Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, t-shock είπε

Και με το Google Pay και με την νεα μου Visa, έχω θέμα. Παρατήρησες κάτι διαφορετικό?


Πρέπει το pos του καταστηματαρχη να ειναι αναβαθμισμενο γιατι τοτε ειναι το προβλημα

Παρατήρησα σ αυτά που δεν πέρναγε τα pos τώρα περνάει κανονικά. Ενώ π.χ. η curve δεν περνάει. 

Επεξ/σία από katsiletra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, katsiletra είπε

Παρατήρησα σ αυτά που δεν πέρναγε τα pos τώρα περνάει κανονικά. Ενώ π.χ. η curve δεν περνάει. 

μου κάνει εντύπωση γιατί πριν λίγες μέρες την δοκίμασα σε εμπορικό κέντρο στην Θεσσαλονίκη και δεν πέρασε σε pos εθνικής και έπρεπε να βγάλω την ελληνική την eurobank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, t-shock είπε

μου κάνει εντύπωση γιατί πριν λίγες μέρες την δοκίμασα σε εμπορικό κέντρο στην Θεσσαλονίκη και δεν πέρασε σε pos εθνικής και έπρεπε να βγάλω την ελληνική την eurobank

Ποιος ξέρει τι συμβαίνει. Και μένα μου έκανε εντύπωση που πριν λίγο καιρό δεν πέρναγε σε συγκεκριμένα καταστήματα και τώρα με την Visa περνάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να κάνω top-up την monese με την Revolut και τα λεφτά χρεώθηκαν στην revo αλλά top-up unsuccessful στην monese
Έχει συμβει κάτι τέτοιο σε κανέναν άλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, t-shock είπε

Πήγα να κάνω top-up την monese με την Revolut και τα λεφτά χρεώθηκαν στην revo αλλά top-up unsuccessful στην monese
Έχει συμβει κάτι τέτοιο σε κανέναν άλλον?

H monese δεχεται, νομίζω, μόνο debit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spartak1 είπε

H monese δεχεται, νομίζω, μόνο debit

Μα δεν είναι η πρώτη φορά που έκανα top up. Τις υπόλοιπες φορές όλα καλά ήταν. Να δω πότε θα μου γυρίσουν τα λεφτά πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2020 στις 8:09 ΜΜ, Ukforthemoment είπε

Δεν νομίζω ότι φορτίζει με κάρτα η Ν26 ,μονο με μεταφορά,αλλά ας γράψει καποιος που το ξερει σίγουρα.

Φορτίζει πλέον και με κάρτα. Εδώ και 15-20 μέρες.

Στις 16/6/2020 στις 9:03 ΜΜ, katsiletra είπε

Και δεν σου έχουν ζητήσει αποδεικτικά; 

 

Στις 17/6/2020 στις 9:47 ΠΜ, katsiletra είπε

Σε πολλούς έχουν ζητήσει και για 100€.

Τι αποδεικτικά να ζητήσουν ρε παιδιά;  Ασφαλώς και δεν χρειάζονται αποδεικτικά για κίνηση από λογαριασμό ή κάρτα του ίδιου ατόμου που έχει προς τη Revolut (ή οποιονδήποτε άλλον ξένο λογαριασμό του ιδίου ατόμου). Τεράστια σύγχυση υπάρχει τελικά σε αυτό το ζήτημα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον απλό δωρεάν λογαριασμό, είπαμε ότι μπορείς να πάρεις μια φυσική κάρτα, μια εικονική…

Το ερώτημα είναι μέχρι πόσες εικονικές μιας χρήσεως μπορείς να χρησιμοποιήσεις δωρεάν;;;;

Απεριόριστες ή όχι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, bromiaris said:

Στον απλό δωρεάν λογαριασμό, είπαμε ότι μπορείς να πάρεις μια φυσική κάρτα, μια εικονική…

Το ερώτημα είναι μέχρι πόσες εικονικές μιας χρήσεως μπορείς να χρησιμοποιήσεις δωρεάν;;;;

Απεριόριστες ή όχι;;;

Disposable έκδοση μια φορά και χρήση μέχρι 5 φορές την ημέρα.

