Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα εχω απορια με την μετατροπη νομισματος. Εκλεισα κατι εισιτηρια με ryanair και επελεξα πληρωμη σε ευρω, κοστος 86 ευρω μεσω paypal, στο paypal φαινεται κανονικα 86 ευρω πληρωμη, ενω στην revolut εχω χρεωθει 91 ευρω και η πληρωμη εχει γινει με λιρες. Γιατι γινεται αυτο;

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, splanis είπε

Καλησπερα εχω απορια με την μετατροπη νομισματος. Εκλεισα κατι εισιτηρια με ryanair και επελεξα πληρωμη σε ευρω, κοστος 86 ευρω μεσω paypal, στο paypal φαινεται κανονικα 86 ευρω πληρωμη, ενω στην revolut εχω χρεωθει 91 ευρω και η πληρωμη εχει γινει με λιρες. Γιατι γινεται αυτο;

Το εχουμε ανάλυση πανω απο 100 φορές

Βαλε το παυπαλ να μην κάνει τις μετατροπές των νομισματων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Το εχουμε ανάλυση πανω απο 100 φορές

Βαλε το παυπαλ να μην κάνει τις μετατροπές των νομισματων..

εχουμε κανα guide γιατι οσα βρηκα ειναι με το παλιο UI του paypal και δεν το βρισκω τωρα :P

https://www.roman-reviews.com/how-disable-paypal-currency-conversion-save-money-fees/ 😕

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν φτάσεις στο τελευταίο βημα της πληρωμής του παυπαλ, δεν υπαρχει πλεον μόνιμη αλλαγή, πρέπει καθε φορά να το τσεκαρεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Οταν φτάσεις στο τελευταίο βημα της πληρωμής του παυπαλ, δεν υπαρχει πλεον μόνιμη αλλαγή, πρέπει καθε φορά να το τσεκαρεις

Δυστυχώς το επιβεβαιώνω. Το ίδιο πρόβλημα έχω εγώ.

Το είχα ενεργοποιήσει στην Revolut κάρτα μου και όταν έληξε και έβαλα καινούργια δεν μπορούσα να το κάνω

Επεξ/σία από takjar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε με αφήνει να βάλω απο κάρτα Πειραιώς (απο την οποία έβαζα παλιά). Μου γράφει κάτι για επιβεβαίωση απο την εφαρμογή Winbank (που δεν έχω) πάει να κάνει κάτι σαν redirect και με πετάει.

Screenshot_2020-07-22-21-16-49-208_com.revolut.revolut.png

Επεξ/σία από gorilas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, gorilas13 είπε

Δε με αφήνει να βάλω απο κάρτα Πειραιώς (απο την οποία έβαζα παλιά). Μου γράφει κάτι για επιβεβαίωση απο την εφαρμογή Winbank (που δεν έχω) πάει να κάνει κάτι σαν redirect και με πετάει.

Screenshot_2020-07-22-21-16-49-208_com.revolut.revolut.png

Θέλει πλέον να βάζεις κωδικούς e banking για να μπορείς να κάνεις συναλλαγές online. Τι νόημα έχει αυτό δεν ξέρω, αλλά χωρίς e banking πλέον μάλλον δεν θα μπορείς να κάνεις συναλλαγές online. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, gorilas13 said:

Δε με αφήνει να βάλω απο κάρτα Πειραιώς (απο την οποία έβαζα παλιά). Μου γράφει κάτι για επιβεβαίωση απο την εφαρμογή Winbank (που δεν έχω) πάει να κάνει κάτι σαν redirect και με πετάει.

Screenshot_2020-07-22-21-16-49-208_com.revolut.revolut.png

Είναι η ασφάλεια του 3d secure. Παλιά έστελνε sms με έναν κωδικό τώρα το κάνει μέσα απο την εφαρμογή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Είναι η ασφάλεια του 3d secure. Παλιά έστελνε sms με έναν κωδικό τώρα το κάνει μέσα απο την εφαρμογή. 

Καλά ήταν ο κωδικός. Πλέον χρειάζεται να βάλεις όνομα χρήστη και κωδικό e banking κάθε φορά που θες να κάνεις online συναλλαγή. Άμα ήθελαν παραπάνω ασφάλεια θα μπορούσαν να υποχρεώνουν 6ψηφιο κωδικό μέσω εφαρμογής βλ authy ή με token. Αυτό είναι χαζό. Με ένα keylogger τα δίνεις όλα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Είναι η ασφάλεια του 3d secure. Παλιά έστελνε sms με έναν κωδικό τώρα το κάνει μέσα απο την εφαρμογή. 

Έφτιαξα Revolut για να μη μπλέκω με τις Ελληνικές ληστοτράπεζες και τώρα πρέπει να τις φάω στην μάπα και έχω το app τους, τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...