Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

.Δηλαδη το top up ειναι οτι περναω την καρτα μεσα στην Revolut κι απλα χρησιμοποιω την Revolut εκει που θελω και τραβαει αυτοματα τα χρηματα απο την καρτα?Αν καποιος ομως μου κλεψει την Revolut δεν θα μπορει να τραβηξει οσα θελει αφου θα ειναι συνδεδεμενη με την καρτα?Η γινει καποιο λαθος οχι μονο να μου την κλεψει.

Όχι δεν τραβάει αυτόματα το ποσό. Εσύ μέσα από την εφαρμογή της Revolut επιλέγεις το ποσό που θες να βάλεις στη Revolut  μέσω της κάρτας Ελληνικής Τράπεζας και η ελληνική τράπεζα σου στέλνει μήνυμα να εγκρίνεις την συναλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, vali είπε

Όχι δεν τραβάει αυτόματα το ποσό. Εσύ μέσα από την εφαρμογή της Revolut επιλέγεις το ποσό που θες να βάλεις στη Revolut  μέσω της κάρτας Ελληνικής Τράπεζας και η ελληνική τράπεζα σου στέλνει μήνυμα να εγκρίνεις την συναλλαγή

Μπερδευτηκα με ποιον μιλαω τωρα γιατι απαντησες σε ερωτημα που εκανα στον UK......

Με ποιον τροπο θα τραβηξω χρηματα απο την Ελληνικη καρτα?Θα πρεπει να δηλωσω την καρτα στην Revolut και να μπω στην εφαρμογη για να τα τραβηξω?

Θα την χρησιμοποιω σαν προπληρωμενη δηλαδη την καρτα της Revolut?

Επισης απαντησε μου αν μπορεις σ'αυτα που σε ρωτησα....Τι εννοεις να εχω ενα μικρο ποσο μεσα?Ειναι υποχρεωτικο να εχω ποσο μεσα παντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μπερδευτηκα με ποιον μιλαω τωρα γιατι απαντησες σε ερωτημα που εκανα στον UK......

Με ποιον τροπο θα τραβηξω χρηματα απο την Ελληνικη καρτα?Θα πρεπει να δηλωσω την καρτα στην Revolut και να μπω στην εφαρμογη για να τα τραβηξω?

Θα την χρησιμοποιω σαν προπληρωμενη δηλαδη την καρτα της Revolut?

Επισης απαντησε μου αν μπορεις σ'αυτα που σε ρωτησα....Τι εννοεις να εχω ενα μικρο ποσο μεσα?Ειναι υποχρεωτικο να εχω ποσο μεσα παντα?

Κατέβασε την εφαρμογή και θα τα καταλάβεις όλα.

Όχι, δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις μέσα τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Κατέβασε την εφαρμογή και θα τα καταλάβεις όλα.

Όχι, δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις μέσα τίποτα.

Την κατεβασα μολις την εφαρμογη....στα Ελληνικα τα δινω τα στοιχεια ετσι δεν ειναι?

Ειναι λογικο να ζηταει selfie?:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lostgravity είπε

 

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα παραπάνω,

Σε περίπτωση που κάποιος από Ελλάδα ταξιδέψει εκτός ζώνης ευρώ και δεν μετατρέψει από πριν τα χρήματά του στο νόμισμα της χώρας που θα βρεθεί, αν κατά το σαββατοκύριακο κάνει συναλλαγές απέυθείας σε POS (και επιλέγει οι συναλλαγές να γίνονται σε τοπικό νόμισμα) δεν θα επιβαρύνεται με την προμήθεια της μετατροπής που εφαρμόζει η Revolut για τα σαββατοκύριακα?

Θα την επιβαρύνεσαι αλλά στην πράξη είναι ελάχιστη, ήταν 0.5% και πήγε στο 1%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Την κατεβασα μολις την εφαρμογη....στα Ελληνικα τα δινω τα στοιχεια ετσι δεν ειναι?

Ειναι λογικο να ζηταει selfie?:lol:

ναι είναι λογικό για να συγκρίνει με την ταυτότητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

ναι είναι λογικό για να συγκρίνει με την ταυτότητα

ok κανενα προβλημα απλα για επιβεβαιωση το ρωτησα.

