Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, bilya είπε

δεν παιζει ρόλο αυτό μιας κ η κάρτα αναγνωρίζεται σαν βρετανική . Μήπως το χουν σαν upcoming γιατί το gpay δεν έχει γίνει launched στην Ελλάδα ακόμα?

Καλά τα λέει ο φίλος από πάνω. Η revolut για την Ελλάδα εκδίδει ελληνικές κάρτες. Δηλαδή όταν κάνεις αναζήτηση bin https://binlist.net/ φαίνεται ως ελληνική, άσχετα αν είναι revolut. Γι'αυτό δεν λειτουργεί το gpay. Αν όμως δηλώσεις αγγλική διεύθυνση, η κάρτα φαίνεται ως αγγλική. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, george1807 είπε

Καλά τα λέει ο φίλος από πάνω. Η revolut για την Ελλάδα εκδίδει ελληνικές κάρτες. Δηλαδή όταν κάνεις αναζήτηση bin https://binlist.net/ φαίνεται ως ελληνική, άσχετα αν είναι revolut. Γι'αυτό δεν λειτουργεί το gpay. Αν όμως δηλώσεις αγγλική διεύθυνση, η κάρτα φαίνεται ως αγγλική. 

Για οσο καιρο εχεις αγγλικη διευθυνση ?

Η μονο για την στιγμη που χρεαιζεται αντην δει σαν αγγλικη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alfeios είπε

Για οσο καιρο εχεις αγγλικη διευθυνση ?

Η μονο για την στιγμη που χρεαιζεται αντην δει σαν αγγλικη ;

Μόνο μια στιγμή αλλάζεις τη διεύθυνση σε αγγλική. Μετά εκδιδεις την virtual κάρτα, και όταν την περάσεις στο gpay, γυρνάς τη διεύθυνση σε ελληνική πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ομως δεν ειναι το που εχει εκδοθει η καρτα, αλλα οτι το Google pay δεν υποστηριζεται επισημα στην Ελλαδα ακόμα... τωρα αν το βαλεις με APK mirror ειναι αλλο θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kon1to είπε

το θεμα ομως δεν ειναι το που εχει εκδοθει η καρτα, αλλα οτι το Google pay δεν υποστηριζεται επισημα στην Ελλαδα ακόμα... τωρα αν το βαλεις με APK mirror ειναι αλλο θεμα...

είναι η μόνη που αναφέρει το λανσάρισμα στην Ελλάδα μελλοντικά, έστω στο μενού της σελίδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, george1807 είπε

Καλά τα λέει ο φίλος από πάνω. Η revolut για την Ελλάδα εκδίδει ελληνικές κάρτες. Δηλαδή όταν κάνεις αναζήτηση bin https://binlist.net/ φαίνεται ως ελληνική, άσχετα αν είναι revolut. Γι'αυτό δεν λειτουργεί το gpay. Αν όμως δηλώσεις αγγλική διεύθυνση, η κάρτα φαίνεται ως αγγλική. 

Δεν ειναι κανονας αυτα. Σε εμενα φαινεται ως αγγλικη καρτα ενω ειχα βαλει ελληνικη διευθυνση. Ουδεποτε εβαλα αγγλικη. Δεν ξερω αν στέλνουν πλεον στους νεους λογαριασμους να φαινεται ως ελληνικη κάρτα.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, runner69 είπε

Δεν ειναι κανονας αυτα. Σε εμενα φαινεται ως αγγλικη καρτα ενω ειχα βαλει ελληνικη διευθυνση. Ουδεποτε εβαλα αγγλικη. Δεν ξερω αν στέλνουν πλεον στους νεους λογαριασμους να φαινεται ως ελληνικη κάρτα.

Πότε έβγαλες την κάρτα; Στην αρχή και εμένα αγγλική φαινόταν. Τα τελευταία 2 χρόνια νομίζω εκδίδουν ως ελληνικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, george1807 είπε

Πότε έβγαλες την κάρτα; Στην αρχή και εμένα αγγλική φαινόταν. Τα τελευταία 2 χρόνια νομίζω εκδίδουν ως ελληνικές.

