Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, nikomania-- είπε

Μήπως να κάνουμε ένα άλλο thread για θέματα με ταυτοποίηση και ταυτότητες?

Το οποίο θα έχει και κάποια γενικά tips στην αρχή.

Φυσικά και πρέπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alfeios είπε

Φυσικά και πρέπει

 

Εάν θέλετε συνεχίζουμε τις συζητήσεις εδώ, αλλιώς εδώ, όπως βολέψει τους περισσότερους.

Επιπλέον ίσως αυτό το θέμα θα ήταν ωραίο να το κρατήσουμε για γενικά θέμα και για ειδικά θέματα όπως ταυτότητες ή επενδύσεις με μετοχές να τα έχουμε αλλού.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξύ ακόμα δεν πήρα απάντηση για το μπλοκάρισμα του λογαριασμού.

έστειλα πάλι μήνυμα και ήρθε αυτοματοποιημένη απάντηση που εν ολίγοις έλεγε... Ο λογαριασμός σας είναι μπλοκαρισμένος, θα το κοιτάξουμε και έχει ο Θεός.

το ξαναγράφω πάλι για να τα διαβάζουν μερικοί που πιστεύουν ότι όλες αυτές οι ψηφιακές "τράπεζες" είναι το μέλλον.

Ποτέ ξανά ελληνική τράπεζα λέει ο άλλος στο youtube. οκ, χρησιμοποιήστε για βασική "τράπεζα" μια από αυτές και όταν γίνει στραβή.....

δε λέω ότι δε θα τις χρησιμοποιώ (να ναι καλά οι μηδενικές προμήθειες συναλλάγματος) αλλά οι άνθρωποι δεν είναι για κάτι σοβαρό.  Να βάζεις 5-10€ για να αγοράζεις κάτι στο ebay καλοί είναι, αλλά μέχρι εκεί. Ψάξτε στο google πόσες περιπτώσεις μπλοκαρίσματος στα καλά καθούμενα αναφέρονται και κυρίως μετά από πόσες μέρες βγάλαν άκρη. Και μετά ψάξτε πόσες τέτοιες περιπτώσεις έχουν συμβεί σε ελληνικές τράπεζες.

Θα βγει άκρη οκ είναι θέμα χρόνου. Σε 1-2-3 μήνες θα απαντήσουν. Δε θα χάσω τα χρήματα, απλά έχει χαθεί πλέον κάθε εμπιστοσύνη

όχι ότι πάω τις ελληνικές τράπεζες, αλλά σε μερικά πράγματα σε τίθεται θέμα σύγκρισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω παιδιά το ίδιο πρόβλημα είχα και η αλήθεια είναι πως δεν έχω διαβατήριο κι η ταυτότητα μου είναι χειρόγραφη . Δεν πρόκειται να μπω στην διαδικασία να αλλάξω ταυτότητα για τη Revolut αν και τη χρησιμοποιώ αρκετά ειδικά τώρα που έβαλε και μετοχές με τις πρώτες 10 αν δεν κάνω λάθος αγορές δίχως προμήθεια. Ας ελπίσουμε το Brexit να έρθει αφού πάρουμε τις νέες ταυτότητες :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Killbox είπε

έβαλε και μετοχές με τις πρώτες 10 αν δεν κάνω λάθος αγορές δίχως προμήθεια.

Νομίζω είναι 3 κινήσεις χωρίς προμήθεια, είτε αγορές είτε πωλήσεις.

Δεν ξέρω αν είναι σύνολο ή ανά μήνα, αν είναι σύνολο είναι μικρό το όφελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Ενα χρόνο με την monese  που μπαίνει ο μισθός μου δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.Οποτε υπάρχουν και άλλες απόψεις/εμπειρίες.

επίσης δεν έχω κολλήσει τον κορονοϊό, ούτε κανείς γνωστός μου, ούτε γενικά έχω δει κανέναν. άρα μας δουλεύουν, δεν ισχύει κάτι τέτοιο

Οπότε υπάρχουν και άλλες απόψεις/εμπειρίες

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι ότι το Internet είναι γεμάτο με σχόλια-παράπονα χρηστών για μπλοκάρισμα λογαριασμών χωρίς λόγο.

