Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Ναι. Πόσο καιρό πριν έκανες το αίτημα; Συνήθως παίρνουν 1 εως 3 μήνες ανάλογα πόσο συνεργάσιμος είναι ο έμπορος.

Μόλις σήμερα αλλά δεν νομίζω να βγάλουν άκρη με αυτούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, tobindax είπε

Έχει κανείς πρόβλημα με 3ds error ("bank has declined this transaction"), όταν προσπαθεί να βάλει με κάρτα;

Ναι το αναφέρω ποιο πάνω, με Εθνική είσαι; τουλάχιστο να ξέρουμε αν το κάνουν και αλλες τράπεζες. Συγκεκριμένα η Εθνική εδω και μερες δε παιρναει πληρωμές με κάρτα ουτε σε efood... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μου εξηγησει καποιος με ενα απλο παραδειγμα τι ακριβως προσφερουν οι υπολοιποι brokers σε σχεση με τη revolut οσο αφορα τη διευκολυνση στη φορολογικη δηλωση; Οτι δεν σου δινει μηνιαιους αναλυτικους λογαριασμους, οι οποιοι τι ακριβως δειχνουν δλδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lazostat είπε

Μπορει να μου εξηγησει καποιος με ενα απλο παραδειγμα τι ακριβως προσφερουν οι υπολοιποι brokers σε σχεση με τη revolut οσο αφορα τη διευκολυνση στη φορολογικη δηλωση; Οτι δεν σου δινει μηνιαιους αναλυτικους λογαριασμους, οι οποιοι τι ακριβως δειχνουν δλδ;

Δεν κατάλαβα την ερώτηση σου.. Ποιους Brokers για της μετοχές αναφέρεσαι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asdfnikos είπε

Δεν κατάλαβα την ερώτηση σου.. Ποιους Brokers για της μετοχές αναφέρεσαι ; 

 

3 ώρες πριν, Lazostat είπε

Μπορει να μου εξηγησει καποιος με ενα απλο παραδειγμα τι ακριβως προσφερουν οι υπολοιποι brokers σε σχεση με τη revolut οσο αφορα τη διευκολυνση στη φορολογικη δηλωση; Οτι δεν σου δινει μηνιαιους αναλυτικους λογαριασμους, οι οποιοι τι ακριβως δειχνουν δλδ;

Μάλλον εννοεί εφαρμογές όπως degiro, etoro, t212 κλπ. Εμένα η απορία μου είναι τι σκοπεύει να γράψει στη δήλωση κι από που προκύπτει η υποχρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Μάλλον αυτό εννοεί

Καταγραφή.JPG

Αυτό, αν παραμείνει ως επιλογή μόνο το ναι/όχι, δεν έχει να κάνει με τη μια ή την άλλη εφαρμογή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/5/2021 στις 2:54 ΠΜ, activex είπε

Ναι το αναφέρω ποιο πάνω, με Εθνική είσαι; τουλάχιστο να ξέρουμε αν το κάνουν και αλλες τράπεζες. Συγκεκριμένα η Εθνική εδω και μερες δε παιρναει πληρωμές με κάρτα ουτε σε efood... 

Μπλοκαρισμένο το είχαν εντελώς. Τα βλαμμένα δεν έχουν καν λογισμικό να το αναφέρει μόνο λέει η τράπεζα "όλα καλά!" ενώ η άλλη πλευρά λέει "η τράπεζα το ακύρωσε!".

Πάρτους τηλέφωνο να στη ξεμπλοκάρουν.

Επεξ/σία από tobindax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση, εχω μαζεψει Ethereum. Και εχω το χαμηλοτερο account της revolut. Αν ανεβασω την συνδρομη μου σε premium ή metal μειωνεται το sell fee?

καποιος αλλος τροπος να το μειωσω το fee? Μεταφερεται καπου αλλου; Να ρευστοποιηθει σε αλλη εφαρμογη

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στη Revolut ένα λογαριασμό σε € και έναν λογαριασμό σε $  (τα δολλάρια είχαν γίνει από δικό μου λάθος όταν πρωτοκατέβασα την εφαρμογή). Ξέρετε αν μπορώ να σβήσω το δεύτερο λογαριασμό; 
Δοκίμασα να επικοινωνήσω μαζί τους στο chat αλλά παίρνει ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Nikos Chatzoglou είπε

Έχω στη Revolut ένα λογαριασμό σε € και έναν λογαριασμό σε $  (τα δολλάρια είχαν γίνει από δικό μου λάθος όταν πρωτοκατέβασα την εφαρμογή). Ξέρετε αν μπορώ να σβήσω το δεύτερο λογαριασμό; 
Δοκίμασα να επικοινωνήσω μαζί τους στο chat αλλά παίρνει ώρες

Διαλέγεις το νόμισμα που θες και πατάς τις 3 τελίτσες για να δεις περισσότερες επιλογές, και το ονομάζει κρύψιμο (hide). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...