Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, alfeios είπε

Δεν το εγραψες ομως ετσι. Εδειςχνες να ανησυχεις. και αν ασχολειται ο αλλος να σου απανταει, και να ρωταει μηπως εγινε αυτο, ποια μερα ηταν η επιστροφη και τετοια.. Μια σαφη ερωτηση απο την αρχη διευκολυνει ολους

Ok λάθος.Δεν ανησύχησα ,απλά δεν διατύπωσα σωστά την ερώτηση.

Όποτε..Έγινε το refund σήμερα.Σε πόσες περίπου μέρες ,τα βλέπω στη revolut?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, hotcarver1 είπε

Ok λάθος.Δεν ανησύχησα ,απλά δεν διατύπωσα σωστά την ερώτηση.

Όποτε..Έγινε το refund σήμερα.Σε πόσες περίπου μέρες ,τα βλέπω στη revolut?Ευχαριστώ.

Σε δυο ή τρεις εργασιμες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, katsiletra said:

Αυτό τι είναι, το είδα και εγώ. Τώρα δηλαδή έχουν κανονική τραπεζική άδεια;

Είχαν ανέκαθεν τραπεζική από την Λιθουανία απλά τώρα μπαίνει σε "λειτουργία".

Λίγο που διάβασα τους επιπρόσθετους όρους χρήσης δεν μου άρεσε η υλοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Είχαν ανέκαθεν τραπεζική από την Λιθουανία απλά τώρα μπαίνει σε "λειτουργία".

Λίγο που διάβασα τους επιπρόσθετους όρους χρήσης δεν μου άρεσε η υλοποίηση.

Είναι απαραίτητο να το δηλώσουμε τον ΑΦΜ ή περιμένουμε ακόμα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, katsiletra said:

Είναι απαραίτητο να το δηλώσουμε τον ΑΦΜ ή περιμένουμε ακόμα;;

ΑΦΜ δηλώνεις εφόσον θες να μεταβιβάσεις τον λογαριασμό σου στην revolut bank. Εάν δεν θες, συνεχίζεις κανονικά χωρίς να δηλώσεις τίποτα, χρησιμοποιείς την revolut e-money.

Απλά αγνοείς το "join revolut bank" εάν δεν θες να δηλώσεις ΑΦΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Hapatingo είπε

ΑΦΜ δηλώνεις εφόσον θες να μεταβιβάσεις τον λογαριασμό σου στην revolut bank. Εάν δεν θες, συνεχίζεις κανονικά χωρίς να δηλώσεις τίποτα, χρησιμοποιείς την revolut e-money.

Απλά αγνοείς το "join revolut bank" εάν δεν θες να δηλώσεις ΑΦΜ.

Στην εφαρμογη βγαζει αυτο το μηνυμα ; Σε ποια καρτελα ; Δεν βλεπω κατι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, alfeios said:

Στην εφαρμογη βγαζει αυτο το μηνυμα ; Σε ποια καρτελα ; Δεν βλεπω κατι ....

Στην αρχική οθόνη.

Χρειάζεται να εγγραφώ στην Τράπεζα;

Η εγγραφή στην τράπεζα είναι εντελώς προαιρετική. Δεν είναι απαραίτητο να εγγραφείτε. Εάν δεν επιθυμείτε καμία αλλαγή και είστε ικανοποιημένοι με τον λογαριασμό σας Revolut όπως ακριβώς είναι, μπορείτε να παραμείνετε πελάτης της Revolut Payments UAB. Ο λογαριασμός σας θα εξακολουθήσει να λειτουργεί ως συνήθως.

Ωστόσο, συνιστούμε ανεπιφύλακτα να εγγραφείτε στην Τράπεζα - είναι εντελώς δωρεάν και σας επιτρέπει να απολαμβάνετε ασφάλιση καταθέσεων.

και αποκτήστε πρόσβαση στις νέες υπηρεσίες Πίστωσης (προσωπικά δάνεια, πιστωτικές κάρτες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Στην αρχική οθόνη.

