Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Fuel7 είπε

Καλησπέρα,καταφερε κανεις  να  πληρωσει  τα τελη  κυκλοφορίας μεσω Revolut;Και  εαν  ναι πώς.

Δε γίνεται με την κάρτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, Fuel7 είπε

Καλησπέρα,καταφερε κανεις  να  πληρωσει  τα τελη  κυκλοφορίας μεσω Revolut;Και  εαν  ναι πώς.

Δεν μπορεί να γίνει αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Δε γίνεται με την κάρτα

 

1 λεπτό πριν, alfeios είπε

Δεν μπορεί να γίνει αυτό

Ευχαριστω πολυ παιδια ,πιστευα  οτι  μπορούσα  να  πληρωσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@smpetros Μόλις έβαλα 20€ από χρεωστική ΕΤΕ, χωρίς κανένα πρόβλημα. Μίλα καλύτερα με το support της Revolut και ρώτησέ τους να σου πουν τι εμφανίζεται στο log τους ως αιτία απόρριψης. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, alfeios είπε

Εννοείς οτι η Εθνική σε χρεωσε;

Όχι δε με χρέωσε τίποτα. Έχω δοκιμάσει αρκετές φορές, με διαφορετικά ποσά, με διαφορετικούς τρόπους επιβεβαίωσης και σε όλες τις περιπτώσεις το app της εθνικής μου αναφέρει πως η συναλλαγή ολοκληρώθηκε με επιτυχία, η δε revolut πως η συναλλαγή απέτυχε.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, smpetros είπε

Όχι δε με χρέωσε τίποτα. Έχω δοκιμάσει αρκετές φορές, με διαφορετικά ποσά, με διαφορετικούς τρόπους επιβεβαίωσης και σε όλες τις περιπτώσεις το app της εθνικής μου αναφέρει πως η συναλλαγή ολοκληρώθηκε με επιτυχία, η δε revolut πως η συναλλαγή απέτυχε.    

Κανε διαγραφή δεδομένων, εκκαθάριση μνήμης και κατόπιν απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής και αν δεν στρώσει (απίθανο) πάρε την εθνική να σου ξεμπλοκάρουν την κάρτα (το είχα πάθει πέρσι το καλοκαίρι)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, elias54 είπε

Κανε διαγραφή δεδομένων, εκκαθάριση μνήμης και κατόπιν απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής και αν δεν στρώσει (απίθανο) πάρε την εθνική να σου ξεμπλοκάρουν την κάρτα (το είχα πάθει πέρσι το καλοκαίρι)

Σε ευχαριστώ, μόνο έτσι έγινε η δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα. Πριν μερικές μέρες προσπάθησα να βάλω στο PayPal το IBAN της Revolut. Επέλεξα χώρα Λιθουανία και μετά έβαλα το IBAN. Το θέμα είναι ότι ακόμα μου λέει να περιμένω μερικές μέρες για 2 μικρές καταθέσεις, χωρίς αυτές να έχουν γίνει. Έκανα κάτι λάθος;

Στόχος είναι να μπορώ να περνάω λεφτά από το PayPal στην Revolut που δεν έχει προμήθεια. Τουλάχιστον αυτό έχω διαβάσει και εδώ. Αν έχω καταλάβει λάθος παρακαλώ πείτε μου 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι, επειδή μόλις άνοιξα Revolut account και ένας λόγος ήταν η πληρωμή του Youtube, πηγαίνοντας στο Google Adsense λέει ότι πρέπει να βάλω bank account της χώρας στην οποία μένω. Ισχύει αυτό; Αν ναι υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέσω τον Revolut λογαριασμό μου με το Google Adsense; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, teotsigourakos είπε

Καλησπέρα φίλοι, επειδή μόλις άνοιξα Revolut account και ένας λόγος ήταν η πληρωμή του Youtube, πηγαίνοντας στο Google Adsense λέει ότι πρέπει να βάλω bank account της χώρας στην οποία μένω. Ισχύει αυτό; Αν ναι υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέσω τον Revolut λογαριασμό μου με το Google Adsense; Ευχαριστώ!

Ναι το adsense θέλει λογαριασμό της χώρας που βρίσκεσαι και κόβονται τα τιμολόγια. 

Έχω πολλά χρόνια να το χρησιμοποιήσω μπορείς να δεις αν μπορείς να αλλάξεις χώρα στον λογαριασμό αν και επίφοβο μήπως το καταλάβει και ζητήσει έγγραφα η σου κλείσει τον λογαριασμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Ναι το adsense θέλει λογαριασμό της χώρας που βρίσκεσαι και κόβονται τα τιμολόγια. 

Έχω πολλά χρόνια να το χρησιμοποιήσω μπορείς να δεις αν μπορείς να αλλάξεις χώρα στον λογαριασμό αν και επίφοβο μήπως το καταλάβει και ζητήσει έγγραφα η σου κλείσει τον λογαριασμό 

Ναι επειδή είναι ο λογαριασμός του Youtube καναλιού που πληρώνομαι δεν θέλω να αλλάξω στοιχεία  και με μπανάρουν ή κάτι τέτοιο. Αν γνωρίζει κάποιος πώς θα μπορούσα να αλλάξω τον τρόπο πληρωμής του Youtube και να το συνδέσω με την Revolut θα βοηθούσε πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ξεκινήσουμε να κάνουμε κάτι επιχειρηματικά στο διαδίκτυο έστω και ερασιτεχνικά ψάχνουμε τροπο πως μπορουμε αν πανε καλα οι δουλειές να εισπραξουμε τα μελλοντικά κέρδη και αν θέλουμε να δικαιολογήσουμε νόμιμα την προελευση τους, η να τα αποκρυψουμε , όχι εκ των υστερων. Τώρα έχεις ψιλο μπλέξει... 

Δεν νομίζω να αλλάξει πολιτικη η Google αποκλειστικά για σένα, οπότε  συμβιβάζεσαι και δίνεις ΙΒΑΝ Ελληνικης Τράπεζας , η αν επιμένεις στο να δώσεις ξένο ΙΒΑΝ για οποιοδήποτε λόγο εσυ ξέρεις, "πειραζεις" τη χώρα διαμονής στο λογαριασμό σου στο YouTube με το ανάλογο ρίσκο μπαναρισματος .  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, tarantules είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος εαν υπάρχει προμήθεια εμβάσματος μικρού ποσού από Eurobank σε Revolut;

Απο Eurobank θα πληρωσεις το εξερχομενο εμβασμα που ειναι συνηθως στο ~1€ και τωρα στη revolut θα πάνε δωρεαν.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, runner69 είπε

 

Απο Eurobank θα πληρωσεις το εξερχομενο εμβασμα που ειναι συνηθως στο ~1€ και τωρα στη revolut θα πάνε δωρεαν.

Και τι επιλέγει αυτός που μου στέλνει το έμβασμα από Eurobank σαν έξοδα μεταφοράς ; Share; ή κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...