Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω μιλησει με το τσατ πριν μια βδομαδα και γραφει οτι πλεον δεν δεχονται χειρογραφες ταυτοτητες γιατι ειναι ευκολη η πλαστογραφιση και οτι πλεον εχουν αλλαξει πολιτικη.Εχω ανεβασει 10 φορες την ταυτοτητα για verification,Ανεβασα και το διπλωμα το ευρωπαικο και τιποτα.Αυτο με το τσατ πλεον δεν ισχυει για αυτο ρωταω εδω αν υπαρχει αλλη εναλλακτικη.Η n26 μου εκανε την ταυτοποιηση μεσω τσατ σε 2 λεπτα πριν λιγο καιρο.

 

Edit.Screenshot απο το chat.Τον ρωτησα χτες αν γινεται να ανεβασω και το διπλωμα και την ταυτοτητα για να κανει cross check τα στοιχια και μου απαντησε πριν λιγο οτι δυστυχως δεν γινεται.

Screenshot_20200403-131051.png

Επεξ/σία από wazedi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, magnam είπε

Για θέματα ταυτοποίησης έχουμε πει: Επικοινωνείς στο τσατ μαζί τους και στο λύνουν άμεσα.

Παρακαλώ να προστεθεί αυτή η σημείωση στα αρχικά posts ώστε να ανατρέχουν όλοι εκεί άμα αντιμετωπίζουν αντίστοιχο πρόβλημα.

Αφού παίζουμε την κολοκυθιά...

Λέμε δέχονται χειρόγραφές;

Λέτε δέχονται μέσω chat...

Και μετά οι άλλοι απαντάνε οτι φάγανε άκυρο (λόγω αλλαγής πολιτικής)!

Οπότε το ερώτημα είναι πολύ συγκεκριμένο:

Έχει κανένενας καταφέρει να κάνει (ο ίδιος) ταυτοποίηση τον τελευταίο 1 μήνα με χειρόγραφη ταυτότητα και του την δέχτηκαν;

ΥΓ1. Ας αποφύγουμε τα: "πριν 10 χρόνια που είχα κάνει ταυτοποίηση την είχαν δεχτεί" ή "έχω ένα φίλο, που έχει ένα φίλο, που ο φίλος του είναι φίλος με έναν που νομίζω πως του τη δέχτηκαν" δεν βοηθάνε!

ΥΓ2. Όποιος έστειλε χειρόγραφη και διαβατήριο και του την δέχτηκαν δεν μετράει!

ΥΓ3. Όποιος έστειλε χειρόγραφη χωρίς λατινικούς χαρακτήρες (παλιού τύπου), στρατιωτικών/αστυνομικών ή από άλλο κράτος επίσης δεν μετράει!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αναφέρθηκε πιο πάνω, στο chat θα τους πείτε να προωθήσουν την ταυτότητα σας στο αρμόδιο τμήμα για να την εγκρίνει. 

Προσωπικά στην αρχή ακόμα που μου είχαν πει στο chat οτι δεν δέχονται χειρόγραφη ταυτότητα, την επομένη άλλαξα ταυτότητα και δεν ασχολήθηκα παραπάνω, την έστειλα και όλα καλα.

Από τότε μέχρι σήμερα έχω διαβάσει post που γράφουν οτι δέχτηκαν την χειρόγραφη ταυτότητα άλλων χρηστών με προώθηση στο αρμόδιο τμήμα, ομοίως και με ταυτότητες που δεν ειναι ευρέως γνωστές όπως οι στρατιωτικές. Τώρα εάν έχει αλλάξει ακόμα και αυτό θα φανεί από τις δικιές σας απόπειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Παιδιά αναφέρθηκε πιο πάνω, στο chat θα τους πείτε να προωθήσουν την ταυτότητα σας στο αρμόδιο τμήμα για να την εγκρίνει. 

Προσωπικά στην αρχή ακόμα που μου είχαν πει στο chat οτι δεν δέχονται χειρόγραφη ταυτότητα, την επομένη άλλαξα ταυτότητα και δεν ασχολήθηκα παραπάνω, την έστειλα και όλα καλα.

