Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, alfeios είπε

Εννοεις να κανεις top up χρεώνοντας την Curve ? Οπως και με καθε αλλη καρτα, το ιδιο ειναι

Λίγο προσοχή στο 17 -> terms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν μπορω να δω τα transactions ( no transactions yet λεει.. - και μου φαινεται οτι το υπολοιπο δεν ειναι σωστο..) , δεν μπορω να παρω statement και δεν μπορω να κανω chat στο support αν και ειμαι premium ...

Στο κινητο μου δεν εχω την τελευταια version adroid ( δεν κανει update) αλλα μεχρι τωρα τα εβλεπα.

ωραια...ειπα να κανω logout και να ξαναμπω..

μετα το logout μου  βγαζει μονο open an account , οχι login..

βαζω τον αριθμο του κινητου μου και μου βγαζει something went wrong..

κανω uninstall και ξαναβαζω την εφαρμογη ..τα ιδια

τωρα δεν εχω ουτε προσβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηση στο facebook :

We’re aware of the issue affecting some users from accessing the app. Our team has identified the issue and they are working on a fix as we speak. Sorry for the hassle.

Τους ζήτησα επανειλημμένως να μου στείλουν σε email το balance και previous month transactions και δεν απαντανε. Κατι τρεχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ramolimento είπε

Απαντηση στο facebook :

We’re aware of the issue affecting some users from accessing the app. Our team has identified the issue and they are working on a fix as we speak. Sorry for the hassle.

Τους ζήτησα επανειλημμένως να μου στείλουν σε email το balance και previous month transactions και δεν απαντανε. Κατι τρεχει..

Πήγαινε με την κάρτα σου σε ένα ΑΤΜ να δεις περίπου το διαθέσιμο υπόλοιπο της κάρτας σου και υπομονή μέχρι να φτιάξει. 
Στο μαιλ δεν νομίζω να απαντήσουν για προσωπικές πληροφορίες του λογαριασμού σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου εστειλαν link στο email που εβαλα τον αριθμο τηλεφωνου και το password και ειδα τα transactions και τo υπολοιπο. Συμπερασμα.. το υπολοιπο που ειδα την τελευταια φορα που μπορεσα να μπω στο app ηταν του προηγουμενου μηνα.Ειχαν χαθει ολα τα transactions του Ιουνιου απο το database του app. .Γι αυτο ηταν λιγοτερο. Πηγα σε ΑΤΜ και τράβηξα. 

Ολα αυτα απο messages στο facebook

Επεξ/σία από ramolimento
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2020 στις 7:39 ΜΜ, alfeios είπε

Εννοεις να κανεις top up χρεώνοντας την Curve ? Οπως και με καθε αλλη καρτα, το ιδιο ειναι

Έχεις δίκιο. Δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Έψαχνα τρόπο μεσα απ την Curve

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Λογικά θα έχει ξαναειπωθεί αλλά δε μπόρεσα να βρω κάτι με μια γρήγορη αναζήτηση.

Ως τώρα την χρησιμοποιούσα μόνο για αγορές με κάρτα. Σήμερα χρειάστηκε να βγάλω λεφτά και ζήτησαν όλα τα ΑΤΜ τις ακόλουθες χρεώσεις:

Εθνική - 2,60

Πειραιώς - 2,50 ή 3 (δε θυμάμαι καλά)

Aplha bank - 3

Eurobank - 2,50

Και ρωτώ, υπάρχει κάποια τράπεζα που να μην έχει χρέωση; Ποια χρησιμοποιείται εσείς όταν θέλετε να κάνετε μια ανάληψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kostask91 είπε

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Λογικά θα έχει ξαναειπωθεί αλλά δε μπόρεσα να βρω κάτι με μια γρήγορη αναζήτηση.

Ως τώρα την χρησιμοποιούσα μόνο για αγορές με κάρτα. Σήμερα χρειάστηκε να βγάλω λεφτά και ζήτησαν όλα τα ΑΤΜ τις ακόλουθες χρεώσεις:

Εθνική - 2,60

Πειραιώς - 2,50 ή 3 (δε θυμάμαι καλά)

Aplha bank - 3

Eurobank - 2,50

Και ρωτώ, υπάρχει κάποια τράπεζα που να μην έχει χρέωση; Ποια χρησιμοποιείται εσείς όταν θέλετε να κάνετε μια ανάληψη;

Κάπου έχει αναφερθεί κάποια Prime? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, kostask91 είπε

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Λογικά θα έχει ξαναειπωθεί αλλά δε μπόρεσα να βρω κάτι με μια γρήγορη αναζήτηση.