Απλά ξυπνάνε ένα πρωί και ανάλογα τις κ@υλες τους μπλοκάρουν λογαριασμούς. και τρέχει ο καθένας να βγάλει άκρη. κάτι το οποίο παίρνει και μέρες.

γκουγκλάρετε και δείτε τα παράπονα, δεν έχει νόημα να το συζητάμε. Απλά σε όποιον δεν έχει συμβεί θεωρεί ότι όλα είναι καλά.

Για τη eurobank (την αναφέρω τυχαία επειδή αυτή χρησιμοποιώ κυρίως) πόσα τέτοια παράπονα υπάρχουν; Πόσους λογαριασμούς έχουν μπλοκάρει και οι πελάτες τους τρέχαν επί μέρες να βγάλουν άκρη;

ποιους θεωρείτε λοιπόν περισσότερο αξιόπιστους; σε ποιους θα καταθέτατε ένα μεγάλο ποσό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Muhammad είπε

η αλήθεια είναι ότι το Internet είναι γεμάτο με σχόλια-παράπονα χρηστών για μπλοκάρισμα λογαριασμών χωρίς λόγο.

Απλά ξυπνάνε ένα πρωί και ανάλογα τις κ@υλες τους μπλοκάρουν λογαριασμούς. και τρέχει ο καθένας να βγάλει άκρη. κάτι το οποίο παίρνει και μέρες.

γκουγκλάρετε και δείτε τα παράπονα, δεν έχει νόημα να το συζητάμε. Απλά σε όποιον δεν έχει συμβεί θεωρεί ότι όλα είναι καλά.

Για τη eurobank (την αναφέρω τυχαία επειδή αυτή χρησιμοποιώ κυρίως) πόσα τέτοια παράπονα υπάρχουν; Πόσους λογαριασμούς έχουν μπλοκάρει και οι πελάτες τους τρέχαν επί μέρες να βγάλουν άκρη;

ποιους θεωρείτε λοιπόν περισσότερο αξιόπιστους; σε ποιους θα καταθέτατε ένα μεγάλο ποσό;

Αν το πας έτσι η ίδια ακριβώς τράπεζα καθώς και όλες οι ελληνικές ξύπνησαν ένα πρωί και μπλοκάρανε τα ΔΙΚΑ σου χρήματα και μπορούσες να τραβήξεις μόνο 60 ευρώ την ήμερα. Αυτό πώς σου ακούγετε; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Muhammad είπε

η αλήθεια είναι ότι το Internet είναι γεμάτο με σχόλια-παράπονα χρηστών για μπλοκάρισμα λογαριασμών χωρίς λόγο.

Απλά ξυπνάνε ένα πρωί και ανάλογα τις κ@υλες τους μπλοκάρουν λογαριασμούς. και τρέχει ο καθένας να βγάλει άκρη. κάτι το οποίο παίρνει και μέρες.

γκουγκλάρετε και δείτε τα παράπονα, δεν έχει νόημα να το συζητάμε. Απλά σε όποιον δεν έχει συμβεί θεωρεί ότι όλα είναι καλά.

Για τη eurobank (την αναφέρω τυχαία επειδή αυτή χρησιμοποιώ κυρίως) πόσα τέτοια παράπονα υπάρχουν; Πόσους λογαριασμούς έχουν μπλοκάρει και οι πελάτες τους τρέχαν επί μέρες να βγάλουν άκρη;

ποιους θεωρείτε λοιπόν περισσότερο αξιόπιστους; σε ποιους θα καταθέτατε ένα μεγάλο ποσό;

Ναι γιατί τα καλά δεν γράφονται ποτέ. 

7 εκατομμύρια χρήστες είναι δύσκολο να τα συγκρίνεις με τους χρήστες της Eurobank και πόσο μάλλον όταν μιλάμε απο διαφορετικές χώρες με διαφορετικά μυαλά ο κάθε ένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Αν το πας έτσι η ίδια ακριβώς τράπεζα καθώς και όλες οι ελληνικές ξύπνησαν ένα πρωί και μπλοκάρανε τα ΔΙΚΑ σου χρήματα και μπορούσες να τραβήξεις μόνο 60 ευρώ την ήμερα. Αυτό πώς σου ακούγετε; :P

Τα είπες όλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...