Virtual έκδοση/ κατάργηση 4 φορές τον μήνα. Δεν μπορείς να έχεις ταυτόχρονα δυο ενεργές virtual.

Δεν ξέρω εάν παίξουν νέες αλλαγές τώρα που αλλάζουν τους όρους χρήσης από Αύγουστο.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/3/2020 στις 1:14 ΠΜ, gvard είπε

Προσωπικά έκανα την metal για το 1% cashback σε συναλλαγές σε USD. Έχω αρκετές χιλιάδες προς πληρωμή κάθε μήνα σε USD και έως πριν λίγο χρησιμοποιούσα Ελληνικές κάρτες (με το καπέλο της μετατροπής συναλλάγματος). Το καπέλο καταργείται και με την απλή Revolut, απλά με την metal θα βγάζω 3-4 φορές τη συνδρομή της σε cashback. Ατού επίσης η ιατρική κάλυψη σε ταξίδια εξωτερικού (αν και προς το παρόν αυτό δεν θα το χρησιμοποιήσω λόγω των περιστάσεων).

Και εγώ για τον ίδιο λόγο την έχω. Νομίζω ότι άλλαξαν τους όρους χρήσης και από εδώ και πέρα το cashback θα γίνεται μέχρι τη μηνιαία χρέωση της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Disposable έκδοση μια φορά και χρήση μέχρι 5 φορές την ημέρα.

Virtual έκδοση/ κατάργηση 4 φορές τον μήνα. Δεν μπορείς να έχεις ταυτόχρονα δυο ενεργές virtual.

Άρα εικονική κάρτα μιας χρήσεως, είναι μέχρι 5 κάρτες/ημέρα (5 συνολικά αγορές/ημέρα);;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, bromiaris said:

Άρα εικονική κάρτα μιας χρήσεως, είναι μέχρι 5 κάρτες/ημέρα (5 συνολικά αγορές/ημέρα);;;

5 αλλαγές στοιχείων. Συναλλαγές με μηδέν χρέωση δεν λογίζονται ως αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

5 αλλαγές στοιχείων. Συναλλαγές με μηδέν χρέωση δεν λογίζονται ως αγορά.

Ναι αυτό λέω…

Επιλέγω κάρτα μιας χρήσεως… αγοράζω ένα προϊόν με 3 ευρώ στις 8 το πρωί.

Αγοράζω με την νέα κάρτα που δημιουργήθηκε, on line καφέ στις 11 με 2 ευρώ…

Ξανά αγοράζω στις 3 το μεσημέρι κάτι άσχετο με 15 ευρώ, με τα νέα στοιχεία της κάρτας…

Το ίδιο στις 7 και στις 11 το βράδυ…

Άρα 5 αγορές / ημέρα με ουσιαστικά 5 διαφορετικές viza κάρτες Δωρεάν. Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Ναι αυτό λέω…

Επιλέγω κάρτα μιας χρήσεως… αγοράζω ένα προϊόν με 3 ευρώ στις 8 το πρωί.

Αγοράζω με την νέα κάρτα που δημιουργήθηκε, on line καφέ στις 11 με 2 ευρώ…

Ξανά αγοράζω στις 3 το μεσημέρι κάτι άσχετο με 15 ευρώ, με τα νέα στοιχεία της κάρτας…

Το ίδιο στις 7 και στις 11 το βράδυ…

Άρα 5 αγορές / ημέρα με ουσιαστικά 5 διαφορετικές viza κάρτες Δωρεάν. Σωστά?

Από τη στιγμή που δημιουργήσεις disposable απλά την χρησιμοποιείς, δεν κανεις κατι για να δημιουργηθεί νέα μετα απο κάθε αγορά. οπότε δεν τίθεται θέμα χρέωσης.

Έχουν θεσει 5 αγορές τη μερα για τις disposable για extra ασφάλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...