Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, tarantules είπε

Και τι επιλέγει αυτός που μου στέλνει το έμβασμα από Eurobank σαν έξοδα μεταφοράς ; Share; ή κάτι άλλο;

Ναι το share.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, tarantules είπε

Και τι επιλέγει αυτός που μου στέλνει το έμβασμα από Eurobank σαν έξοδα μεταφοράς ; Share; ή κάτι άλλο;

1,20 κοστίζει στη Eurobank.

1141417902_.png.e6bfa064f1161212ca90570599ec68f0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Doubt είπε

1,20 κοστίζει στη Eurobank.

 

Ναι το γνωρίζω.Μου έστειλε ένας φίλος από τη δική του Eurobank στην Εθνική που έχω και χρεώθηκα 3 ευρώ με τους απατεώνες κα τα έχω πάρει στο κρανίο.Γι αυτό ψάχνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tarantules είπε

Ναι το γνωρίζω.Μου έστειλε ένας φίλος από τη δική του Eurobank στην Εθνική που έχω και χρεώθηκα 3 ευρώ με τους απατεώνες κα τα έχω πάρει στο κρανίο.Γι αυτό ψάχνομαι.

Αν είναι μικροποσό, IRIS system.

 

 

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αν είναι μικροποσό, IRIS system.

 

 

Δεν ξέρω πως να του πω να το κάνει αυτό.Για 60 ευρώ ποσό έφαγα στη μάπα 3 ευρώ τζάπα και βερεσε.

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tarantules είπε

Ναι το γνωρίζω.Μου έστειλε ένας φίλος από τη δική του Eurobank στην Εθνική που έχω και χρεώθηκα 3 ευρώ με τους απατεώνες κα τα έχω πάρει στο κρανίο.Γι αυτό ψάχνομαι.

Αν τα ειχε στειλει Πειραιως θα ήταν 4€ αντι για 3€ 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tarantules είπε

Δεν ξέρω πως να του πω να το κάνει αυτό.Για 60 ευρώ ποσό έφαγα στη μάπα 3 ευρώ τζάπα και βερεσε.

Στην εφαρμογή eurobank για κινητό αναφέρεται ως PAF

Pay A Friend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/2/2021 στις 2:19 ΜΜ, smpetros είπε

Τη διέγραψα και την πρόσθεσα εκ νέου και παρόλα αυτά δεν άλλαξε τίποτα. Η εθνική μου λέει πως η συναλλαγή έγινε δεκτή και η revolut μου λέει πως η συναλλαγή απέτυχε. 

Δεν καταλαβαίνω τίποτα. Θα δοκιμάσω πάλι αύριο. Πάντως σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας.

 

Και εγώ προσπαθούσα από πιστωτικη εθνικής και μου την απέρριπτε μέχρι που μου την κλειδωσε!! Πήρα τηλ στην εθνική μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά επειδή γίνονται "πολλα" με revolut την μπλοκάρει το σύστημα. Την ξεμπλοκαρανε προσπάθησα πάλι τίποτα. 

Μετά δοκίμασα από πιστωτικη eurobank χωρίς πρόβλημα, οπότε από μένα έφαγε Χ η εθνική, δικά μου είναι τα λεφτά ότι θέλω τα κάνω. Απλά συνεχίζω να στηρίζω eurobank για Ελλάδα.

Να προσθέσω ότι το top up από πιστωτικη κάρτα είναι ανεξοδο, και στην πιστωτική αναγράφεται σαν αγορά και όχι σαν μεταφορά χρημάτων..

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, barimagas είπε

Και εγώ προσπαθούσα από πιστωτικη εθνικής και μου την απέρριπτε μέχρι που μου την κλειδωσε!! Πήρα τηλ στην εθνική μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά επειδή γίνονται "πολλα" με revolut την μπλοκάρει το σύστημα. Την ξεμπλοκαρανε προσπάθησα πάλι τίποτα. 

