Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, _filippos_ είπε

Δηλαδή οι "απλές" revolut κάρτες είναι Visa? 
Η δικιά μου ειναι mastercard χωρίς να εχω πληρώσει κάτι παραπάνω ή extra.

Όχι απαραίτητα. Η δική μου είναι VISA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 minutes ago, Thanasis159 said:

Σκέφτομαι να το κάνω και εγώ αυτό για να μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα μέσω Google Pay. Διαβάζω πως έχει ενεργοποιηθεί σε Mastercard κάρτες μόνο προς το παρόν (φίλος που δοκιμάσαμε πρόσφατα την δέχθηκε κανονικά). Έχουμε καμιά αίσθηση πότε θα γίνει μαζικό rollout της υποστήριξης Google Pay;

Εμένα λήγει τον Οκτώβριο οπότε θα περιμένω στα μέσα Οκτωβρίου. Εγώ βασικά ελπίζω να γίνει τράπεζα μέχρι τότε ώστε να μην αλλάζω συνέχεια κάρτες. Νομίζω δεν θα αργήσει πολύ με αυτά που λένε στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Plapoutas είπε

Θα το ξαναγράψω και εδω μιας και δεν γνώριζα ότι υπάρχει το ανάλογο θέμα,

σήμερα αποφάσισα να ανοίξω έναν λογαριασμό Revolut, να σημειώσω ότι κατοικώ στο εξωτερικό. Κατέβασα την εφαρμογή έκανα εγγραφή και έβαλα 10€ στον λογαριασμό, στην συνέχεια μου ζήτησε επιβεβαίωση οπότε επέλεξα ότι έχω ελληνικά έγγραφα, επέλεξα ταυτότητα και έβγαλα τις φωτογραφίες. Συνεχώς όμως μου τις απορρίπτει, προσπάθησα να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών και έχουν μόνο Chat το οποίο μου λέει να περιμένω μια μέρα μέχρι να με εξυπηρετήσει κάποιος. Δοκίμασα να γράψω στην Community και τα Posts μου δεν τα δημοσίευσαν ακόμα γιατί πρέπει να τα ελέγξουν πρώτα. Προσπάθησα και στο Twitter τίποτα, μην τα πολυλογώ, θέλω να κλείσω τον λογαριασμό και δεν μπορώ αφού δεν μπορώ να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση. Τι να κάνω? 

Για να ενεργοποιησεις λογαριασμό πρέπει να ανεβάσεις φωτογραφίες και ταυτότητα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Για να ενεργοποιησεις λογαριασμό πρέπει να ανεβάσεις φωτογραφίες και ταυτότητα? 

Ναι για να τον χρησιμοποιήσω τον λογαριασμό πρέπει να βγάλω φωτογραφία μπρος πίσω την ταυτότητα και μετά να βγάλω δική μου φωτογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Plapoutas είπε

Ναι για να τον χρησιμοποιήσω τον λογαριασμό πρέπει να βγάλω φωτογραφία μπρος πίσω την ταυτότητα και μετά να βγάλω δική μου φωτογραφία.

Ok thanks

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσια το να βγαλεις φυσικη καρτα απο Revolut ποια ειναι? Απο οσο γνωριζω παλι δεν θα μπορουμε να την φορτιζουμε με χρηματα απευθειας και θα πρεπει να γινετε Topup τα λεω σωστα?

Υπαρχει η θα υπαρξει γενικα τροπος να φορτιζουμε την Revolut αμεσα και να μην περιμενουμε 2 εργασιμες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Dr4In said:

Η ουσια το να βγαλεις φυσικη καρτα απο Revolut ποια ειναι? Απο οσο γνωριζω παλι δεν θα μπορουμε να την φορτιζουμε με χρηματα απευθειας και θα πρεπει να γινετε Topup τα λεω σωστα?

Υπαρχει η θα υπαρξει γενικα τροπος να φορτιζουμε την Revolut αμεσα και να μην περιμενουμε 2 εργασιμες??

Γιατί δεν στέλνεις μεγάλα ποσά απευθείας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dr4In είπε



Υπαρχει η θα υπαρξει γενικα τροπος να φορτιζουμε την Revolut αμεσα και να μην περιμενουμε 2 εργασιμες??

Αμεσα με Ελληνικές κάρτες δε γίνεται. Το αν θα αλλάξει αυτο και πότε δε μπορεί να στο πει κανείς. Προς το παρον φορτίζει με έμβασμα απο Ελληνικές τράπεζες. Συνηθως θέλει μια εργάσιμη με την προυπόθεση ότι θα σταλεί σε εργασιμη ώρα επίσης. Αυτα με κανονική προτεραιότητα έμβασμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/8/2018 στις 4:35 ΜΜ, Thanasis159 είπε

Γενικά κανένα. Σε αυτή τη φάση απλά, μπορείς να βάλεις μόνο τις master στο google pay.

Το οποιο τι θα σου προσφερει γενικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dr4In είπε

Το οποιο τι θα σου προσφερει γενικα?

Είναι ένα digital wallet από την Google (όπως πχ Apple pay, Samsung pay etc) το οποίο μεταξύ άλλων σου επιτρέπει να κάνεις πληρωμές από το κινητό σου τόσο online όσο και σε POS επιχειρήσεων, αφού το συνδέσεις με κάρτα (όπως η Revolut).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ptrVoid είπε

Έκανα ανάληψη από Alpha στις 18  και ειχε χρεωση 0,8€. Ειχα ξανακάνει ανάληψη στις 11 και δεν ειχε χρέωση. Ότι θέλουν κάνουν;

Screenshot_20180819-171902.png

Περασες το οριο των 200 ευρω/Μηνα;Αυτη η χρεωση ειναι της Revolut(2% για οποιο ποσο πανω απο τα 200ευρω/μηνα) και οχι της τραπεζας.Μαλλον ειχες αλλα 20 ευρω διαθεσιμα για δωρεαν αναληψη και χρεωθηκες για τα υπολοιπα 40 το 2%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...