Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάτα το Χ και μίλα μαζί τους στο chat. Γράψε  connect with agent για να σε συνδέσει με εκπρόσωπο το bot και πες του το πρόβλημα και θα σε βοηθήσει να ξεμπλοκάρεις τον λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, katsiletra είπε

Πάτα το Χ και μίλα μαζί τους στο chat. Γράψε  connect with agent για να σε συνδέσει με εκπρόσωπο το bot και πες του το πρόβλημα και θα σε βοηθήσει να ξεμπλοκάρεις τον λογαριασμό.

Δεν το κάνει. Με το που πατάω x με πετάει στην αρχική, όπου η μόνη επιλογή είναι εισάγετε το τηλέφωνο σας. Με το που το βάζω μου στέλνει το sms για την επιβεβαίωση, μετά μου ζητάει το pin, το δέχεται και μετά ξανά στην σελίδα με το κρατικό έγγραφο. Σε κανένα βήμα δεν έχει κάποια άλλη επιλογή. Το θέμα απ ότι καταλαβαίνω είναι ότι δεν έχω λογαριασμό για να ξεμπλοκάρει, είμαι στην φάση της δημιουργίας. Απλά έχει καταχωρηθεί το τηλέφωνο μου και δεν μπορώ να πάω ούτε μπροστά ούτε πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nakligan είπε

Δεν το κάνει. Με το που πατάω x με πετάει στην αρχική, όπου η μόνη επιλογή είναι εισάγετε το τηλέφωνο σας. Με το που το βάζω μου στέλνει το sms για την επιβεβαίωση, μετά μου ζητάει το pin, το δέχεται και μετά ξανά στην σελίδα με το κρατικό έγγραφο. Σε κανένα βήμα δεν έχει κάποια άλλη επιλογή. Το θέμα απ ότι καταλαβαίνω είναι ότι δεν έχω λογαριασμό για να ξεμπλοκάρει, είμαι στην φάση της δημιουργίας. Απλά έχει καταχωρηθεί το τηλέφωνο μου και δεν μπορώ να πάω ούτε μπροστά ούτε πίσω.

Μηπως να κανεις clear cashe στην εφαρμογη? Εχεις την τελευταια αναβαθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, POUARO είπε

Μηπως να κανεις clear cashe στην εφαρμογη? Εχεις την τελευταια αναβαθμιση?

Ναι την τελευταία έκδοση έχω. Έκανα clear cache, αλλά και πάλι με το που βάζω το τηλέφωνο μου με βγάζει στην ίδια σελίδα για το κρατικό έγγραφο. 

ΥΓ ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nakligan είπε

Ναι την τελευταία έκδοση έχω. Έκανα clear cache, αλλά και πάλι με το που βάζω το τηλέφωνο μου με βγάζει στην ίδια σελίδα για το κρατικό έγγραφο. 

ΥΓ ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

Αν δεν βρεις αλλη λυση με το help , θα δοκιμαζα απεγκατασταση και εγκατασταση παλι. Δεν νομιζω να μην μπορει ναγινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, POUARO είπε

Αν δεν βρεις αλλη λυση με το help , θα δοκιμαζα απεγκατασταση και εγκατασταση παλι. Δεν νομιζω να μην μπορει ναγινει

Δεν αλλάζει κάτι με την απεγκατάσταση, το δοκίμασα και αυτό. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω πρόσβαση στο help, ο browser με παραπέμπει στο app και το app επειδή δεν έχω λογαριασμό δεν μου έχει πουθενά επιλογή help, μόνο τα αυτοματοποιημένα βήματα δημιουργίας λογαριασμού. Διάβασα στo community της revolut ότι το help υπάρχει σαν επιλογή μόνο αφού συνδεθείς. Η πρώτη εντύπωση πάντως δεν είναι καλή αν και μου την εκθείαζαν πάρα πολύ την εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Nakligan είπε

Δεν αλλάζει κάτι με την απεγκατάσταση, το δοκίμασα και αυτό. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω πρόσβαση στο help, ο browser με παραπέμπει στο app και το app επειδή δεν έχω λογαριασμό δεν μου έχει πουθενά επιλογή help, μόνο τα αυτοματοποιημένα βήματα δημιουργίας λογαριασμού. Διάβασα στo community της revolut ότι το help υπάρχει σαν επιλογή μόνο αφού συνδεθείς. Η πρώτη εντύπωση πάντως δεν είναι καλή αν και μου την εκθείαζαν πάρα πολύ την εφαρμογή.

Διάβασε παρόμοια θέματα στο community μήπως βοηθήσει κάτι.

Π.χ.

Αναφορά σε κείμενο

try to downgrade the application, that worked for me

 

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Doubt είπε

Διάβασε παρόμοια θέματα στο community μήπως βοηθήσει κάτι.

Όντως διάβασα τουλάχιστον 7-8 άτομα με το ίδιο ακριβώς θέμα τις τελευταίες 16 ώρες, άρα προφανώς ήταν bug της τελευταίας ενημέρωσης. Κατέβασα προηγούμενη έκδοση μέσω του aptoide, ολοκλήρωσα εκεί την εγγραφή και μετά εγκατέστησα ξανά την επίσημη εφαρμογή από το play store για να έχω την ασφάλεια της τελευταίας έκδοσης.

Επεξ/σία από Nakligan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, turbat0s είπε

Γνωρίζετε αν έχει επιλυθεί το θέμα που προέκυψε πρόσφατα με το app, οπου δεν τρέχει σε rootαρισμένες συσκευές ακόμη και με magisk hide?

Πρέπει να παίζει ανάλογα με την έκδοση magisk & Revolut.

Έκανα σε ένα android tablet clean install το λειτουργικό και έπειτα root και ενεργοποίηση magisk hide.

Εγκατέστησα την εφαρμογή και πριν την ανοίξω ανακάλεσα κάποιες άδειες που είχε όπως την δυνατότητα να διαβάζει τις εγκατεστημένες εφαρμογές κτλ.

Το trick αυτή την φορά έπιασε και η εφαρμογή αυτή την στιγμή δεν βλέπει το root. 

Update πάντως δεν σκοπεύω να της κάνω. 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασε προμήθειες κι έκοψε free συναλλαγές (στο βασικό πρόγραμμα πάντα) οπότε μετοχές τέλος για τους περισσότερους.

Ισχύουν από το Μάρτιο κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Doubt είπε

Ανέβασε προμήθειες κι έκοψε free συναλλαγές (στο βασικό πρόγραμμα πάντα) οπότε μετοχές τέλος για τους περισσότερους.

Ισχύουν από το Μάρτιο κιόλας.

Όντως για αυτό επέλεξα αναβάθμιση σε premium για ένα χρόνο και μετά θα επιστρεψω στο free. Πιστευω πως αυτή η χρόνια θα είναι ιδανική για trading σε crypto, currency exchange (λιρα, δολλάριο) και μετοχές από το 2ο εξάμηνο 😄.  Πιστευω τα κέρδη θα υπερκαλυψουν την συνδρομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...