Ως τώρα την χρησιμοποιούσα μόνο για αγορές με κάρτα. Σήμερα χρειάστηκε να βγάλω λεφτά και ζήτησαν όλα τα ΑΤΜ τις ακόλουθες χρεώσεις:

Εθνική - 2,60

Πειραιώς - 2,50 ή 3 (δε θυμάμαι καλά)

Aplha bank - 3

Eurobank - 2,50

Και ρωτώ, υπάρχει κάποια τράπεζα που να μην έχει χρέωση; Ποια χρησιμοποιείται εσείς όταν θέλετε να κάνετε μια ανάληψη;

Δωρεάν ανάληψη σε ΑΤΜ της https://www.optimabank.gr/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostask91 είπε

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Λογικά θα έχει ξαναειπωθεί αλλά δε μπόρεσα να βρω κάτι με μια γρήγορη αναζήτηση.

Ως τώρα την χρησιμοποιούσα μόνο για αγορές με κάρτα. Σήμερα χρειάστηκε να βγάλω λεφτά και ζήτησαν όλα τα ΑΤΜ τις ακόλουθες χρεώσεις:

Εθνική - 2,60

Πειραιώς - 2,50 ή 3 (δε θυμάμαι καλά)

Aplha bank - 3

Eurobank - 2,50

Και ρωτώ, υπάρχει κάποια τράπεζα που να μην έχει χρέωση; Ποια χρησιμοποιείται εσείς όταν θέλετε να κάνετε μια ανάληψη;

Καλά, θα πάρεις revolut για να κάνεις αναλήψεις; Οι τράπεζες γενικώς χρεώνουν ανεξαρτήτως κάρτας. Η μόνη περίπτωση που δεν χρεώνεσαι είναι αν χρησιμοποιείς τις κάρτες αυτές καθεαυτές των ίδιων τραπεζών με τα ΑΤΜ (πχ σε ΑΤΜ Πειραιώς δεν θα χρεωθείς αν χρησιμοποιήσεις κάρτα Πειραιώς) ή αν υπάρχει κάποια ειδική συμφωνία. Αυτές οι χρεώσεις υπάρχουν από πάντα απλώς τον τελευταίο καιρό αυξήθηκαν, παλιότερα ήταν κάτω του ενός ευρώ.

42 λεπτά πριν, george1807 είπε

Δωρεάν ανάληψη σε ΑΤΜ της https://www.optimabank.gr/

Αν ισχύει τότε έχει καλώς, αλλά από ότι βλέπω έχει καταστήματα μόνο σε 4 πόλεις όλες και όλες. Για ΑΤΜ δεν αναφέρει τίποτα οπότε υποθέτω τα χειρότερα ότι έχει μηχανήματα  μόνο στις πόλεις που έχει και καταστήματα, δηλαδή μόνο σε 4 πόλεις σε όλη την Ελλάδα, οπότε δώρο άδωρο για τους περισσότερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Καλά, θα πάρεις revolut για να κάνεις αναλήψεις; Οι τράπεζες γενικώς χρεώνουν ανεξαρτήτως κάρτας. Η μόνη περίπτωση που δεν χρεώνεσαι είναι αν χρησιμοποιείς τις κάρτες αυτές καθεαυτές των ίδιων τραπεζών με τα ΑΤΜ (πχ σε ΑΤΜ Πειραιώς δεν θα χρεωθείς αν χρησιμοποιήσεις κάρτα Πειραιώς) ή αν υπάρχει κάποια ειδική συμφωνία. Αυτές οι χρεώσεις υπάρχουν από πάντα απλώς τον τελευταίο καιρό αυξήθηκαν, παλιότερα ήταν κάτω του ενός ευρώ.

Αν ισχύει τότε έχει καλώς, αλλά από ότι βλέπω έχει καταστήματα μόνο σε 4 πόλεις όλες και όλες. Για ΑΤΜ δεν αναφέρει τίποτα οπότε υποθέτω τα χειρότερα ότι έχει μηχανήματα  μόνο στις πόλεις που έχει και καταστήματα, δηλαδή μόνο σε 4 πόλεις σε όλη την Ελλάδα, οπότε δώρο άδωρο για τους περισσότερους.

Ισχύει δοκιμασμένα. Αυτές οι 4 πόλεις έχουν περίπου το μισό πληθυσμό της Ελλάδας. Οπότε για μεγάλη μερίδα από εμάς πάλι καλά που έχει μείνει και κάποιος να μη μας κλέβει στις αναλήψεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...