Χρειάζεται να εγγραφώ στην Τράπεζα;

Η εγγραφή στην τράπεζα είναι εντελώς προαιρετική. Δεν είναι απαραίτητο να εγγραφείτε. Εάν δεν επιθυμείτε καμία αλλαγή και είστε ικανοποιημένοι με τον λογαριασμό σας Revolut όπως ακριβώς είναι, μπορείτε να παραμείνετε πελάτης της Revolut Payments UAB. Ο λογαριασμός σας θα εξακολουθήσει να λειτουργεί ως συνήθως.

Ωστόσο, συνιστούμε ανεπιφύλακτα να εγγραφείτε στην Τράπεζα - είναι εντελώς δωρεάν και σας επιτρέπει να απολαμβάνετε ασφάλιση καταθέσεων.

και αποκτήστε πρόσβαση στις νέες υπηρεσίες Πίστωσης (προσωπικά δάνεια, πιστωτικές κάρτες).

Ακόμα δεν κατάλαβα τι παραπάνω προσφέρει αυτή η υπηρεσία της revolut bank με αυτό που έχουμε. Δεν υπάρχει κάποια σημαντική διάκριση διαβάζοντας αυτό το έγγραφο. Εκτός από τις υπηρεσίες πίστωσης.

Επεξ/σία από katsiletra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Ακόμα δεν κατάλαβα τι παραπάνω προσφέρει αυτή η υπηρεσία της revolut bank με αυτό που έχουμε. Δεν υπάρχει κάποια σημαντική διάκριση διαβάζοντας αυτό το έγγραφο. Εκτός από τις υπηρεσίες πίστωσης.

Τίποτα μλκς το διάβασα και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Χρειάζεται να εγγραφώ στην Τράπεζα;

Η εγγραφή στην τράπεζα είναι εντελώς προαιρετική. Δεν είναι απαραίτητο να εγγραφείτε. Εάν δεν επιθυμείτε καμία αλλαγή και είστε ικανοποιημένοι με τον λογαριασμό σας Revolut όπως ακριβώς είναι, μπορείτε να παραμείνετε πελάτης της Revolut Payments UAB. Ο λογαριασμός σας θα εξακολουθήσει να λειτουργεί ως συνήθως.

Ωστόσο, συνιστούμε ανεπιφύλακτα να εγγραφείτε στην Τράπεζα - είναι εντελώς δωρεάν και σας επιτρέπει να απολαμβάνετε ασφάλιση καταθέσεων.

και αποκτήστε πρόσβαση στις νέες υπηρεσίες Πίστωσης (προσωπικά δάνεια, πιστωτικές κάρτες).

Εμένα χρήσιμα μου φαίνονται όλα αυτά (ασφάλιση καταθέσεων, δάνεια, πιστωτικές). Γιατί όχι, εφόσον το "δωρεάν" παραμένει ως έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, katsiletra said:

Ακόμα δεν κατάλαβα τι παραπάνω προσφέρει αυτή η υπηρεσία της revolut bank με αυτό που έχουμε. Δεν υπάρχει κάποια σημαντική διάκριση διαβάζοντας αυτό το έγγραφο. Εκτός από τις υπηρεσίες πίστωσης.

 

13 minutes ago, NikosKallithea said:

Τίποτα μλκς το διάβασα και εγω

Το pdf αναλύει την υλοποίηση και δεν έχει καμία σχέση με το τι παρέχει ένας τραπεζικός λογαριασμός σε αντίθεση με λογαριασμό ηλεκτρονικού χρήματος. Εν συντομία πέρα από την ασφάλεια των καταθέσεων 100.000, θα παρέχει επιτόκιο στα premium προγράμματα, υπηρεσίες πίστωσης μικροδάνεια και πιστωτικές κάρτες και γενικά ότι μπορεί να παρέχει μια τράπεζα που δεν μπορεί το ίδρυμα ηλεκτρονικού χρήματος. 

11 minutes ago, alfeios said:

Δεν το βγαζει σε μενα. Εχω την εκδοση 7,33 τελευταια ενημερωση 19-01-2021

Μου εμφανίστηκε με 7.32

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Μου εμφανίστηκε με 7.32

Δεν ξερω γιατι. Μπορει να μην με θελουν για πελάτη στην τραπεζα

1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

Μην τρελαίνεστε λογικά εμφανίζεται σταδιακά στους χρήστες.

 

1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

Μην τρελαίνεστε λογικά εμφανίζεται σταδιακά στους χρήστες.

Απλά απο περιεργεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...