Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Το υπόλοιπο ειναι στον λογαριασμό σου οχι στην κάρτα

 

37 λεπτά πριν, minotavros είπε

Τα χρήματα που είναι στην παλιά μεταφέρονται αυτόματα στη νέα, σωστά? 

Η πρέπει να κάνω κάτι άλλο? 

Πριν από λίγο απαντηθηκε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ δημιούργησα νέα κάρτα(μου κράτησε €5.99)και τη σύνδεσα στο paypal. 

Προσπαθώ να κάνω verified την κάρτα στο paypal κρατώντας μου κανονικά £1 αλλά ο τετραψήφιος κωδικός στη Revolut είναι άφαντος. Το έκανα 2 φορές και τίποτα... 

Screenshot_2018-12-30-11-12-07-730_com.revolut.revolut.png

Επεξ/σία από minotavros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, minotavros είπε

Οκ δημιούργησα νέα κάρτα(μου κράτησε €5.99)και τη σύνδεσα στο paypal. 

Προσπαθώ να κάνω verified την κάρτα στο paypal κρατώντας μου κανονικά £1 αλλά ο τετραψήφιος κωδικός στη Revolut είναι άφαντος. Το έκανα 2 φορές και τίποτα... 

Screenshot_2018-12-30-11-12-07-730_com.revolut.revolut.png

Εκανες confirm την κάρτα μεσω του paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Εκανες confirm την κάρτα μεσω του paypal?

Εντάξει μίλησα στο chat και μου είπαν από εκεί τον τετραψήφιο κωδικό και έγινε κανονικά verified η κάρτα. 

Στο μεταξύ ρωτησα στο Live chat γιατί μου κράτησαν €6 για τη νέα κάρτα και μου απάντησαν ότι η πρώτη κάρτα είναι δωρεάν και η δεύτερη χρεώνεται. 

Ωστόσο μου πρότειναν να την ακυρώσουν και να μου επιστραφεί το ποσό, συμφώνησα και έγινε αμέσως η επιστροφή. 

Επίσης μου είπε το παλικάρι στο τσατ όταν πλησιάζει η ώρα να λήξει η κάρτα θα ενημερωθώ για να βγάλω νέα δωρεάν. 

Η αλήθεια είναι ότι είχα διαβάσει εδώ ότι έτσι γίνεται με τη φυσική κάρτα αλλά δε γνώριζα για τη virtual αν ισχύει το ίδιο. 

Ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια, Καλή Χρονιά εύχομαι σε όλους και υγεία!! 

Επεξ/σία από minotavros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορά το Paypal κι εγώ δεν εβλεπα κανενα 4ψηφιο στο statements και μου τον έδωσαν σε 2 λεπτά στο Chat.

Με χρέωσε 1.50 ευρώ και είχα την εντύπωση οτι θα τα πιστωνε ξανά αλλά δεν εχει κάνει κάτι τέτοιο.

Η κάρτα φυσικά εγινε Verified απο το paypal απο τη στιγμή που έβαλα τον κωδικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά σε όλους!

Σε εμένα έκαναν refund το ποσό που κράτησαν για δύο κωδικούς που ζήτησα. Το δεύτερο τον ζήτησα επειδή νόμιζα ότι ήταν κάποιο Bug 

IMG_20190101_142048.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εσείς που έχετε χρεωθεί σε δολάρια ή σε στερλίνες (για το verify της κάρτας στο paypal), πρέπει να επικοινωνήσετε με το paypal, προκειμένου να αλλάξει την βασική ισοτιμία της κάρτας σε ευρώ, επειδή αλλιώς θα χρεώνεστε σε συνάλλαγμα ακόμα και όταν οι συναλλαγές σας είναι σε ευρώ.

Επεξ/σία από darkmatinee
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

εσείς που έχετε χρεωθεί σε δολάρια ή σε στερλίνες (για το verify της κάρτας στο paypal), πρέπει να επικοινωνήσετε με το paypal, προκειμένου να αλλάξει την βασική ισοτιμία της κάρτας σε ευρώ, επειδή αλλιώς θα χρεώνεστε σε συνάλλαγμα ακόμα και όταν οι συναλλαγές σας είναι σε ευρώ.

Αυτό γίνεται μόνο με επικοινωνία? Δεν μπορούμε να το κάνουμε εμείς με κάποιο τρόπο μέσα από το PayPal? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, minotavros είπε

Αυτό γίνεται μόνο με επικοινωνία? Δεν μπορούμε να το κάνουμε εμείς με κάποιο τρόπο μέσα από το PayPal? 

Όταν το είχα κάνει εγώ πριν ένα χρόνο περίπου δεν είχα βρει τρόπο και έτσι τους έστειλα μέιλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Όταν το είχα κάνει εγώ πριν ένα χρόνο περίπου δεν είχα βρει τρόπο και έτσι τους έστειλα μέιλ.

Μάλιστα, και εμένα την τωρινή revolut που λήγει όπου να ναι, στην αρχή την έβλεπαν αγγλική κάρτα και με χρεωναν σε λίρες.

Μετά από επικοινωνία μου αφού είχα χάσει ένα σεβαστό πόσο σε μια συναλλαγή €200 μου επέστρεψαν το ποσό που είχα χάσει από δικό τους λάθος και μου τη γύρισαν να φαίνετα κάρτα σε ευρώ. 

Έλεγα μήπως το έφτιαξαν με κάποια ρύθμιση μέσα στο paypal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, darkmatinee είπε

εσείς που έχετε χρεωθεί σε δολάρια ή σε στερλίνες (για το verify της κάρτας στο paypal), πρέπει να επικοινωνήσετε με το paypal, προκειμένου να αλλάξει την βασική ισοτιμία της κάρτας σε ευρώ, επειδή αλλιώς θα χρεώνεστε σε συνάλλαγμα ακόμα και όταν οι συναλλαγές σας είναι σε ευρώ.

Αν ρυθμισετε την μετατροπη να την κανει η τραπεζα, δε θα εχετε προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...