Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Δοκίμασε curve, sync money, dipocket, paysend card.

Ούτε και η curve δέχεται παλιά ταυτότητα (χειρόγραφη). Το δοκιμάσαμε πρόσφατα (πριν 10 μέρες).

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, runner69 said:

Ούτε και η curve δέχεται παλιά ταυτότητα (χειρόγραφη). Το δοκιμάσαμε πρόσφατα (πριν 10 μέρες).

Μάλιστα, παλιά δεν ζητούσε τίποτα. Μόνο email, τηλέφωνο έβαζες και διεύθυνση αποστολής της κάρτας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Μάλιστα, παλιά δεν ζητούσε τίποτα. Μόνο email, τηλέφωνο έβαζες και διεύθυνση αποστολής της κάρτας.

Οντως ! Και η N26 παλιά δεν ζητούσε video verification. Τωρα θελει id now, όπως όλες οι γερμανικές  !

Εξέλιξη 

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω την πατησα με παλαιου τυπου ταυτοτητα,μολις τελειωνα με τις φωτο με εβαζε να ξεκινησω απο την αρχη,λες και δεν ειχα κανει τιποτα,χωρις σφαλμα και χωρις καμια ειδοποιηση

 η μ@λ@κια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα μελή.

Επειδή έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με τη Revolut θα ήθελα αν μπορείτε να μου απαντήσετε στις εξής ερωτήσεις.

1. Δέχομαι επανειλημμένα email από αυτούς για το γνωστό θέμα ταυτοποίησης λόγω Brexit 2021. Αυτό θα επηρεάσει μια ενδεχόμενη συναλλαγή μου με τη κάρτα; Δηλαδή πρέπει πρώτα να το τακτοποιήσω και μετά να προχωρήσω σε συναλλαγή. Σημ. το app τα δείχνει όλα κανονικά υπόλοιπο κτλ.

2. Εαν βάλω κάποια χρήματα από το τραπεζικό μου λογαριασμό στην Alpha με χρεωστική κάρτα υπάρχει κάποιο fee και σε πόσο καιρό εμφανίζονται στη Revolut;

Σας ευχαριστω για το χρόνο και για ενδεχόμενες απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, tiestointhemix είπε

Καλησπέρα σε όλα τα μελή.

Επειδή έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με τη Revolut θα ήθελα αν μπορείτε να μου απαντήσετε στις εξής ερωτήσεις.

1. Δέχομαι επανειλημμένα email από αυτούς για το γνωστό θέμα ταυτοποίησης λόγω Brexit 2021. Αυτό θα επηρεάσει μια ενδεχόμενη συναλλαγή μου με τη κάρτα; Δηλαδή πρέπει πρώτα να το τακτοποιήσω και μετά να προχωρήσω σε συναλλαγή. Σημ. το app τα δείχνει όλα κανονικά υπόλοιπο κτλ.

2. Εαν βάλω κάποια χρήματα από το τραπεζικό μου λογαριασμό στην Alpha με χρεωστική κάρτα υπάρχει κάποιο fee και σε πόσο καιρό εμφανίζονται στη Revolut;

Σας ευχαριστω για το χρόνο και για ενδεχόμενες απαντήσεις.

1. Δεν ξερω

2. ΟΧΙ. Αμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στη revolut πχ 20 ευρώ και 50 δολάρια.  Μπορώ να αγοράσω κάτι που κάνει 60 δολάρια και να να τραβήξει κ από τα δύο νομίσματα  ή θα πρέπει να έχω ολο το ππσο αγοράς  είτε σε δολάρια είτε σε ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, achilles_g_ είπε

Έχω στη revolut πχ 20 ευρώ και 50 δολάρια.  Μπορώ να αγοράσω κάτι που κάνει 60 δολάρια και να να τραβήξει κ από τα δύο νομίσματα  ή θα πρέπει να έχω ολο το ππσο αγοράς  είτε σε δολάρια είτε σε ευρώ?

Από ένα νόμισμα μπορεί να τραβήξει μόνο. Μετέτρεψε από ευρώ σε Δολάρια όσα επιπλέον χρειάζεσαι μέσω του app

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/11/2020 στις 2:45 ΜΜ, alfeios είπε

Ουτε αίτηση ουτε αλλες βλακείες. Μονο παραβολο 9€ και φωτογραφίες

Πού το πληρώσατε αυτό το παράβολο; Έβγαλα και γω καινούρια λόγω παλιάς χειρόγραφης και μου ζήτησαν μόνο €0.20 στην αστυνομία.

Έχει κανείς πρόβλημα στην προσθήκη χρημάτων με χρεωστική Εθνικής; Χθες και σήμερα δεν μπορώ. Με Πειραιώς δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ioanniskar είπε

Πού το πληρώσατε αυτό το παράβολο; Έβγαλα και γω καινούρια λόγω παλιάς χειρόγραφης και μου ζήτησαν μόνο €0.20 στην αστυνομία.

Αναφορά σε κείμενο

ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΛΟΓΩ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ
     Ισχύουν όλα τα δικαιολογητικά της προηγούμενης παραγράφου εκτός από παράβολο και μάρτυρα σε περίπτωση που τα στοιχεία της προηγούμενης ταυτότητας η οποία θα παραδοθεί στο τμήμα είναι ευκρινή.

https://palaiofaliro.gr/ipiresies-tou-dimou/diefthinsi-k-e-p/ekdosi-astinomikis-taftotitas/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ioanniskar είπε

Πού το πληρώσατε αυτό το παράβολο; Έβγαλα και γω καινούρια λόγω παλιάς χειρόγραφης και μου ζήτησαν μόνο €0.20 στην αστυνομία.

Έχει κανείς πρόβλημα στην προσθήκη χρημάτων με χρεωστική Εθνικής; Χθες και σήμερα δεν μπορώ. Με Πειραιώς δουλεύει.

Μην βιαζεσαι. Εσυ εβγαλες νεα ταυτότητα, γραφεις, επειδή η παλια σου ηταν χειρογραφη. Το παραβολο των 9€ το πληρώνεις οταν βγαζεις νεα ταυτότητα λογω απώλειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...