Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Kostasallinone είπε

Πλέον η zen card έχει τις καλύτερες ισοτιμίες.

α δεν το γνώριζα, μάλιστα

όλες τις μέρες ή έχει κι αυτή διαφορές καθημερινές , ΣΚ , κλπ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nek4d είπε

Μπορει αλλα η zen card ειναι με συνδρομη μηνιαια απ'οτι βλεπω στο zen.com.

Μηπως δεν γνωριζω καποιο προμο ή κατι αλλο για δωρεαν καρτα?

υπαρχει. πηγαινε στο zen thread για να δεις το promo code για 4 μηνες free!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagstef είπε

υπαρχει. πηγαινε στο zen thread για να δεις το promo code για 4 μηνες free!

Οταν υπαρχει πληθωρα καρτων δωρεαν, δυσκολο μου φαινεται να παει καποιος σε καρτα με συνδρομη, εστω και αν ειναι για 6 η 12 μηνες αρχικα δωρεαν. Προσωπικα δεν θα ασχοληθω. Μπορει βεβαια να αξιζει για οσους κανουν πολλες συναλλαγες και μετρανε τα τυχον εξτρα πλεονεκτηματα, πχ ειδα κατι για cashback, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nek4d είπε

Οταν υπαρχει πληθωρα καρτων δωρεαν, δυσκολο μου φαινεται να παει καποιος σε καρτα με συνδρομη, εστω και αν ειναι για 6 η 12 μηνες αρχικα δωρεαν. Προσωπικα δεν θα ασχοληθω. Μπορει βεβαια να αξιζει για οσους κανουν πολλες συναλλαγες και μετρανε τα τυχον εξτρα πλεονεκτηματα, πχ ειδα κατι για cashback, κλπ.

99 λεπτά το μήνα. 12 ευρώ το χρόνο σαν μια κάρτα ανανέωσης για το κινητό. Βασικά δες το σαν σύνολο ότι σου δίνει ασφάλεια αγορών που είτε δεν σου παραδόθηκαν ποτέ, είτε το πακέτο περιείχε άλλο προϊόν από αυτό που αγόρασες, τα cashback, τα 5.000 ευρώ μετατροπή σε άλλο νόμισμα, η ένα χρόνο επέκταση εγγύησης σε ηλεκτρονικά είδη και λευκές συσκευές κοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

99 λεπτά το μήνα. 12 ευρώ το χρόνο σαν μια κάρτα ανανέωσης για το κινητό. Βασικά δες το σαν σύνολο ότι σου δίνει ασφάλεια αγορών που είτε δεν σου παραδόθηκαν ποτέ, είτε το πακέτο περιείχε άλλο προϊόν από αυτό που αγόρασες, τα cashback, τα 5.000 ευρώ μετατροπή σε άλλο νόμισμα, η ένα χρόνο επέκταση εγγύησης σε ηλεκτρονικά είδη και λευκές συσκευές κοκ.

Αφου ολοι αγοράζουμε με παυπαλ, εστω και αυτα  τα 12 πεταμένα λεφτά ειναι, και απο οτι διάβασα (αν θυμάμαι καλά) και στα refunds εχει περιορισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αφου ολοι αγοράζουμε με παυπαλ, εστω και αυτα  τα 12 πεταμένα λεφτά ειναι, και απο οτι διάβασα (αν θυμάμαι καλά) και στα refunds εχει περιορισμούς.

Η zen δεν έχει περιορισμούς στα cashback, μάλλον την μπερδεύεις με την vivid. Από aliexpress έχω ευχαριστηθεί τα cashback, χρησιμοποιούσα topcashback.co.uk αλλά επειδή αργούν 3 μήνες να τα προσθέσουν στον λογαριασμό, + ότι κοστίζει 5 λίρες το χρόνο η συνδρομή, τους άφησα.