Από τότε μέχρι σήμερα έχω διαβάσει post που γράφουν οτι δέχτηκαν την χειρόγραφη ταυτότητα άλλων χρηστών με προώθηση στο αρμόδιο τμήμα, ομοίως και με ταυτότητες που δεν ειναι ευρέως γνωστές όπως οι στρατιωτικές. Τώρα εάν έχει αλλάξει ακόμα και αυτό θα φανεί από τις δικιές σας απόπειρες.

Picard Facepalm GIF by moodman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στον μήνα προσπάθησα και γω με χειρόγραφη αρκετές φορές, δεν την δέχτηκαν. Στο τσατ τους μου είπαν δεν δέχονται χειρόγραφες και μου είπαν κιόλας ότι είναι γρήγορη διαδικασία να αλλάξω.

Μου είπαν επίσης ότι μέχρι να γίνει το Brexit δεν πρέπει να υπάρχει θέμα που δεν ανεβάζω ταυτότητα. Αυτό υποθέτω ισχύει γιατί είχα ανεβάσει το δίπλωμα παλιά και ακόμα μας εξυπηρετούν απο την Αγγλία. Όταν γίνει Brexit ή μεταφερθούν σε βάση που θα ισχύει η Ευρωπαϊκή νομοθεσία, τότε θα χρειαστεί η τυπωμένη ταυτότητα ή το διαβατήριο.

Αν κάποιος έχει καταφέρει με χειρόγραφη τον τελευταίο μήνα ή και λίγο παλαιότερα, ας μας γράψει τι και πως το είπε και το δέχτηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Ukforthemoment said:

Δηλαδή ότι οι ίδιοι σου είπαν στο τσατ ότι δεν δέχονται χειρόγραφες δεν σου αρκεί;

Το θέμα είναι ότι ο κάθε ένας δίνει άλλη απάντηση. Σε φίλο που επίσης άλλαξε ταυτότητα σε μηχανογραφημένη δεν την δέχονταν και από το chat τους ζήτησε να την στείλουν στην ομάδα που εξακριβώνει τα στοιχεία. Μετά από λίγο ολοκληρώθηκε η ταυτοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Hapatingo είπε

Το θέμα είναι ότι ο κάθε ένας δίνει άλλη απάντηση. Σε φίλο που επίσης άλλαξε ταυτότητα σε μηχανογραφημένη δεν την δέχονταν και από το chat τους ζήτησε να την στείλουν στην ομάδα που εξακριβώνει τα στοιχεία. Μετά από λίγο ολοκληρώθηκε η ταυτοποίηση.

Αυτοί που είναι οι πλέον αρμόδιοι λένε ότι δεν γίνεται.

Εδώ ποιος έγραψε ότι έκανε με χειρόγραφη;

Ασε που οι  χειρόγραφες έχουν λήξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Ukforthemoment said:

Αυτοί που είναι οι πλέον αρμόδιοι λένε ότι δεν γίνεται.

Εδώ ποιος έγραψε ότι έκανε με χειρόγραφη;

Ασε που οι  χειρόγραφες έχουν λήξει.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/682622-revolut-οδηγός-επιβίωσης-part-2/?do=findComment&comment=57681729

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Kαι στην ίδια σελίδα που γράψουμε λένε ότι δεν γίνεται.

Αντε βγάλε άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλιότερα (πριν 5-6 μήνες) είχα διαβάσει οτι τη χειρόγραφη μαζί με επίδειξη διπλώματος σε κάρτα την δεχόντουσαν, πλέον τους τελευταίους 2-3 μήνες όχι...

Και από ότι κατάλαβα δεν έχει αλλάξει κάτι...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παραλάβει κάποιος φυσική κάρτα το τελευταίο 15μερο; Υποτίθεται ότι έπρεπε να έρθει 24 Μαρτίου. Υπάρχει όμως μεγάλη καθυστέρηση λόγω κορωνοιου. Με το ταχυδρομείο δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη μέχρι τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...