Προς το περιεχόμενο

Windows 10 πρόβλημα με Hdmi.


alekoski

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στους φίλους.
Το σύστημα μου αποτελείται από τα παρακάτω χαρακτηριστικά.
Έχω δύο λειτουργικά και όταν επιλέγω τα Windows 7 το Hdmi λειτουργεί κανονικά και μου επιτρέπει να βλέπω ταινίες στην τηλεόραση. Όταν επιλέγω όμως τα Windows 10, ο υπολογιστής παγώνει, το ποντίκι δεν ανταποκρίνεται και κάτω δεξιά στην οθόνη δείχνει μόνο την ώρα και την ημερομηνία.Όταν το βγάζω επανέρχεται. Τι μπορεί να φταίει?

20180801_163322.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως οι drivers για την κάρτα γραφικών σε Windows 10.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή δες αν οι drivers της κάρτας γραφικών σου είναι compatible για windows 10 για κοίτα και εδώ http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/89883/en-us, Άλλος ένας λόγος με τους drivers είναι ότι μπορεί να μην έχουν εγκατασταθεί σωστά.

Δοκίμασε και άλλο καλώδιο hdmi και άλλη οθόνη εάν έχεις.

Έπειτα όταν είσαι στα windows 10 προσπάθησε το win+p για να αλλάξει την οθόνη σου, ακόμα και μαύρα να βλέπεις κάνε το στα τυφλά 3 φορές.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, kallmaness είπε

Για αρχή δες αν οι drivers της κάρτας γραφικών σου είναι compatible για windows 10 για κοίτα και εδώ http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/89883/en-us, Άλλος ένας λόγος με τους drivers είναι ότι μπορεί να μην έχουν εγκατασταθεί σωστά.

Δοκίμασε και άλλο καλώδιο hdmi και άλλη οθόνη εάν έχεις.

Έπειτα όταν είσαι στα windows 10 προσπάθησε το win+p για να αλλάξει την οθόνη σου, ακόμα και μαύρα να βλέπεις κάνε το στα τυφλά 3 φορές.

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα χρειαστεί να κάνω απεγκατάσταση των παλαιών, η απλά να τους εγκαταστήσω πάλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, alekoski είπε

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα χρειαστεί να κάνω απεγκατάσταση των παλαιών, η απλά να τους εγκαταστήσω πάλι?

Θα σου πρότεινα να κάνεις καθαρή εγκατάσταση των driver.

  1. Μπες στο safe mode - ασφαλή λειτουργία του υπολογιστή σου
  2. Δεξί κλικ ο υπολογιστής μου/ Διαχείριση
  3. Διαχείριση συσκευών, Βρες την κάρτα γραφικών σου και κάνε δεξί κλικ απεγκατάσταση
  4. Ξεκίνα τον υπολογιστή σου κανονικά και κάνε εγκατάσταση τους driver από την σελίδα των drivres.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Ακολούθησα τις συμβουλές' ου αλλά δυστυχώς δεν έγινε τίποτε. Μήπως έχει να κάνει με τους αντάπτορες επειδή έχω βάλει έναν στην έξοδο του dvi?  Υπενθυμίζω πως όταν μπαίνω με τα Windows 7, δεν έχω αυτό το πρόβλημα. Κάτι άλλο που εμφανίσθηκε μετά από αυτήν την διαδικασία είναι πως όταν σβήσω τον υπολογιστή από τα 7 και επιλέξω την επόμενη φορά να τον ανάψω μπαίνοντας στα 10, δεν λειτουργούν τα κάτω αριστερά εικονίδια πχ. start και search με αποτέλεσμα να κάνω τερματισμό του ssd από το power του υπολογιστή.

Τι κάνω?

 έχω βάλει έναν στην έξοδο του dvi για το Hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...