Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, ppetr είπε

Αν ρυθμισετε την μετατροπη να την κανει η τραπεζα, δε θα εχετε προβλημα

Δεν ισχύει αυτό. Αν συναλλαγή είναι σε στερλίνες πχ θα χρεωθεί την μετατροπή από στερλίνες σε δολάρια (paypal->revolut) και μετά η Revolut θα μετατρέψει το ποσό σε Ευρώ. Οπότε θα χρεωθεί 2 μετατροπές συναλλάγματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εάν στη revolut έχεις € και πληρώσεις κάτι σε £ σου χρεώνει τη μετατροπή;;  (Δεν μιλάω για περίπτωση που μεσολαβεί paypal, μιλάω για την περίπτωση που θα πληρώσεις πχ σ' ένα βρετανικό super market με revolut η οποία είναι φορτωμένη με €)

Μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί αλλά δεν διάβασα τα προηγούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nikos Chatzoglou είπε

Εάν στη revolut έχεις € και πληρώσεις κάτι σε £ σου χρεώνει τη μετατροπή;;  (Δεν μιλάω για περίπτωση που μεσολαβεί paypal, μιλάω για την περίπτωση που θα πληρώσεις πχ σ' ένα βρετανικό super market με revolut η οποία είναι φορτωμένη με €)

Μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί αλλά δεν διάβασα τα προηγούμενα.

Ολοι χρεωνουν την μετατροπή, αλλα η ρεβο εχει την πιο συμφέρουσα μετατροπή σημερα απο οτιδήποτε αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κολλήσει στο στάδιο που έχει τραβήξει το 1,5€ και τα 0,88€. Τα 0,88€ τα επέστρεψε, αλλά το 1,5€ έχει κολλήσει απ' τις 28/12. Είναι τόσος ο χρόνος που παίρνει, ή κάτι έχει πάει στραβά;

Επεξ/σία από Penthesilea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εδω μιλάμε για κάτι αλλο, ότι δηλαδη το paypal βλεπει τη revo σαν αγγλική κάρτα(όχι πάντα).Ετσι αν πάς να πληρώσεις κάτι σε δολάρια σε χρεωνει σε λίρες μετά κανει τη μετατροπή σε δολάρια και μετά σε ευρώ

Μόλις τώρα, Penthesilea είπε

Έχω κολλήσει στο στάδιο που έχει τραβήξει το 1,5 € και τα 0,88€. Τα 0,88€ τα επέστρεψε, αλλά το 1,5€ έχει κολλήσει απ' τις 28/12. Είναι τόσος ο χρόνος που παίρνει, ή κάτι έχει πάει στραβά;

Το 1,5 στο κραταει για να σου στειλει κωδικό paypal, αυτό το επιστρέφει μετα απο 3-5 μέρες

Επεξ/σία από minotavros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, minotavros είπε

Το 1,5 στο κραταει για να σου στειλει κωδικό paypal, αυτό το επιστρέφει μετα απο 3-5 μέρες

Απλά με παραξένεψε το πόσο γρήγορα επεστράφησαν τα 88 λεπτά και πόσο πολύ πήρε για το 1,5€. Ίσως φταίει που μεσολάβησε σαβ/κο; Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Penthesilea είπε

Απλά με παραξένεψε το πόσο γρήγορα επεστράφησαν τα 88 λεπτά και πόσο πολύ πήρε για το 1,5€. Ίσως φταίει που μεσολάβησε σαβ/κο; Τι να πω...

Ti σου κρατησε 1,5 ευρω ή 1 λιρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Penthesilea είπε

Απλά με παραξένεψε το πόσο γρήγορα επεστράφησαν τα 88 λεπτά και πόσο πολύ πήρε για το 1,5€. Ίσως φταίει που μεσολάβησε σαβ/κο; Τι να πω...

και εμένα συνέβη ακριβώς το ίδιο . κι εγώ δεν το καλαβαίνω αλλά θα είναι θέμα διαχείρισης δικό τους.

Κι εδώ Ευρώ γύρισαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έτσι θα 'ναι, prof_chaos.

Θ' αφήσω λίγες ημέρες ακόμα τότε, και μετά θα στείλω. Αφού έτσι έγινε και με σένα, όμως, δεν νομίζω πως συντρέχει λόγος ανησυχίας, οπότε όλα καλά.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Penthesilea είπε

Ευρώ, Νίκο.

Τεσπα για να μην το τραβαμε δες στην ρεβο στις λιρες εκει στο εχει γυρίσει και εινα αμεσο και αυτο δεν εχει ουτε σ.κ ουτε τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, minotavros είπε

Εμένα πάλι μου κράτησε £1  και επειδή δεν ειχα λιρες μου τα μετέτρεψε σε €1,12

Μήπως έχεις δηλώσει διεύθυνση UK στη Revo ή στο Paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Τεσπα για να μην το τραβαμε δες στην ρεβο στις λιρες εκει στο εχει γυρίσει και εινα αμεσο και αυτο δεν εχει ουτε σ.κ ουτε τιποτα

Πώς θα το κάνω αυτό;

Έτσι το βλέπω.

1z6x3m.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...