 

Να προσθέσω ότι το top up από πιστωτικη κάρτα είναι ανεξοδο, και στην πιστωτική αναγράφεται σαν αγορά και όχι σαν μεταφορά χρημάτων..

Και χωρίς να υπολογιζεται  στον υπολογισμό αφορολογητου που κανει η τραπεζα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, barimagas είπε

Και εγώ προσπαθούσα από πιστωτικη εθνικής και μου την απέρριπτε μέχρι που μου την κλειδωσε!! Πήρα τηλ στην εθνική μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά επειδή γίνονται "πολλα" με revolut την μπλοκάρει το σύστημα. Την ξεμπλοκαρανε προσπάθησα πάλι τίποτα. 

Μετά δοκίμασα από πιστωτικη eurobank χωρίς πρόβλημα, οπότε από μένα έφαγε Χ η εθνική, δικά μου είναι τα λεφτά ότι θέλω τα κάνω. Απλά συνεχίζω να στηρίζω eurobank για Ελλάδα.

Να προσθέσω ότι το top up από πιστωτικη κάρτα είναι ανεξοδο, και στην πιστωτική αναγράφεται σαν αγορά και όχι σαν μεταφορά χρημάτων..

Μου το είχε κάνει και η eurobank πριν από κάτι μήνες απλά επειδή βιαζόμουν τότε χρησιμοποίησα της εθνικής να κάνω τη δουλειά μου και δεν έδωσα σημασία, άλλωστε όταν ξαναδοκίμασα μετά από μέρες δούλεψε πάλι κανονικά χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο. Με την εθνική έφαγε μεγαλύτερο σκάλωμα (μπορεί να έχει να κάνει με την αλλαγή τηλεφώνου και τη μεταφορά των δεδομένων από την παλιά συσκευή στην καινούρια που κάτι στράβωσε) μιας και χρειάστηκε να διαγράψω την εφαρμογή και να την εγκαταστήσω εκ νέου όπως μου πρότεινε ο elias54 και επανήλθε στο φυσιολογικό της.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2021 στις 12:40 ΜΜ, barimagas είπε

Και εγώ προσπαθούσα από πιστωτικη εθνικής και μου την απέρριπτε μέχρι που μου την κλειδωσε!! Πήρα τηλ στην εθνική μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά επειδή γίνονται "πολλα" με revolut την μπλοκάρει το σύστημα. Την ξεμπλοκαρανε προσπάθησα πάλι τίποτα. 

Μετά δοκίμασα από πιστωτικη eurobank χωρίς πρόβλημα, οπότε από μένα έφαγε Χ η εθνική, δικά μου είναι τα λεφτά ότι θέλω τα κάνω. Απλά συνεχίζω να στηρίζω eurobank για Ελλάδα.

Να προσθέσω ότι το top up από πιστωτικη κάρτα είναι ανεξοδο, και στην πιστωτική αναγράφεται σαν αγορά και όχι σαν μεταφορά χρημάτων..

πάντως δεν νομίζω ότι είναι θέμα τράπεζας... τελευταία φορά που ήθελα να κάνω top up μου απέρριπτε συνέχεια την χρεωστική της eurobank που χρησιμοποιώ χρόνια και "αναγκάστηκα" να χρησιμοποιήσω μία της Πειραιώς η οποία πέρασε κατευθείαν.

ξαναδοκίμασα και λίγο καιρό αργότερα και πάλι μου απέρριψε την κάρτα της eurobank... από τότε δεν έχω ξανακάνει top up για να το τσεκάρω..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά η τελευταία που μου βγάζει στο playstore είναι η 7.38.2. Μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει την επιλογή στις αγοραπωλησίες crypto, μετοχών κλπ να κάνει αυτόματα συναλλαγή όταν του ορίσεις συγκεκριμένη τιμή? Γιατί σε κάποιες πρόσφατες εκδόσεις την είχαν βγάλει την επιλογή. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...