Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Georgegoum είπε

Καλησπέρα, εχω πολλες απορίες ως προς την λειτουργία αυτή της κάρτας και το thread είναι άπειρο για να το πιασω από την αρχή, όποτε θα ρωτήσω, αν απλά θέλω να έχω ένα λογαριασμό με κάποιο ποσο σταθερό μέσα υπάρχει λόγος να τα βάλω στην revolut ή σε μια ελληνική τράπεζα; αν μπορείτε να μου τονισετε κανα δυο οφέλη σε σχέση με τον λογαριασμό στην Πειραιώς ας πουμε🙃🙃

Πείτε με και boomer! 

Αγορές σε ξένο νόμισμα (πλην € δηλαδή) και ταξίδια σε χώρες εκτός €.

Δευτερευόντως, αν σε ενδιαφέρει να βάλεις κάποια χρήματα 💸 σε κρυπτονομίσματα.(υπάρχουν και καλύτερες επιλογές)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασα στο blog της revolut στις 8/4/21 οτι θα εισάγει 11 νέα κρυπτονομίσματα αλλά εμένα δεν μου εμφανίζονται στο λογαριασμό μου.Έχω τα κλασικά 10 (bitcoin,bitcoin cash,eos,etherium,litecoin,omg network,0x,ripple,stellar,tezos).Εσας σας τα έχει εμφανίσει; Μήπως θέλει κάποια ενέργεια να κάνω;

-edit-

Μου τα εμφάνισε τελικά μετά από update της εφαρμογής.....

Επεξ/σία από tarantules
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, tarantules said:

Διάβασα στο blog της revolut στις 8/4/21 οτι θα εισάγει 11 νέα κρυπτονομίσματα αλλά εμένα δεν μου εμφανίζονται στο λογαριασμό μου.Έχω τα κλασικά 10 (bitcoin,bitcoin cash,eos,etherium,litecoin,omg network,0x,ripple,stellar,tezos).Εσας σας τα έχει εμφανίσει; Μήπως θέλει κάποια ενέργεια να κάνω;

2E773CC2-BF58-45DB-A64C-2A4A42E80FD2.gif.b50471feaac93f9a0fcc926b7c4aaf41.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Παιδιά καλησπέρα.... Πως βλέπω εαν έχω κάνει την αλλαγή σε Bank? Δεν θυμάμαι εαν το έχω πατήσει και πλέον δεν μου το εμφανίζει κάπου. .... 

Εννοείς από UK σε LT? Πας στις 3 τελείες (...) δίπλα από το "αποστολή" και επιλέγεις στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oasisAthens είπε

Παιδιά καλησπέρα.... Πως βλέπω εαν έχω κάνει την αλλαγή σε Bank? Δεν θυμάμαι εαν το έχω πατήσει και πλέον δεν μου το εμφανίζει κάπου. .... 

Mono αν εχεις στειλει αφμ. αν οχι δεν εισαι σε προστασια bank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Mono αν εχεις στειλει αφμ. αν οχι δεν εισαι σε προστασια bank

Ναι αυτό δεν μπορώ να θυμηθώ εαν το έκανα.... Μπορώ να το δω πουθενά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, oasisAthens said:

Ναι αυτό δεν μπορώ να θυμηθώ εαν το έκανα.... Μπορώ να το δω πουθενά? 

Αν έχεις το σύμβολο της ασπίδας σε κάθε wallet δίπλα από το χρηματικό ποσό τότε σημαίνει ότι έχεις υπηρεσίες από την revolut bank. Στην έκδοση της εφαρμογής στις ρυθμίσεις κάτω-κάτω επίσης το λέει όπως και στα στοιχεία εμβάσματος του κάθε balance.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμενα δεν εμφανίζει πλέον την επιλογή αναβαθμισης σε revolut bank. 

Επισης ειμαι απολυτα σίγουρος οτι ποτε δεν επελεξα αυτη την αναβάθμιση σε revolut bank ωστόσο μου εμφανιζει την ασπιδα οπως λεει ο φιλος παραπανω. 

Μήπως ολοι "αναβαθμιστηκαν" αυτόματα; 

Τελος να πω οτι στα iban μου εμφανιζει τα ιδια στοιχεια τόσο στο τοπικό οσο και στο εξωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 minutes ago, Maktheo said:

Και σε εμενα δεν εμφανίζει πλέον την επιλογή αναβαθμισης σε revolut bank. 

Επισης ειμαι απολυτα σίγουρος οτι ποτε δεν επελεξα αυτη την αναβάθμιση σε revolut bank ωστόσο μου εμφανιζει την ασπιδα οπως λεει ο φιλος παραπανω. 

Μήπως ολοι "αναβαθμιστηκαν" αυτόματα; 

Τελος να πω οτι στα iban μου εμφανιζει τα ιδια στοιχεια τόσο στο τοπικό οσο και στο εξωτερικο

Πήγαινε στο balance του ευρώ και δες ένα statment παράδειγμα του μήνα Απριλίου. Στις πρώτες σελίδες (ανάλογα το πλήθος των συναλλαγών σου) θα σου λέει ότι είναι από τον e-money λογαριασμό, εάν έχεις κάνει εγγραφή στην revolut bank θα σου δείχνει statement.

Spoiler

CA4C5FE6-975E-47D8-96ED-0F7CBB324646.jpeg.a60750e7a23f3f166260fe6b4b830804.jpeg8031A968-6410-41A2-9C2D-A487237C7D06.jpeg.ae5a9e336eb427c31c19412344256561.jpeg

 

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Πήγαινε στο balance του ευρώ και δες ένα statment παράδειγμα του μήνα Απριλίου. Στις πρώτες σελίδες (ανάλογα το πλήθος των συναλλαγών σου) θα σου λέει ότι είναι από τον e-money λογαριασμό, εάν έχεις κάνει εγγραφή στην revolut bank θα σου δείχνει statement.

  Απόκρυψη περιεχομένων

CA4C5FE6-975E-47D8-96ED-0F7CBB324646.jpeg.a60750e7a23f3f166260fe6b4b830804.jpeg8031A968-6410-41A2-9C2D-A487237C7D06.jpeg.ae5a9e336eb427c31c19412344256561.jpeg

 

Λεει "EUR Αναλυτική κατάσταση" 

Δεν εχω ενεργοποιησει ομως ποτε την υπηρεσια revolut bank.. Μάλλον εγινε αυτοματα; 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μενα που σιγουρα δεν εχω κάνει μεταφορά σε revolut bank ούτε έβαλα ΑΦΜ μου γράφει: Οι καταθέσεις σας φυλαγονται στη Revolut bank .....

Αρα με μετεφεραν μόνοι τους

Επεξ/σία από spartak1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...