Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω ερωτηση -σπαζοκεφαλια.

Χρησιμοποιω τα crypto απο την εφαρμογη για κινητο. Μεχρι προχθες οι ισοτιμιες ηταν στα ΕΥΡΩ, οπως πρεπει να ειναι. Δεν ξερω σε ποιο σημειο ή αν εκανε καποιο update αλλαξε και πλεον οι ισοτημιες των crypro ειναι σε dollars, δολαρια.

Το οποιο μου προκαλει πολυ μεγαλη συγχυση γιατι ξαφνικα μπαινω σημερα το πρωι και βλεπω το ΕΤΗ στα 1800 και λεω ωωω κονομησαμε αλλα ηταν dollars.

Περιμενω να μιλησω με καποιον αλλα ειπα να ρωτησε και εδω μηπως ξερει καποιος 

ευχαριστω
 

ΥΓ μετα απο μια ωρα μου απαντησε η Clara οτι το γνωριζουν και ειναι προβλημα που θα διορθωθει με το επομενο  update, ετσι ωστε να βλεπω το base currency και οχι dollars

Επεξ/σία από verylife78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε συνέχεια προηγούμενου ερωτήματός μου για την μεταφορά € 200 από Revolut σε Πειραιώς χωρίς προμήθεια (μου απαντήσατε για 13x μεταφορές των € 15,00 και 1x μεταφορά των € 5,00), αν κατάλαβα καλά από το Τιμολόγιο Προμηθειών της Πειραιώς, τα χρήματα στον λογαριασμό σου εμφανίζονται την ίδια μέρα που κάνεις την μεταφορά, σωστά;

Και επιπλέον, υπάρχει κάποιος κωδικός που μπορεί να μοιραστεί μαζί μου κάποιος υφιστάμενος χρήστης Revolut για κάποιο δώρο (όπως αυτό των £ 5,00 που υπάρχει στην Curve) ή για να μην πληρώσει μεταφορικά για την αποστολή της φυσικής κάρτας, όπως έχω δει ότι γινόταν πριν κάποιους μήνες από videos στο YouTube;

Σας ευχαριστώ και πάλι.

 

Τιμολόγιο Προμηθειών Πειραιώς:

https://www.piraeusbank.gr/~/media/CFA37614FDB94126AE64DB1EA23AA195.ashx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, manost είπε

Σε συνέχεια προηγούμενου ερωτήματός μου για την μεταφορά € 200 από Revolut σε Πειραιώς χωρίς προμήθεια (μου απαντήσατε για 13x μεταφορές των € 15,00 και 1x μεταφορά των € 5,00), αν κατάλαβα καλά από το Τιμολόγιο Προμηθειών της Πειραιώς, τα χρήματα στον λογαριασμό σου εμφανίζονται την ίδια μέρα που κάνεις την μεταφορά, σωστά;

 

Τιμολόγιο Προμηθειών Πειραιώς:

https://www.piraeusbank.gr/~/media/CFA37614FDB94126AE64DB1EA23AA195.ashx

Καλυτερα κανε 13 μεταφορες των 14,99€ και μια 5,13€. 

Την επόμενη εργασιμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, manost είπε

Σε συνέχεια προηγούμενου ερωτήματός μου για την μεταφορά € 200 από Revolut σε Πειραιώς χωρίς προμήθεια (μου απαντήσατε για 13x μεταφορές των € 15,00 και 1x μεταφορά των € 5,00), αν κατάλαβα καλά από το Τιμολόγιο Προμηθειών της Πειραιώς, τα χρήματα στον λογαριασμό σου εμφανίζονται την ίδια μέρα που κάνεις την μεταφορά, σωστά;

Και επιπλέον, υπάρχει κάποιος κωδικός που μπορεί να μοιραστεί μαζί μου κάποιος υφιστάμενος χρήστης Revolut για κάποιο δώρο (όπως αυτό των £ 5,00 που υπάρχει στην Curve) ή για να μην πληρώσει μεταφορικά για την αποστολή της φυσικής κάρτας, όπως έχω δει ότι γινόταν πριν κάποιους μήνες από videos στο YouTube;

Σας ευχαριστώ και πάλι.

 

Τιμολόγιο Προμηθειών Πειραιώς:

https://www.piraeusbank.gr/~/media/CFA37614FDB94126AE64DB1EA23AA195.ashx

Δεν ξέρω τι θα σου δώσει δωρεάν, αν θέλεις χρησιμοποίησε το :) https://revolut.com/referral/chrisjtz

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, alfeios είπε

Καλυτερα κανε 13 μεταφορες των 14,99€ και μια 5,13€. 

Την επόμενη εργασιμη

Σωστά, σ' ευχαριστώ.

