Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, simnum3 είπε

Το θέμα είναι πως ταλαιπωρείτε κόσμος   που  τους εμπιστεύθηκε   τα λεφτά του,  με αυτούς πάλι  να κλειδώνουν λογαριασμούς   να  "φακελώνουν¨" κόσμο  και να  ζητάνε όλο και περισσότερα   έγγραφα κρατώντας λύτρα  λεφτά , στοιχεία  καρτών  και  γενικά  τα προσωπικά  δεδομένα  του κόσμου  , τώρα διαβάζω και άλλα σχόλια άλλου , όλο και περισσότεροι έχουν πρόβλημα😦

4 χρόνια τώρα χρήστης με μεταφορές ποσών σε τράπεζες κτλπ με συνολικές συναλλαγές 40Κ+, δεν ειχα ποτέ κανένα θέμα. 

Απόλυτα ικανοποιημένος μαζί τους.

Το σύνηθες που διαβάζεις για κλείδωμα λογαριασμού ειναι παράνομη χρήση για επαγγελματικούς λόγους κ χρήση σε bet sites. 

Τα παραπάνω είναι γνωστά εδώ κ χρόνια.

Φακελωμα ενοχλητικό κάνει ο Γερμανός κ ο κάθε Γερμανός κ οχι η ρεβο που θέλει να γίνει τράπεζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, lambrosb είπε

Ευχαριστώ. Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο μηπως ξερεις να μου πεις.Θέλω να στείλω λεφτά από εθνική στην Πειραιώς μέσω IRIS 24/7 που έχω και στις δυο τράπεζες. Δυστυχώς από την Εθνική δεν με αφήνει να στείλω  με την δικαιολογία ότι ο εντολέας και ο δικαιούχος έχουν το ίδιο IBAN, ενώ την ίδια διαδικασία από την Πειραιώς με αφήνει και φαίνονται τα λεφτά στην Εθνική. Ξέρεις γιατί συμβαινει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Έχει λυθεί το θέμα με τις χειρόγραφες ταυτότητες;

Γιατί μέχρι πρότινος τις απορρίπτανε...

Τι ακριβως να λυθεί;

Κανονικά τις δέχονται. Έχει δοκιμάσει φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, george1807 είπε

Τι ακριβως να λυθεί;

Κανονικά τις δέχονται. Έχει δοκιμάσει φίλος.

Πριν κανά μήνα ρίχνανε άκυρο στις χειρόγραφες...

Μήπως την έχει από παλιά;

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Πριν κανά μήνα ρίχνανε άκυρο στις χειρόγραφες...

Μήπως την έχει από παλιά;

Αν όντως τον τελευταίο μήνα έριχναν άκυρο σημαίνει πως άλλαξαν πολιτικη. Επίσης στα 15 χρόνια λήγουν οι ταυτότητες. Μήπως είναι πιο παλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα ηταν να στείλουν καρτα εκτιμώμενη ημ. 30/03 ..  Κανονικη αποστολη δεν ειχα βαλει express  .Ερχεται καποια ειδοποιηση απο απλο ταχυδρομειο ελτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, george1807 είπε

Αν όντως τον τελευταίο μήνα έριχναν άκυρο σημαίνει πως άλλαξαν πολιτικη. Επίσης στα 15 χρόνια λήγουν οι ταυτότητες. Μήπως είναι πιο παλια;

Μιλάω για ταυτότητα νέου τύπου με χειρόγραφη συμπλήρωση και λατινικούς χαρακτήρες. Νομίζω οτι αυτές έβγαιναν μέχρι το 2008-2010...

Αν έχει κάποιος εγκριθεί με τέτοια ταυτότητα τελευταία παρακαλώ να το αναφέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, agnostos13 said:

Μιλάω για ταυτότητα νέου τύπου με χειρόγραφη συμπλήρωση και λατινικούς χαρακτήρες. Νομίζω οτι αυτές έβγαιναν μέχρι το 2008-2010...

Αν έχει κάποιος εγκριθεί με τέτοια ταυτότητα τελευταία παρακαλώ να το αναφέρει!

Θα πρέπει να απευθυνθείς στο chat και από εκεί να τους παραπέμψεις να στείλουν την ταυτότητα σου στο αρμόδιο τμήμα τους ώστε να γινει χειροκίνητα η διαδικασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που δεν δεχτούν την ταυτότητα, επειδή είναι η παλιά με τα.. χειρόγραφα λατινικά, λειτουργεί ο λογαριασμός; 

Περιμένω κάποια χρήματα από εξωτερικό και ο μόνος τρόπος να γίνει γρηγορότερα η μεταφορά, ήταν η συγκεκριμένη τράπεζα από ότι γνωρίζω οπότε έκανα μια εγγραφή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Θα πρέπει να απευθυνθείς στο chat και από εκεί να τους παραπέμψεις να στείλουν την ταυτότητα σου στο αρμόδιο τμήμα τους ώστε να γινει χειροκίνητα η διαδικασία. 

Το ξέρω αυτό αλλά έχει υποθεί από πολλούς οτί δεν τις περνάνε πλέον (εδώ και 2-3 μήνες) ούτε έτσι.

Γι αυτό ρωτάω αν το έχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα με επιτυχία...ίσως έβαλαν νερό στο κρασί τους...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, george1807 είπε

Αν όντως τον τελευταίο μήνα έριχναν άκυρο σημαίνει πως άλλαξαν πολιτικη. Επίσης στα 15 χρόνια λήγουν οι ταυτότητες. Μήπως είναι πιο παλια;

Η χειρόγραφη δεν θα είναι πιο παλιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Σε μενα ηταν να στείλουν καρτα εκτιμώμενη ημ. 30/03 ..  Κανονικη αποστολη δεν ειχα βαλει express  .Ερχεται καποια ειδοποιηση απο απλο ταχυδρομειο ελτα ;

Απλό ταχυδρομείο, χωρίς ειδοποίηση (σαν απλό επιστολικό θα παραλάβεις). Είναι τόσο μικρό το φακελάκι, που χωράει σε όλα τα κουτιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Μιλάω για ταυτότητα νέου τύπου με χειρόγραφη συμπλήρωση και λατινικούς χαρακτήρες. Νομίζω οτι αυτές έβγαιναν μέχρι το 2008-2010...

Αν έχει κάποιος εγκριθεί με τέτοια ταυτότητα τελευταία παρακαλώ να το αναφέρει!

Εγώ έχω εγκριθεί πριν 1-2 μήνες αλλά είμαι πολύ παλιός χρηστης που είχα εγκριθεί προηγουμένως με δίπλωμα οδήγησης κ δεν ξέρω αν αυτό έχει σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που είμαστε όλοι εδώ κάποια χρόνια μπροστά από τον υπόλοιπο κόσμο να πω πως σύμφωνα με τη προσωπική μου άποψη είναι η καλύτερη ευκαιρία για να μπεις στο χρηματιστήριο (αμερικάνικο) που είχαν πολλές γενεές. Μπείτε στο trading και ψωνίστε !!  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...