Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, bjj-p είπε

στο paypal θα επιλεγεις καθε φορα που πληρωνεις σε τι νομισμα να γινεται η χρεωση. Παλιοτερα μπορουσες να εχεις καποιο default νομισμα πχ Eurο, τα τελευταια χρονια το paypal το αλλαζει οπως θεωρει εκεινο. Αν δεν το τσεκαρεις σε καθε πληρωμη, θα σε χρεωνει. Δεν ειναι θεμα της revo.

Οντως δεν ειναι μπροκερ, αλλα το οτι στο προσφερει  γιατι να μην το χρησιμοποιησεις..

Ευκολη  εισαγωγη για νεους  περιστασιακους traders, χωρις ανοιγμα επιπλεον λογαριασμων, ευκολη μεταφορα χρηματων και λιγοτερα αποδεικτικα. Μετα συνεχιζεις σε αλλη πλατφορμα αν θελεις να ασχοληθεις.

Γιατι να μην εκμεταλευτεις την ευκολια μεσα σε ενα app που σου ειναι ηδη γνωστο σε χρηση. Πηρε πολυ πελατεια απο τοτε που ανοιξε τα χρηματιστηρια και τα κρυπτο.

Η αληθεια ειναι οτι ηταν καλη και χρυση για τους νεοεισερχομενους αλλα πλεον ασυμφορη με τις προμηθειες που εχει βάλει απο περισυ το καλοκαιρι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, improvgeek είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω μια ερώτηση: Μου έχουν δώσει μια prepaid κάρτα edenred spendeo από μια προωθητική ενέργεια και θέλω να περάσω ότι υπόλοιπο έχει μέσα στη revolut. Όταν πάω να κάνω την μεταφορά γίνεται declined.

Κάνω κάτι λάθος ή δεν γίνεται για κάποιον λόγο;

Δε γινεται για κάποιο λόγο. Μάλλον δεν επιτρεπει μεταφορα χρηματων η κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2021 στις 2:02 ΜΜ, Kostasallinone είπε

Πλήρωσες και τα 50 ευρώ για να κάνεις claim?

αν θυμαμαι καλα ειναι μεσα στην συμφωνια οτι σε πληρωνουν οχι ολο το ποσο. πληρωνουν μετα απο 75 λιρες νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

Έχει αλλάξει κάτι στην προσθήκη χρημάτων μέσω κάρτας, γιατί από το πρωί προσπαθώ να φορτώσω τη Revo μέσω της χρεωστικής μου στην Εθνική και δεν μου κάνει δεκτό το αίτημα. Δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα, κάθε μήνα κάνω την ίδια διαδικασία. Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, smpetros είπε

Καλησπέρα σας.

Έχει αλλάξει κάτι στην προσθήκη χρημάτων μέσω κάρτας, γιατί από το πρωί προσπαθώ να φορτώσω τη Revo μέσω της χρεωστικής μου στην Εθνική και δεν μου κάνει δεκτό το αίτημα. Δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα, κάθε μήνα κάνω την ίδια διαδικασία. Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Ευχαριστώ. 

Ελεγξες στην Εθνικη τις επιλογες της κάρτας; Μηπως έχεις μπλοκάρει κάποιες συναλλαγες;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, smpetros είπε

Καλησπέρα σας.

Έχει αλλάξει κάτι στην προσθήκη χρημάτων μέσω κάρτας, γιατί από το πρωί προσπαθώ να φορτώσω τη Revo μέσω της χρεωστικής μου στην Εθνική και δεν μου κάνει δεκτό το αίτημα. Δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα, κάθε μήνα κάνω την ίδια διαδικασία. Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Ευχαριστώ. 

Μου έχει συμβεί παλιότερα. Αν προσπαθείς με την αποθηκευμένη κάρτα ΕΤΕ, σβήστην και ξαναπρόσθεσέ την. Εμένα έτσι είχε λυθεί. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, θα το παλέψω κι αν κάποιος μου πει πως διαγράφουμε τη ριμάδα την κάρτα ώστε να την ξαναπεράσω θα του ήμουν υπόχρεος.  

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, smpetros είπε

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, θα το παλέψω κι αν κάποιος μου πει πως διαγράφουμε τη ριμάδα την κάρτα ώστε να την ξαναπεράσω θα του ήμουν υπόχρεος.  

Ευχαριστώ.

Πατα προσθηκη Θα εμφανιστη η καρτα που χρησιμοποιησες τελευταία. Πατα Αλλαγη. Θα δεις λιστα με οσες καρτες εχεις προσθεσει. Διπλα απο αυτη που σε ενδιαφέρει θα δεις το i . Πατα εκει και θα δεις το Διαγραφη. Ε, πατα το

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, smpetros είπε

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, θα το παλέψω κι αν κάποιος μου πει πως διαγράφουμε τη ριμάδα την κάρτα ώστε να την ξαναπεράσω θα του ήμουν υπόχρεος.  

Ευχαριστώ.

Προσθήκη χρημάτων - > (πάτημα πάνω στο National Bank of Greece) - > (πάτημα πάνω στο (i) ) - > Διαγραφή (στα μπλε γράμματα). 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη διέγραψα και την πρόσθεσα εκ νέου και παρόλα αυτά δεν άλλαξε τίποτα. Η εθνική μου λέει πως η συναλλαγή έγινε δεκτή και η revolut μου λέει πως η συναλλαγή απέτυχε. 

Δεν καταλαβαίνω τίποτα. Θα δοκιμάσω πάλι αύριο. Πάντως σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, smpetros είπε

Τη διέγραψα και την πρόσθεσα εκ νέου και παρόλα αυτά δεν άλλαξε τίποτα. Η εθνική μου λέει πως η συναλλαγή έγινε δεκτή και η revolut μου λέει πως η συναλλαγή απέτυχε. 

Δεν καταλαβαίνω τίποτα. Θα δοκιμάσω πάλι αύριο. Πάντως σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας.

 

Εννοείς οτι η Εθνική σε χρεωσε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...