Αυτό με το paypal που λες είναι ενδιαφέρον, θα δοκιμάσω στο banggood που δέχεται paypal να δω αν θα πιάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά παιδιά ερώτηση, τελικά παρέλαβα την μεταλλική κάρτα και μερικές ακόμα, μια από αυτές την ακύρωσα μέσα από την εφαρμογή και θέλω να ρωτήσω  αν υπάρχει τρόπος να την ξανά ενεργοποιήσω? Η ακυρώθηκε για πάντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Raylan είπε

Γειά παιδιά ερώτηση, τελικά παρέλαβα την μεταλλική κάρτα και μερικές ακόμα, μια από αυτές την ακύρωσα μέσα από την εφαρμογή και θέλω να ρωτήσω  αν υπάρχει τρόπος να την ξανά ενεργοποιήσω? Η ακυρώθηκε για πάντα?

την ακύρωσες ή τη δήλωσες σαν χαμένη? αν ειναι το 1ο ναι ακυρωθηκε, αν ειναι το 2ο την ξανασυνδέεις. εκτός αν μιλήσεις μαζί τους για το 1ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vagstef είπε

την ακύρωσες ή τη δήλωσες σαν χαμένη? αν ειναι το 1ο ναι ακυρωθηκε, αν ειναι το 2ο την ξανασυνδέεις. εκτός αν μιλήσεις μαζί τους για το 1ο

Ναι την ακύρωσα, αν μιλήσω μαζί τους και τους πω ότι έγινε καταλάθος θα ξανά την ενεργοποιήσουν?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Raylan είπε

Ναι την ακύρωσα, αν μιλήσω μαζί τους και τους πω ότι έγινε καταλάθος θα ξανά την ενεργοποιήσουν?

Μήπως είσαι τρολ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Raylan είπε

Ναι την ακύρωσα, αν μιλήσω μαζί τους και τους πω ότι έγινε καταλάθος θα ξανά την ενεργοποιήσουν?

δε νομίζω να τους είναι κάτι. 

αλλά θυμάμαι έλεγες και πως θες την Metal και τώρα που ήρθε την ακύρωσες? τι παιζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vagstef είπε

δε νομίζω να τους είναι κάτι. 

αλλά θυμάμαι έλεγες και πως θες την Metal και τώρα που ήρθε την ακύρωσες? τι παιζει. 

Ήρθε κανονικά η metal απλά δεν ήθελα να πληρώνω κάθε μήνα 13,99€. Προσπάθησα να ακυρώσω την συναλλαγή και μου ζητούσαν 59,98€(κόστος καρτών) -13,99€ η επιστροφή της συνδρομής..

Τελικά ακύρωσα τις κάρτες και πήρα τα χρήματα μου πίσω χωρίς το έξτρα κόστος, και μου έμεινε η μεταλλική στο χέρι, τους εξήγησα ότι έγινε κατά λάθος η ακύρωση της κάρτας και μου την ενεργοποίησαν ξανά χωρίς να είμαι συνδρομητής metal και χωρίς να πληρώσω το έξτρα κόστος και το σημαντικό είναι ότι πήρα και τα χρήματα μου πίσω :)

Επεξ/σία από Raylan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, Raylan said:

Ήρθε κανονικά η metal απλά δεν ήθελα να πληρώνω κάθε μήνα 13,99€. Προσπάθησα να ακυρώσω την συναλλαγή και μου ζητούσαν 59,98€(κόστος καρτών) -13,99€ η επιστροφή της συνδρομής..

Τελικά ακύρωσα τις κάρτες και πήρα τα χρήματα μου πίσω χωρίς το έξτρα κόστος, και μου έμεινε η μεταλλική στο χέρι, τους εξήγησα ότι έγινε κατά λάθος η ακύρωση της κάρτας και μου την ενεργοποίησαν ξανά χωρίς να είμαι συνδρομητής metal και χωρίς να πληρώσω το έξτρα κόστος και το σημαντικό είναι ότι πήρα και τα χρήματα μου πίσω :)

Κυριλέ, άρα τώρα το μόνο που λείπει είναι να ανοίξουν οι καφετέριες και τα εστιατόρια 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...