόλια άλλου , όλο και περισσότεροι έχουν πρόβλημα😦

Δεν είναι υποχρεωτικό να πας στην ρεβο.Οπως και δεν καταλαβαίνω γιατί να βάλεις "τόσα" πολλά λεφτά  που δεν μπορείς να δικαιολογήσεις την προελευση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, asdfnikos είπε

Εντάξει άμα δεν τους εμπιστεύεσαι μπορείς να μην ανοίξεις λογαριασμό . Δημοκρατία έχουμε. 

Αυτό με βλέπω να κάνω 🤨...  είχα δει  αυτά που σου  προσφέρει στην αρχή,   και να πω την αλήθεια εντυπωσιάστηκα.

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν είναι υποχρεωτικό να πας στην ρεβο.Οπως και δεν καταλαβαίνω γιατί να βάλεις "τόσα" πολλά λεφτά  που δεν μπορείς να δικαιολογήσεις την προελευση τους.

Το ξέρω φίλε μου ,όπως είπα  βλέπω και  προσπερνάω ,όσων αφορά για τα ποσά κατάθεσης  δεν  θα τρέχαν κάθε μέρα   χιλιάρικα στο λογαριασμό , απλά τι γίνετε σε περίπτωση  αν λέω  σε περίπτωση που συγκεντρωθεί κάποιο πόσο με νόμιμο φυσικά πάντα   τρόπο μέσω  κανονικής τράπεζας αυτό ενοούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, george1807 είπε

To 90% που διαμαρτύρεται για την ταυτότητα, είτε έχουν παλιά χωρίς λατινικούς χαρακτήρες, είτε στέλνουν φωτογραφίες πιο κουνημένες και από βίντεο σε συναυλία. Για το άλλο 10% στέλνεις στο chat και σε εξυπηρετούν.

Έχει λυθεί το θέμα με τις χειρόγραφες ταυτότητες;

Γιατί μέχρι πρότινος τις απορρίπτανε...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...