Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, το θεμα ειναι οτι θελεις το 30% του εισοδηματος σου να γινει με πληρωμη με καρτα και ισως και εμβασματα/πληρωμες μεσω ebanking -δεν το θυμαμαι αυτο, και σε αυτο δεν μετραει καμια καρτα απο ξενη τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά!

Εδώ και τρεις μέρες αποτυγχάνει το top up από Εθνική για οποιοδήποτε ποσό. Η revolut λέει να επικοινωνήσω με την τράπεζα και η Εθνική προς στιγμήν κάθε φορά λέει πως η συναλλαγή ήταν επιτυχής και μετά άφαντη... Μου είχε συμβεί και στο παρελθόν αλλά μετά από κάποια ώρα έφτιαχνε πάντα. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει; Κάνεις άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, lifes-apprentice είπε

Καλησπέρα παιδιά!

Εδώ και τρεις μέρες αποτυγχάνει το top up από Εθνική για οποιοδήποτε ποσό. Η revolut λέει να επικοινωνήσω με την τράπεζα και η Εθνική προς στιγμήν κάθε φορά λέει πως η συναλλαγή ήταν επιτυχής και μετά άφαντη... Μου είχε συμβεί και στο παρελθόν αλλά μετά από κάποια ώρα έφτιαχνε πάντα. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει; Κάνεις άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

Αν έχεις μιλήσει και με τους 2 Revolut & NBG δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάνεις άλλος για τις συναλλαγές σου. Απλά ένας απ τους 2 θέλει περισσότερο πρήξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, minotavros είπε

Έκανα χθες από εθνική κανονικά 

To topup απο εθνικη εμφανιζεται και ως εξοδο για το αφορολογητο ή όχι?

Επεξ/σία από agnostos99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα έχω iPhone και θέλω να κάνω ανέπαφες συναλλαγές για τα καθημερινά ψώνια αλλά έχω πειραιως που δεν συνεργάζεται με το iPhone συμφέρει να χρησιμοποιώ την revolut ή θα έχω προμήθειες και δεν συμφερει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην προσμετραται στο αφορολογητο , ειναι προτιμώτερο να γινει μεταφορά χρημάτων απευθειας απο κάρτα του ιδιου η μεσω εμβάσματος με χρέωση 1€ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostakiss είπε

για να μην προσμετραται στο αφορολογητο , ειναι προτιμώτερο να γινει μεταφορά χρημάτων απευθειας απο κάρτα του ιδιου η μεσω εμβάσματος με χρέωση 1€ ?

To ίδιο δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση πως οταν κάνεις μεταφορα απο κάρτα , ειναι σα να κάνεις συναλλαγή , ενω η αποστολη χρηματων δεν μετραει γενικα.

 

κι εγω δεν ξερω αν ειναι το ιδιο η οχι γι αυτο ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostakiss είπε

εχω την εντυπωση πως οταν κάνεις μεταφορα απο κάρτα , ειναι σα να κάνεις συναλλαγή , ενω η αποστολη χρηματων δεν μετραει γενικα.

 

κι εγω δεν ξερω αν ειναι το ιδιο η οχι γι αυτο ρωταω

Δεν μετράει στο αφορολόγητο το top up.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kostakiss είπε

άρα πρακτικά είτε top up ,είτε με εμβασμα θεωρείται το ίδιο?

Ναι. Το ίδιο είναι. Με το top up γλυτώνεις και τα έξοδα αποστολής

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, george kesoglu είπε

Καλησπέρα έχω iPhone και θέλω να κάνω ανέπαφες συναλλαγές για τα καθημερινά ψώνια αλλά έχω πειραιως που δεν συνεργάζεται με το iPhone συμφέρει να χρησιμοποιώ την revolut ή θα έχω προμήθειες και δεν συμφερει ???

Για αυτό που θέλεις καλύτερα να χρησιμοποιήσεις την curve card που μετράει κανονικά στον υπολογισμό του αφορολογητου.

Επεξ/σία από alexpag80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...