Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

εχει προσπαθησει κανεις να προσθεσει το νεο IBAN (λιθουανικο) στο paypal του για να μπορει να τραβηξει λεφτα στην Revolut?

Παλιοτερα με το αγγλικο IBAN το ειχα κανει, υστερα απο επικοινωνια με το support. 
Τωρα για καποιο λογο μου λενε οτι δεν γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, george12mst είπε

Είναι θέμα Binance η Revolut?

Δυστυχώς δεν είναι θέμα Binance. Είναι η πολιτικη της Revolut το αναφέρει στους όρους της, δεν επιτρέπει συναλλαγές με ανταλλακτήρια κρυπτο 😩. Και δικιά μου προσφατη προσπαθεια μεταφοράς σε Bitpanda αποριφτηκε. Τελικά τα έστειλα μέσω άλλης Τράπεζας Vivid 😇

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε πάντα  fee η μεταφορά χρημάτων από την Revolut πίσω στον λογαριασμό σου; έχω την εντύπωση ότι την πρώτη φορά που το έκανα δεν είχα κανένα κόστος και χτες και σήμερα που επέστρεψα 40 και 60 ευρώ αντίστοιχα μου κράτησε η Εθνική από 3 ευρώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, SokratesPot είπε

Καλησπέρα, 

εχει προσπαθησει κανεις να προσθεσει το νεο IBAN (λιθουανικο) στο paypal του για να μπορει να τραβηξει λεφτα στην Revolut?

Παλιοτερα με το αγγλικο IBAN το ειχα κανει, υστερα απο επικοινωνια με το support. 
Τωρα για καποιο λογο μου λενε οτι δεν γινεται

Προσπάθησα και εγώ πρόσφατα αλλά χωρίς να τα καταφέρω. Το περίεργο είναι ότι τώρα που πήγα να περάσω την Alpha βλέπω το επιλογή να βάλω τα δύο ποσά στο PayPal ενώ με την Revolut δεν έβλεπα αυτή την επιλογή. (Περιμένω ακόμα τα ποσά στην Alpha)

Αν τελικά τα καταφέρεις, γράψε και εδώ πως το έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, A7X. είπε

Είχε πάντα  fee η μεταφορά χρημάτων από την Revolut πίσω στον λογαριασμό σου; έχω την εντύπωση ότι την πρώτη φορά που το έκανα δεν είχα κανένα κόστος και χτες και σήμερα που επέστρεψα 40 και 60 ευρώ αντίστοιχα μου κράτησε η Εθνική από 3 ευρώ! 

H εθνική σε χρεωνει και όχι η ρεβο.Κοιτα τα όρια που έχει η εθνική και στέλνε πολλές φορές μικρά ποσά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, A7X. είπε

Είχε πάντα  fee η μεταφορά χρημάτων από την Revolut πίσω στον λογαριασμό σου; έχω την εντύπωση ότι την πρώτη φορά που το έκανα δεν είχα κανένα κόστος και χτες και σήμερα που επέστρεψα 40 και 60 ευρώ αντίστοιχα μου κράτησε η Εθνική από 3 ευρώ! 

Κρατάει η Εθνική fee για εισερχόμενο έμβασμα, όπως και οι υπόλοιπες ελληνικές τράπεζες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

H εθνική σε χρεωνει και όχι η ρεβο.Κοιτα τα όρια που έχει η εθνική και στέλνε πολλές φορές μικρά ποσά.

Ναι η Εθνική ήταν...την προηγούμενη φορά ήταν 10 ευρώ μόνο, δοκιμαστικά, και δεν είχαν χρεώσει τπτ τώρα την πάτησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, A7X. είπε

Ναι η Εθνική ήταν...την προηγούμενη φορά ήταν 10 ευρώ μόνο, δοκιμαστικά, και δεν είχαν χρεώσει τπτ τώρα την πάτησα. 

Από 15€ και πάνω χρεωνει η εθνική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει παρόμοια οnline τράπεζα σαν τη revolut που να μπορείς να κάνεις κατάθεση χρημάτων μέσω ατμ ελληνικής τράπεζας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, 18tasos77 said:

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει παρόμοια οnline τράπεζα σαν τη revolut που να μπορείς να κάνεις κατάθεση χρημάτων μέσω ατμ ελληνικής τράπεζας; 

Ανέξοδα όχι.

Υπάρχει η N26 που κάνεις κατάθεση μετρητών σε ταμείο supermarket αλλά έχει προμήθεια 1.5%.

Στα 100 ευρώ που θα δώσεις, στο λογαριασμό σου θα μπουν 98.5 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ξεκινησα μια επενδυση στην αρχη του χρονου σε κρυπτονομισματα μεσω της εφαρμογης.
Σε 3 μηνες, σημερα μπαινουμε στον 4 μηνα, εχω δει μια αυξηση του κεφαλαιου μου της ταξης του 24%.
Μιλαμε παντα για τα λεφτα που εβαλα με αυτα που εχω τωρα, που σημαινει οτι εχω αφαιρεσει τυχον προμηθειες στις συνναλαγες που εγιναν. Τωρα αυτα τα λεφτα μπορω να παρω στην καρτα της? δεν θελω να τα στειλω σε ελληνικη τραπεζα γιατι οπως λετε εχουν ολες κρατησεις για εισερχομενα εμβασματα...οποτε θα τα αφησω στην καρτα και θα τρωω απο εκει, ε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Λοιπον ξεκινησα μια επενδυση στην αρχη του χρονου σε κρυπτονομισματα μεσω της εφαρμογης.
Σε 3 μηνες, σημερα μπαινουμε στον 4 μηνα, εχω δει μια αυξηση του κεφαλαιου μου της ταξης του 24%.
Μιλαμε παντα για τα λεφτα που εβαλα με αυτα που εχω τωρα, που σημαινει οτι εχω αφαιρεσει τυχον προμηθειες στις συνναλαγες που εγιναν. Τωρα αυτα τα λεφτα μπορω να παρω στην καρτα της? δεν θελω να τα στειλω σε ελληνικη τραπεζα γιατι οπως λετε εχουν ολες κρατησεις για εισερχομενα εμβασματα...οποτε θα τα αφησω στην καρτα και θα τρωω απο εκει, ε?

Ναι. Ή τα στέλνεις με πολλές αποστολές μικρών ποσών στην ελληνική τραπεζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...