Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, CyberCr33p είπε

Και εγώ για τον ίδιο λόγο την έχω. Νομίζω ότι άλλαξαν τους όρους χρήσης και από εδώ και πέρα το cashback θα γίνεται μέχρι τη μηνιαία χρέωση της κάρτας.

Ακριβώς, οπότε θα κερδίζεις πλέον το (όχι και μικρό) ποσοστό της μετατροπής που χρεώνουν οι Ελληνικές τράπεζες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όταν κάνω αγορά από amazon uk με revolut πρέπει να κάνω εγώ πρώτα μετατροπή από ευρώ σε λίρες η μου το κάνει αυτόματα μόνο του? Και στο amazon όταν ρωτάει σε τι νόμισμα είναι ο λογαριασμός τι είναι καλύτερο να πατήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 hours ago, filippossks said:

Όταν κάνω αγορά από amazon uk με revolut πρέπει να κάνω εγώ πρώτα μετατροπή από ευρώ σε λίρες η μου το κάνει αυτόματα μόνο του? Και στο amazon όταν ρωτάει σε τι νόμισμα είναι ο λογαριασμός τι είναι καλύτερο να πατήσω?

Η μετατροπή γίνεται αυτόματα. Στο Amazon uk θα επιλέξεις να χρεωθείς σε local currency που είναι οι λίρες. Μπορείς βέβαια να μετατρέψεις το ποσό σε λίρες που χρειάζεσαι ακριβώς μέσα από την εφαρμογή. 

Επεξ/σία από steliosshady
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, drdedus είπε

Με την δωρεάν φόρτιση άλλαξε κάτι?

Το εχω χάσει και ακούω για αλλαγές και αλλαγές.

Έχει αλλάξει κάτι σημαντικό για χρήση εντός Ελλάδος?

όχι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σορρυ αλλά είμαι ψιλοάσχετος και τώρα προσπαθώ να φτιάξω την κάρτα για το  oay...η εικονική κάρτα μπορει να χρησιμοποιηθεί στο wallet?Έχει προμήθεια όταν αγοράζεις κάτι;Πχ η curve που έχω και από σήμερα πλέον δεν θα λειτουργεί, δεν χρέωνε κάτι.Αν θέλετε σας παρακαλω πείτε μου πως λειτουργεί.Θέλω αποκλειστικά να την χρησιμοποιώ στο  pay!Ευχαριστώ προκαταβολικά!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kovas είπε

Παίδες σορρυ αλλά είμαι ψιλοάσχετος και τώρα προσπαθώ να φτιάξω την κάρτα για το  oay...η εικονική κάρτα μπορει να χρησιμοποιηθεί στο wallet?Έχει προμήθεια όταν αγοράζεις κάτι;Πχ η curve που έχω και από σήμερα πλέον δεν θα λειτουργεί, δεν χρέωνε κάτι.Αν θέλετε σας παρακαλω πείτε μου πως λειτουργεί.Θέλω αποκλειστικά να την χρησιμοποιώ στο  pay!Ευχαριστώ προκαταβολικά!! 

Ναι μπορείς την εικονική κάρτα να πληρώνεις μέσω Google Pay

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Ναι μπορείς την εικονική κάρτα να πληρώνεις μέσω Google Pay

 pay? Έχει κάποια χρέωση;Για να παραγγείλω φυσική κάρτα πρεπει να πληρώσω καποια χρήματα για premium ή για metal, αυτά είναι για μια φορά ή κάθε μήνα ή καθε χρόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πριν, πάντως Apple Pay με Revolut δεν έχω καταφέρει να πληρώσω σε POS Viva. 
 

Δοκιμασμένο και με 2ο λογαριασμό και συσκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimitris2006 είπε

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πριν, πάντως Apple Pay με Revolut δεν έχω καταφέρει να πληρώσω σε POS Viva. 
 

Δοκιμασμένο και με 2ο λογαριασμό και συσκευή. 

Δοκίμασα χρέωση 0.50 ευρώ από το Apple Watch μου στο Verifone VX520 POS της Viva που έχω και η χρέωση πέρασε κανονικά ανέπαφα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, gvard είπε

Δοκίμασα χρέωση 0.50 ευρώ από το Apple Watch μου στο Verifone VX520 POS της Viva που έχω και η χρέωση πέρασε κανονικά ανέπαφα.

Περίεργο... εδώ το έχουμε δοκιμάσει από Apple Watch και IPhone σε αρκετά καταστήματα, αλλά δεν έχουμε κρατήσει ποιο μοντέλο είναι, παρά μόνο το κοινό τους ότι είναι της Viva.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2020 στις 7:47 ΜΜ, kovas είπε

 pay? Έχει κάποια χρέωση;Για να παραγγείλω φυσική κάρτα πρεπει να πληρώσω καποια χρήματα για premium ή για metal, αυτά είναι για μια φορά ή κάθε μήνα ή καθε χρόνο?

Αν δεν έχεις κάνεις εγγραφή με Link κάποιου θα πληρώσεις τα έξοδα αποστολής για την απλή κάρτα. Αν κάνεις συνδρομή premium θα έχεις δωρεάν premium και απλές κάρτες με δωρεάν επείγουσα αποστολή με DHL, όπως και στο Metal με max 2 κάρτες Metal (κάθε χρόνο μπορείς να παραγγέλνεις μία extra Metal).

Τα plans είναι ετήσια συμβόλαια με πληρωμή κάθε μήνα ή εφάπαξ

https://www.revolut.com/our-pricing-plans

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, vagstef said:

Αν δεν έχεις κάνεις εγγραφή με Link κάποιου θα πληρώσεις τα έξοδα αποστολής για την απλή κάρτα. Αν κάνεις συνδρομή premium θα έχεις δωρεάν premium και απλές κάρτες με δωρεάν επείγουσα αποστολή με DHL, όπως και στο Metal με max 2 κάρτες Metal (κάθε χρόνο μπορείς να παραγγέλνεις μία extra Metal).

Τα plans είναι ετήσια συμβόλαια με πληρωμή κάθε μήνα ή εφάπαξ

https://www.revolut.com/our-pricing-plans

Βασικά αυτό αλλάζει και πλέον θα δίνουν μια metal κάρτα. 

Γενικά το κατέστρεψαν το metal, ήταν που ήταν!

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...