Προς το περιεχόμενο
Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]

billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Alekos_37 είπε

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Το θέμα είναι ότι ο λογαριασμός της revolut  είναι σε ευρώ και όχι σε δολάρια. Μήπως φταίει κάτι άλλο;

Ο λογαριασμος ειναι σε ευρω αλλά η κάρτα φαίνεται εξωτερικού για το μηχανημα (ατμ).

Επεξ/σία από spartak1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 7,8k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Τα χάνεις, τα παίρνει η revolut και τα κάνει καραμέλες για τα παιδιά και τα δίνει σε δωρεές.

Πρέπει να ειναι πολυ κολλητός σου για να σου πληρώσει ολες τις προμήθειες, συν το φπα, συν την φορολογία της επιχείρησης, συν εκεινο, συν το αλλο και να σου δώσει εσένα το ποσόν ακέραιο

Κάνε το ,δεν το έχει σκεφτεί κανείς και θα τους ξεγελάσεις.Προχώρα το!!  

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Alekos_37 είπε

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Το θέμα είναι ότι ο λογαριασμός της revolut  είναι σε ευρώ και όχι σε δολάρια. Μήπως φταίει κάτι άλλο;

59 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Ο λογαριασμος ειναι σε ευρω αλλά η κάρτα φαίνεται εξωτερικού για το μηχανημα (ατμ).

Ακριβώς αυτό. Συνήθως η κάρτα της Revolut φαίνεται ότι έχει ως κύριο νόμισμα την Λίρα, αλλά έχω ακούσει και άλλους να λένε ότι σε μερικά ΑΤΜ ίσως φαίνεται ως δολάριο. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας αντιμετωπίζω το εξής παράδοξο, εδώ και 1 χρόνο δεν έχω καταφέρει να παραλάβω ποτέ κάρτα της Revolut. Συγκεκριμένα έχω κάνει 7 αποστολές σε 3 διαφορετικά σπίτια (2 Λάρισα και ένα Χανιά) αλλά ποτέ δεν είδα κάρτα. Έχω δοκιμάζει με Ελληνικούς χαρακτήρες και με αγγλικούς χαρακτήρες αλλά τίποτα. Σε πρόσφατη επίσκεψη στα ΕΛΤΑ μου είπαν ότι πρέπει να ξέρουν χώρα και εταιρεία αποστολής για να το βρουν. Ρωτάω έχει κάποιος καμιά ιδέα από αυτά;

Επεξ/σία από searching
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, searching είπε

Καλησπέρα σας αντιμετωπίζω το εξής παράδοξο, εδώ και 1 χρόνο δεν έχω καταφέρει να παραλάβω ποτέ κάρτα της Revolut. Συγκεκριμένα έχω κάνει 7 αποστολές σε 3 διαφορετικά σπίτια (2 Λάρισα και ένα Χανιά) αλλά ποτέ δεν είδα κάρτα. Έχω δοκιμάζει με Ελληνικούς χαρακτήρες και με αγγλικούς χαρακτήρες αλλά τίποτα. Σε πρόσφατη επίσκεψη στα ΕΛΤΑ μου είπαν ότι πρέπει να ξέρουν χώρα και εταιρεία αποστολής για να το βρουν. Ρωτάω έχει κάποιος καμιά ιδέα από αυτά;

Τον Απρίλιο του 2020 που είχα παραλάβει την δικιά μου είχε έρθει με απλό ταχυδρομείο Deutsche post και ΕΛΤΑ χωρίς tracking από Γερμανία.

Επεξ/σία από alexpag80
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
13 ώρες πριν, searching είπε

Πολύ περίεργο, το πως θα γράψεις τη διεύθυνση δεν παίζει ρόλο, λατινικούς ή ελληνικούς. Παλιά τις έστελναν από Αγγλία, μετά Πολωνία νομίζω. Πλέον ότι και να έχω πάρει, metal, premium, απλή τις στέλνουν από τον Αγ. Δημήτριο. Ψάξε με αυτή τη διεύθυνση

178548236_761560024530772_383005476337489557_n.jpg.d6d2aed291a5b4666e5e8a1bfc4d9962.jpg

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
22 ώρες πριν, spartak1 είπε

21 ώρες πριν, georgerov είπε

Ακριβώς αυτό. Συνήθως η κάρτα της Revolut φαίνεται ότι έχει ως κύριο νόμισμα την Λίρα, αλλά έχω ακούσει και άλλους να λένε ότι σε μερικά ΑΤΜ ίσως φαίνεται ως δολάριο. 

Και τι πρέπει να κάνω έτσι ώστε το ΑΤΜ να βλέπει ότι ο λογαριασμός που αντιστοιχεί η κάρτα είναι όντως σε ευρώ;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
20 λεπτά πριν, Alekos_37 είπε

Και τι πρέπει να κάνω έτσι ώστε το ΑΤΜ να βλέπει ότι ο λογαριασμός που αντιστοιχεί η κάρτα είναι όντως σε ευρώ;

Απλά να μην αποδέχεσαι της μετατροπές συναλλάγματος που σε προτείνει 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα σε όλους . Διάβασα τον οδηγό αλλά θα ήθελα μια διευκρίνιση αν ξέρει κάποιος.

Θα πάω να δουλεψω στην Κύπρο αλλά ο εργοδότης μου είναι Αγγλία και θα με πληρώνει από Αγγλία. Μου είπε ότι άμα θέλω ασφάλιση θα πρέπει να κάνω μόνος μου και ότι μπορεί να βάζει τα χρήματα σε οποιοδήποτε χώρα θέλω.

Άμα διαλέξω revolut αυτά τα λεφτά θα φαίνονται Ελλάδα ή Αγγλία?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
23 ώρες πριν, searching είπε

Στέλνουν απο Ελλάδα πλέον,καπου το είχα διαβάσει.

1 ώρα πριν, Kowalski28 είπε

Καλησπέρα σε όλους . Διάβασα τον οδηγό αλλά θα ήθελα μια διευκρίνιση αν ξέρει κάποιος.

Θα πάω να δουλεψω στην Κύπρο αλλά ο εργοδότης μου είναι Αγγλία και θα με πληρώνει από Αγγλία. Μου είπε ότι άμα θέλω ασφάλιση θα πρέπει να κάνω μόνος μου και ότι μπορεί να βάζει τα χρήματα σε οποιοδήποτε χώρα θέλω.

Άμα διαλέξω revolut αυτά τα λεφτά θα φαίνονται Ελλάδα ή Αγγλία?

Τι εννοείς που θα φαίνονται;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παντως αν είναι μπερδεμένης προέλευσης  και σκουρου χρωματος ,δεν θα έχεις payslip? ,προβλέπω να ψάχνεις τρόπο να ξεμπλοκάρεις τον λογαριασμό.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
7 ώρες πριν, ppetr είπε

Μα η εταιρια εχει εδρα στην Κυπρο

Για τη δική σου φορολογία δεν ενδιαφέρεσαι; Τι σε νοιάζει η εταιρεία;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.