Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Λατινικούς χαρακτήρες.

Mε τι το είχες στείλει πιο παλιά;

Τωρα δεν θυμαμαι να σου πω την αληθεια. Αλλα οτι και να ειχα βαλει φαινοταν ξεκαθαρα το ονομα μου και τους ειχα παει και εκτυπωμενο το statement της μεταφορας... Τι αλλο επρεπε να κανω?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Μια ερωτηση παιδια: Θελω να στειλω καποια χρηματα απο revolut σε Alpha/Eurobank. Το ονομα του λογαραισμου το βαζω με Ελληνικους χαρακτηρες, οπως ειναι κανονικα, η καλυτερα με λατινικους?

Ρωταω γιατι πριν απο πολυ καιρο ειχα στειλει ενα πολυ μικκο ποσο στην Εθνικη, για να τσεκαρω οτι λειτουργει, και παρολο που εφτασε εχει μεινει σαν δεσμευση, δεν εχει πιστωθει. Οταν ρωτησα την τραπεζα, μου ειπαν οτι δεν εχει ολοκληρωμενα στοιχεια. Τους πηγα και το statement της μεταφορας αλλα τιποτα. Αντε βγαλε ακρη...

Δεν ασχοληθηκα παραπανω γιατι, οπως ειπα, το ποσο ηταν εξαιρετικα μικρο αλλα δεν θελω να παθω το ιδιο και τωρα.

Από ΙΒΑΝ σε ΙΒΑΝ στέλνεις, τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Doubt είπε

Δεν ξέρεις τι είναι το ΙΒΑΝ?

Αν εννοεις οτι οπως και να το εγραφα επρεπε να ολοκληρωθει η μεταφορα κανονικα, συμφωνω μαζι σου. Να ομως που υπηρξε προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ardi21 είπε

Αν εννοεις οτι οπως και να το εγραφα επρεπε να ολοκληρωθει η μεταφορα κανονικα, συμφωνω μαζι σου. Να ομως που υπηρξε προβλημα.

Το δικό σου ΙΒΑΝ πρέπει να είναι της μορφής GR..... 2 γράμματα δηλαδή και τα υπόλοιπα αριθμοί. Εσύ τι έγραψες; ΓΡ.....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Doubt είπε

Το δικό σου ΙΒΑΝ πρέπει να είναι της μορφής GR..... 2 γράμματα δηλαδή και τα υπόλοιπα αριθμοί. Εσύ τι έγραψες; ΓΡ.....?

Εννοειται πως οχι... GR ειχα γραψει. Το ονομα ισως ειχα γραψει με Ελληνικους χαρακτηρες μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ardi21 είπε

Εννοειται πως οχι... GR ειχα γραψει. Το ονομα ισως ειχα γραψει με Ελληνικους χαρακτηρες μονο.

Δεν ξέρω. Ρώτησε τους τι εννοούν με το "ελλιπή στοιχεία" για να μην ξανασυμβεί.

Εκτός αν έγραψες κανένα "Γιάννης" αντί για "Ιωάννης". Έχουν σημασία οι λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δεν ξέρω. Ρώτησε τους τι εννοούν με το "ελλιπή στοιχεία" για να μην ξανασυμβεί.

Εκτός αν έγραψες κανένα "Γιάννης" αντί για "Ιωάννης". Έχουν σημασία οι λεπτομέρειες.

Κανονικα το ονομα του λογαριασμου ειχα γραψει. Τελοσπαντων δεν προκειται να ασχοληθω ξανα με την Εθνικη για αυτο το θεμα, μετα απο τοσο καιρο. Θα τα στελνω σε αλλη τραπεζα.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Μου ήρθε ειδοποίηση στην εφαρμογή για "missing tax information"

Βέβαια δεν έχω κάνει τη μετάβαση σε Revolut Bank

Πρέπει να κάνω κάτι ή το αγνοω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Ribakos13 είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Μου ήρθε ειδοποίηση στην εφαρμογή για "missing tax information"

Βέβαια δεν έχω κάνει τη μετάβαση σε Revolut Bank

Πρέπει να κάνω κάτι ή το αγνοω?

Και εμένα το ίδιο. Ζητάει να δώσεις το αφμ σου. Έχεις πολλά λεφτά και έξοδα ?σε ρωτάω γιατί εγώ έξοδα πάνω από 30 χιλιάδες και δεν ξέρω αν στοχεύουν συγκεκριμένα account

Επεξ/σία από DimosthenisG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

Και εμένα το ίδιο. Ζητάει να δώσεις το αφμ σου. Έχεις πολλά λεφτά και έξοδα ?σε ρωτάω γιατί εγώ έξοδα πάνω από 30 χιλιάδες και δεν ξέρω αν στοχεύουν συγκεκριμένα account

Και εμένα το ίδιο μήνυμα μου έχει βγάλει. Εγώ έχω πάντα 10 ευρώ περίπου μέσα για ώρα ανάγκης και έξοδα έχω 2 ευρώ μια συνδρομή κάθε μήνα και μόνο αν αγοράσω κάτι φθηνό πάντα ξεφεύγω από το δίευρο. Το ανώτερο ποσό που ξόδεψα είναι 40 ευρώ σε ένα μήνα. 

Επεξ/σία από kosvou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

Και εμένα το ίδιο. Ζητάει να δώσεις το αφμ σου. Έχεις πολλά λεφτά και έξοδα ?σε ρωτάω γιατί εγώ έξοδα πάνω από 30 χιλιάδες και δεν ξέρω αν στοχεύουν συγκεκριμένα account

 

7 λεπτά πριν, kosvou είπε

Και εμένα το ίδιο μήνυμα μου έχει βγάλει. Εγώ έχω πάντα 10 ευρώ περίπου μέσα για ώρα ανάγκης και έξοδα έχω 2 ευρώ μια συνδρομή κάθε μήνα και μόνο αν αγοράσω κάτι φθηνό πάντα ξεφεύγω από το δίευρο. Το ανώτερο ποσό που ξόδεψα είναι 40 ευρώ σε ένα μήνα. 

Γενικά την χρησιμοποιώ καθημερινά για αγορές τύπου καφέδες φαγητό και τέτοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kosvou είπε

Και εμένα το ίδιο μήνυμα μου έχει βγάλει. Εγώ έχω πάντα 10 ευρώ περίπου μέσα για ώρα ανάγκης και έξοδα έχω 2 ευρώ μια συνδρομή κάθε μήνα και μόνο αν αγοράσω κάτι φθηνό πάντα ξεφεύγω από το δίευρο. Το ανώτερο ποσό που ξόδεψα είναι 40 ευρώ σε ένα μήνα. 

Ωραία, οπότε δεν θα κάνω τίποτα προς το παρόν. Θα κάνω μόνο όταν το απαιτήσουν. Και μετά bye bye θα βρω άλλη εφαρμογή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...