Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, barman_ είπε

δλδ αν την αγορασεις πληρωνεις 2 μηνες δλδ 16 ευρω και μετα σου μενει η καρτα? Αλλα ακυρωνονται τα benefits?Δεν εχω ουτε την απλη,περιμενω καποιο προμο για να την παραγγειλω,αλλα εδω και κανα χρονο δεν εχω δει κατι...

Να σου πω την γνώμη μου αφού δεν σε ενδιαφέρουν τα benefits?Βρες τρόπο να πληρώνεις με το κινητό αν θες να κάνεις εντύπωση.Οι metal κλπ είναι ξεπερασμένες πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Just now, Ukforthemoment said:

Να σου πω την γνώμη μου αφού δεν σε ενδιαφέρουν τα benefits?Βρες τρόπο να πληρώνεις με το κινητό αν θες να κάνεις εντύπωση.Οι metal κλπ είναι ξεπερασμένες πλέον.

Δεν εχεις αδικο,ουτε εχω σκοπο να κανω εντυπωση..Τη σκεφτομαι πολυ σαν συνδρομη την premium λογω ταξιδιων στο εξωτερικο,αλλα προς το παρον εχουν αναβληθει τα παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Ukforthemoment said:

Να σου πω την γνώμη μου αφού δεν σε ενδιαφέρουν τα benefits?Βρες τρόπο να πληρώνεις με το κινητό αν θες να κάνεις εντύπωση.Οι metal κλπ είναι ξεπερασμένες πλέον.

Όχι δεν ισχύει αυτό.
Ποτέ η φυσική κάρτα δεν θα γίνει υποδεέστερη του κινητού από άποψη εντύπωσης. Και μόνο ότι η κάρτα στην προκειμένη μεταλλική κάνει βαρύγδουπο θόρυβο καθώς την αφήνεις στο τράπεζες για να την πάρει ο ταμίας είναι ανεκτίμητη αξία που με το κινητό δεν πρόκειται ποτέ να την έχεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Hapatingo είπε

Όχι δεν ισχύει αυτό.
Ποτέ η φυσική κάρτα δεν θα γίνει υποδεέστερη του κινητού από άποψη εντύπωσης. Και μόνο ότι η κάρτα στην προκειμένη μεταλλική κάνει βαρύγδουπο θόρυβο καθώς την αφήνεις στο τράπεζες για να την πάρει ο ταμίας είναι ανεκτίμητη αξία που με το κινητό δεν πρόκειται ποτέ να την έχεις. 

Αν έχεις ακριβό κινητό όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, Ukforthemoment said:

Αν έχεις ακριβό κινητό όμως;

Τα κινητά λίγο πολύ είναι γνωστά σε όλους όσο ακριβά και αν είναι και ο τρόπος με την ανέπαφη συναλλαγή γίνεται και αυτός συνηθισμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

Και μόνο ότι η κάρτα στην προκειμένη μεταλλική κάνει βαρύγδουπο θόρυβο καθώς την αφήνεις στο τράπεζες για να την πάρει ο ταμίας είναι ανεκτίμητη αξία που με το κινητό δεν πρόκειται ποτέ να την έχεις. 

Σοβαρά τώρα...;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, barman_ είπε

δλδ αν την αγορασεις πληρωνεις 2 μηνες δλδ 16 ευρω και μετα σου μενει η καρτα? Αλλα ακυρωνονται τα benefits?Δεν εχω ουτε την απλη,περιμενω καποιο προμο για να την παραγγειλω,αλλα εδω και κανα χρονο δεν εχω δει κατι...

Για να διακόψεις το metal μετα απο 1 μήνα πρέπει να πληρώσεις 2 μήνες συνδρομής. Άπαξ και παραλάβεις τη metal καρτα λειτουργεί μεχρι να λήξει.

Προσωπικά παρήγγειλα 2 metal κάρτες επειδή πολυ απλά Γουστάρω να τις εχω και να τις βλεπω.

Επίσης πληρωνω με το κινητό από πέρυσι και εχει αντικαταστήσει το πορτοφόλι και τις πλαστικές καρτες μου. 

Το χρησιμοποιώ στην καθημερινότητά μου πολυ απλά επειδή δεν χρειάζεται να έχω πανω μου μετρητά ή πλαστικές καρτες  και επειδη Γουστάρω την συγκεκριμένη τεχνολογία την οποία βρίσκω συναρπαστική...

Περα απ αυτο σαν άτομο στον χώρο της τεχνολογιας προσπαθώ να τριγκαρω τον κόσμο ετσι ώστε να το συνηθίσει. Υπάρχουν άλλωστε παρα πολλοι πλεον που πληρώνουν ετσι.

Οπότε αν το κανει κάποιος για εντύπωση ας το κρατήσει για τον εαυτό του. Ελεος πια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες κάνουμε σύγκριση μεταξύ κάρτας μέταλ και κινητού όσων αφορά την εντύπωση. Όπως και να έχει η metal είναι πολύ πιο elegant από ότι το κινητό, το οποιοδήποτε κινητό. Από τον τρόπο που κρατάς την κάρτα μέχρι που την δίνεις στο ταμία είναι ολόκληρη επιστήμη. Το κινητό λίγο πολύ όλοι το κρατάνε δεν έχει να προσφέρει κάτι στην όλη εμπειρία της εντύπωσης.
Το αν είναι πιο εύκολο στη χρήση ή όχι είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Βρες τρόπο να πληρώνεις με το κινητό αν θες να κάνεις εντύπωση.Οι metal κλπ είναι ξεπερασμένες πλέον.

Η Apple Card δεν συγκρίνεται με κανένα κινητό. Εντελώς για γέλια είναι κάτι μπρελόκ και δαχτυλίδια nfc.

Επεξ/σία από Kostasallinone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η λύση ήταν απλή (που λέει ο λόγος), απεγκατάσταση της εφαρμογής,  διαγραφή δεδομένων και εκ νέου εγκατάσταση. 

Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι.  Τώρα,  τι σκάλωμα έφαγε μη με ρωτάτε, δεν έχω ιδέα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, smpetros είπε

Τελικά η λύση ήταν απλή (που λέει ο λόγος), απεγκατάσταση της εφαρμογής,  διαγραφή δεδομένων και εκ νέου εγκατάσταση. 

Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι.  Τώρα,  τι σκάλωμα έφαγε μη με ρωτάτε, δεν έχω ιδέα. 

Γράψε αν θέλεις τι κινητό έχεις, να το έχουμε υπ' όψιν το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...