Δεν αφορά εμένα, ρωτάω εκ μέρους ενός φίλου, οπότε θα του μεταφέρω τα ίδια μου έχετε πει εδώ μέσα, και ας κάνει ότι θέλει.

13 λεπτά πριν, alexpen είπε

Δεν ξέρω τι θα σου δώσει δωρεάν, αν θέλεις χρησιμοποίησε το :) https://revolut.com/referral/chrisjtz

Θα στείλω το link στον φίλο μου, και αν κάνει λογαριασμό θα του πω να τον χρησιμοποιήσει.

Σ' ευχαριστώ.

 

Για το άλλο θέμα που ρώτησα, γνωρίζετε;

Σύμφωνα με αυτά που γράφει στο .pdf της Πειραιώς που παρέθεσα, τα χρήματα εμφανίζονται στον λογαριασμό αμέσως μετά την μεταφορά, σωστά;

Ή καλύτερα, έχει κάνει κάποιος μεταφορά και να γνωρίζει από πρώτο χέρι, να μου απαντήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2021 στις 12:55 ΠΜ, poulaki1976 είπε

Μπορω να αλλαξω τη γλωσσα στο app στα αγγλικα ?

android

Παίρνει την γλώσσα της συσκευής.....  αυτό έκανα κάποια φορά που ήθελα το pdf μια συναλλαγής να είναι στα Αγγλικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα χθες μεταφορά από revolut σε εθνική συνολικό ποσό 233€ από 14.99€ την φορά ελπίζω να μην με χρεώσει προμήθεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Raylan είπε

Έκανα χθες μεταφορά από revolut σε εθνική συνολικό ποσό 233€ από 14.99€ την φορά ελπίζω να μην με χρεώσει προμήθεια :P

Δεν ξέρω ποιο ειναι το οριο στην Εθνική. 

Στην Eurobank που εχει οριο τα 20€ εχω κανει τέτοιες μεταφορές πολλες φορες και δεν εχω χρεωθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Raylan είπε

Έκανα χθες μεταφορά από revolut σε εθνική συνολικό ποσό 233€ από 14.99€ την φορά ελπίζω να μην με χρεώσει προμήθεια :P

Εδώ είσαι....

 

IMG_20210317_095824.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Raylan είπε

Έκανα χθες μεταφορά από revolut σε εθνική συνολικό ποσό 233€ από 14.99€ την φορά ελπίζω να μην με χρεώσει προμήθεια :P

Σύμφωνα με τον πίνακα στη σελίδα 479 είσαι ΟΚ.

*Με πρόλαβαν..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2021 στις 9:39 ΠΜ, Hapatingo είπε

Συνήθως στη Ρωσία παίζει μεταφορά χρημάτων από κάρτα σε κάρτα. Δηλαδή δεν στέλνουν χρήματα σε τραπεζικό λογαριασμό αλλά απευθείας στην τραπεζική τους κάρτα. 

Η Κριμαία λόγο πολιτικών κυρώσεων δυστυχώς δεν υποστηρίζεται από πολλές εταιρίες. 

Πέραν από την wise μπορείς να δεις και την paysend. Παλαιότερα την χρησιμοποιούσα αποκλειστικά για συναλλαγές με Ρωσία. 

Για να κλεισω ενημερωτικα το θεμα αποστολης χρηματων προς Ρωσια-Κριμαια, τελικα η μακραν ευκολοτερη λυση, ηταν οντως της paysend. Σε 10 λεπτα φανηκαν στον αποδεκτη, με χρεωση Ελληνικης καρτας εδω, απ'ευθειας απο το app τους, πιστευω το ιδιο και απο το σαιτ τους. Κοστος "νορμαλ", καπου 8€ στα 600€, οπου 1.5€ το fee και τα υπολοιπα η διαφορα απο την ισοτιμια σε σχεση με xe.com.
Χωρις αριυμους και στοιχεια τραπεζικων λογαριασμους και καθυστερηση 3-4 ημερων, κλπ.
(Επιπλεον, εναλλακτικη "σιγουρη" λυση, για οσους δεν θελουν απο Η/Υ-app, ειναι η Unistream με γραφεια συνεργαζομενα σε πολλα σημεια, οπου πηγαινει κανεις κατ'ιδιαν σε αυτα).
Ευχαριστω οσους μου απαντησαν και φυσικα τον κυριο Hapatingo :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2021 στις 8:08 ΜΜ, jok είπε

Καλησπερα για αγορες ονλινε απο ali amazon ebay κλπ εχει καποια διαφορα revolut η Ν26 ποια να προτιμισω;

η revolut έχει καλύτερες ισοτιμίες τις καθημερινές και η n26 τα ΣΚ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...