Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, greekboy είπε

παιδια μολις εφαγα και εγω ακυρο λογω root ενω ειναι στο magisk hide. κανα workaround εχει βρεθει ή κλαιμε το root?

Επειδή είμαι στo beta testing της εφαρμογής, ύστερα από αρκετό μπλα μπλα με τους υπευθύνους, έχουν βάλει να εντοπίζουν αρκετές root manager εφαρμογές και πλέον μπλοκάρουν την Revolut app αν δουν οτι υπάρχει κάποια τετοια εγκαταστημένη στο κινητό, ΑΚΟΜΑ και χωρις να έχετε όντως την συσκευή σας ρουταρισμένη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, t-shock είπε

Επειδή είμαι στo beta testing της εφαρμογής, ύστερα από αρκετό μπλα μπλα με τους υπευθύνους, έχουν βάλει να εντοπίζουν αρκετές root manager εφαρμογές και πλέον μπλοκάρουν την Revolut app αν δουν οτι υπάρχει κάποια τετοια εγκαταστημένη στο κινητό, ΑΚΟΜΑ και χωρις να έχετε όντως την συσκευή σας ρουταρισμένη

ισχυει αυτο. εκανα unroot αλλα ακομα δεν με αφηνε να μπω αν δεν εκανα uninstall την εφαρμογη magisk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράφουν και άλλοι τους προβληματισμούς τους περί magisk και revolut.

https://github.com/topjohnwu/Magisk/issues/3701

Κάποιος είπε ότι revert σε  version 7.30  δουλεψε( δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά). D/L από apkmirror.

 

Οκ βρήκα λύση. Πάτε στο magisk settings και του λετε να κανει hide/rename app και το μετονομάζει σε μανατζερ. Βγάζετε μετα την επιλογή Hide revo και την ξανα επιλέγετε.

Επεξ/σία από maniacmansion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. 

Με αυτό το module λύνεται το πρόβλημα και περνάει το κινητό το safetynet test. Δουλεύει κανονικά η τελευταία stable version της revolut. 

 

https://droidholic.com/fix-cts-profile-mismatch-errors/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα επειδη δεν βρίσκω να ποστάρω κάποιο θέμα σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω με την revolut θα ρωτήσω εδω αν δεν σας πειράζει.Αν πειράζει και ξέρει κάποιος που μπορώ να ανοίξω θέμα ας μου στείλει λινκ αν θέλει.Το θέμα μου είναι οτι έχω στείλει λεφτά σε μια εταιρία στο εξωτερικό και γράφει οτι η κατάσταση δεν έγινε δεκτή αλλα τα λεφτά δεν μου ήρθανε πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tube είπε

Καλησπέρα επειδη δεν βρίσκω να ποστάρω κάποιο θέμα σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω με την revolut θα ρωτήσω εδω αν δεν σας πειράζει.Αν πειράζει και ξέρει κάποιος που μπορώ να ανοίξω θέμα ας μου στείλει λινκ αν θέλει.Το θέμα μου είναι οτι έχω στείλει λεφτά σε μια εταιρία στο εξωτερικό και γράφει οτι η κατάσταση δεν έγινε δεκτή αλλα τα λεφτά δεν μου ήρθανε πίσω

Ποιος γράφει δεν έγινε δεκτή;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tube είπε

δεν έχει χρονικό όριο γιατι έχουν περάσει 27 μέρες ?

 

Αλλη πληροφορια οτι δεν εφθασαν τα χρηματα εχεις; Εννοω απο τον παραλήπτη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NikosKallithea είπε

Πολλες μερες, μιλα με το support

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και το χρόνο που αφιέρωσες,θα μιλήσω ναι

Μόλις τώρα, alfeios είπε

Αλλη πληροφορια οτι δεν εφθασαν τα χρηματα εχεις; Εννοω απο τον παραλήπτη ...

Καμία πληροφορία,απλά οτι δεν τα δέχθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tube είπε

Καμία πληροφορία,απλά οτι δεν τα δέχθηκε

Εκεινο που θελω να πω είναι μηπως τα χρηματα εφθασαν κανονικα και ειναι απλα λαθος η ενδειξη απο την Revolut.

Αφου ο παραλήπτης δεν σε ενημερωσε οτι περιμενει ακομη, μηπως τα ελαβε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alfeios είπε

Εκεινο που θελω να πω είναι μηπως τα χρηματα εφθασαν κανονικα και ειναι απλα λαθος η ενδειξη απο την Revolut.

Αφου ο παραλήπτης δεν σε ενημερωσε οτι περιμενει ακομη, μηπως τα ελαβε;

Δεν γράφει κάτι οτι τα έλαβε,αλλα νομίζω απο την στιγμή που έγινε απόρυψη έπρεπε να επιστραφούν απ την revolut (ετσι πιστεύω δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...