Πριν 2 χρόνια την έβγαλα και είναι αγγλική (Απριλιος 2018) . Επίσης τι σημαίνει το φαινόταν; Πρώτα φαινόταν αγγλική και μετά στο αλλαξαν σε ελληνική ενώ δεν άλλαξες κάρτα;

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, runner69 είπε

Δεν ειναι κανονας αυτα. Σε εμενα φαινεται ως αγγλικη καρτα ενω ειχα βαλει ελληνικη διευθυνση. Ουδεποτε εβαλα αγγλικη. Δεν ξερω αν στέλνουν πλεον στους νεους λογαριασμους να φαινεται ως ελληνικη κάρτα.

Όντως δεν είναι κανόνας σε σχέση με τα BIN, η πρώτη που είχα βγάλει ήταν UK ΒΙΝ λόγω του ότι την έστειλα σε έναν φίλο μου και την έφερε, μετά όποιες απλές είχα βγάλει ήταν με GR BIN, μετά οι premium και metal ήταν πάλι με UK BIN. Όμως αυτά τα uk νούμερα δεν περνάνε. Σίγουρα όμως ο αριθμός που δημιουργείται σχετίζεται με τη χώρα που έχεις εκείνη τη στιγμή άσχετα τι λέει το binlist.

Και όταν λέω σχετίζεται, εννοώ στο σύστημά τους που "λέει" ποιοι αριθμοί επιτρέπουν προσθήκη στο gpay, αυτοί καθορίζουν το ποιες θα περνάνε ότι bin και να χει

 

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, runner69 είπε

Πριν 2 χρόνια την έβγαλα και είναι αγγλική (Απριλιος 2018) . Επίσης τι σημαίνει το φαινόταν; Πρώτα φαινόταν αγγλική και μετά στο αλλαξαν σε ελληνική ενώ δεν άλλαξες κάρτα;

Όχι, λάθος διατύπωση. Ξαναεβγαλα κάρτα και η καινούργια είναι ελληνική. Η παλιά έχει παραμείνει όπως εκδόθηκε.

20 λεπτά πριν, vagstef είπε

Όντως δεν είναι κανόνας σε σχέση με τα BIN, η πρώτη που είχα βγάλει ήταν UK ΒΙΝ λόγω του ότι την έστειλα σε έναν φίλο μου και την έφερε, μετά όποιες απλές είχα βγάλει ήταν με GR BIN, μετά οι premium και metal ήταν πάλι με UK BIN. Όμως αυτά τα uk νούμερα δεν περνάνε. Σίγουρα όμως ο αριθμός που δημιουργείται σχετίζεται με τη χώρα που έχεις εκείνη τη στιγμή άσχετα τι λέει το binlist.

Και όταν λέω σχετίζεται, εννοώ στο σύστημά τους που "λέει" ποιοι αριθμοί επιτρέπουν προσθήκη στο gpay, αυτοί καθορίζουν το ποιες θα περνάνε ότι bin και να χει

Εμένα τόσο οι δύο μέταλ που έχω όσο και η καινούργια premium ελληνικές φαίνονται με το bin. Όπως και οι virtual 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2020 στις 3:07 ΜΜ, DTsuras είπε

7/5 επρεπε να παραλαβω την καρτα και ακομα περιμενω..

Εμένα πάλι η κάρτα ταχυδρομήθηκε στις 15 Μαΐου και με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης την 1 Ιουνίου, την παρέλαβα προχτές 22 Μαΐου… σε 6 ημερολογιακές ημέρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Εμένα πάλι η κάρτα ταχυδρομήθηκε στις 15 Μαΐου και με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης την 1 Ιουνίου, την παρέλαβα προχτές 22 Μαΐου… σε 6 ημερολογιακές ημέρες!

Μήπως βρωμούσε και αναγκάστηκαν να την διώξουν γρήγορα από τις αποθήκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Μήπως βρωμούσε και αναγκάστηκαν να την διώξουν γρήγορα από τις αποθήκες?

Κάτι τέτοια αστεία τα λέμε οταν χαλάσει το ψυγείο μας.... 😂😂😂😬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2020 στις 2:06 ΜΜ, vagstef είπε

αν έχεις twitter γράψε και κει δημόσια το πρόβλημα. θα σου πουν να στείλεις dm

σε κανέναν δεν αρέσει το ξεμπρόστιασμα

η revolut διαγράφει ό,τι αρνητικό γράφει κάποιος.

Δείγμα σοβαρής εταιρίας.

Διαβάστε λίγο τι γίνεται στο internet σχετικά με αυτό το θέμα, γιατί μας έχουν πρήξει με τα καλά της revolut.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...