Μπορεις να μου απαντησεις σ'αυτο που σε ρωτησα πριν.....Οι καρτες μιας χρησης που μου ανεφερες τι ειναι ακριβως?

Και ισως τελευταια ερωτηση προς το παρον.....μεταφορα απο Revolut σε Revolut γινεται?Αν ναι υπαρχει χρεωση και οριο για να γινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

ok κανενα προβλημα απλα για επιβεβαιωση το ρωτησα.

Μπορεις να μου απαντησεις σ'αυτο που σε ρωτησα πριν.....Οι καρτες μιας χρησης που μου ανεφερες τι ειναι ακριβως?

Και ισως τελευταια ερωτηση προς το παρον.....μεταφορα απο Revolut σε Revolut γινεται?Αν ναι υπαρχει χρεωση και οριο για να γινει?

Eίναι νούμερα καρτών που είναι για μια χρήση.Πληρωνεις και μετά το νούμερο αχρηστευεται.Οποτε και να στην κλέψουν απο το site που την έβαλες είναι άχρηστη.Ναι μπορείς να κανεις μεταφορές σε άλλες ρεβολουτ ,δεν έχει έξοδα αλλά δεν ξερω αν και τι όριο έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Eίναι νούμερα καρτών που είναι για μια χρήση.Πληρωνεις και μετά το νούμερο αχρηστευεται.Οποτε και να στην κλέψουν απο το site που την έβαλες είναι άχρηστη.Ναι μπορείς να κανεις μεταφορές σε άλλες ρεβολουτ ,δεν έχει έξοδα αλλά δεν ξερω αν και τι όριο έχει.

Τελεια....σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια οπως και ολους οσους μου απαντησαν.

Uk αλλη μια sorry....αξιζει να περασω ην Revolut σε μια Curve για τις αγορες απο καταστηματα που δινουν 1% επιστροφη?

Αν γνωριζει κανεις το οριο για μεταφορα χρηματων απο Revolut σε Revolut ας μου απαντησει.

Και παλι ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Τελεια....σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια οπως και ολους οσους μου απαντησαν.

Uk αλλη μια sorry....αξιζει να περασω ην Revolut σε μια Curve για τις αγορες απο καταστηματα που δινουν 1% επιστροφη?

Αν γνωριζει κανεις το οριο για μεταφορα χρηματων απο Revolut σε Revolut ας μου απαντησει.

Και παλι ευχαριστω.

Δεν το ξερω αυτό για την curve.Δεν την έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποσα λεφτα μπορω να προσθεσω    στον λογαριασμο της  revolut  καθε  μηνα   απο το   top up  της  χρεωστικής καρτας της Πειραιώς  μου;

Υπαρχει καπιο οριο καθε μηνα;

 

Επεξ/σία από Bladepoint
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Bladepoint είπε

ποσα λεφτα μπορω να προσθεσω    στην revolut τον μηνα   απο το   top up  της  χρεωστική της Πειραιώς  μου;

Στο απλό πρόγραμμα βλέπω για 1000€ ,spend transfer and exchange money λέει.

Δεν ξερω αν είναι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Στο απλό πρόγραμμα βλέπω για 1000€ ,spend transfer and exchange money λέει.

Δεν ξερω αν είναι αυτό.

ενταξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bladepoint είπε

ποσα λεφτα μπορω να προσθεσω    στον λογαριασμο της  revolut  καθε  μηνα   απο το   top up  της  χρεωστικής καρτας της Πειραιώς  μου;

Υπαρχει καπιο οριο καθε μηνα;

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει όριο  αλλά  έχω ανεβάσει πάνω από 3000  σε μια μέρα για να πληρώσω στην συνέχεια τα δίδακτρα και διαμονή του γιου μου στο πανεπιστήμιο  χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τα 1000 ευρώ τον μήνα είναι όριο για να μην κρατήσει έξοδα για την μετατροπή σε άλλο νόμισμα.... αλλά και να τα υπερβείς και να χρεώσει προμήθεια είναι πολύ μικρό το ποσό.

 

 

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Εσύ κάνε ότι νομίζεις...

Απλά καλό είναι να μην μπερδεύεις και του άλλους με τις θέσεις σου.

Δεν τους μπερδευω, αντιθετως τους βοηθαω και επισης σου επιστρεφω την αποψη σου, εσυ μπερδευεις τους αλλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...