Προς το περιεχόμενο

απο που αγορα xiaomi redmi note 5?


daimosth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες την εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεια στην Ελλάδα πας σε κάποιο από τα παρακάτω  
Διαφορετικά το φθηνότερο skroutzομαγαζο που σε βολεύει   
 

Untitled.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, daimosth είπε

καλησπέρα.

Απο που αξίζει να αγοράσει κανεις το Xiaomi Redmi note 5 αυτη τη στιγμή και σχετικά άμεσα? Ευχαριστω

https://www.8cores.gr/redmi-note-5-dual-64-black με εγγύηση καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Vincanity είπε

εντωμεταξύ η διαφορά στην τιμή "επίσημων" και "ανεπίσημων" είναι τεράστια

Φυσικά,έτσι πάει.

Αν θες επίσημη εγγύηση τα "ακουμπάς"...μην ξεχνάς ότι τα παίρνεις και από επώνυμα καταστήματα.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εδώ με 2 χρόνια εγγύηση όπως αναφέρουν στην ιστοσελίδα τους και με δικό τους service(άρα ίσως γρηγορότερη εξυπηρέτηση) .

Πήρα δύο redmi note 4 από εκεί για την οικογένεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kogba είπε

Από εδώ με 2 χρόνια εγγύηση όπως αναφέρουν στην ιστοσελίδα τους και με δικό τους service(άρα ίσως γρηγορότερη εξυπηρέτηση) .

Πήρα δύο redmi note 4 από εκεί για την οικογένεια.

Δεν το ήξερα ότι έχει δικό τους service....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, saruman123 είπε

Δεν το ήξερα ότι έχει δικό τους service....

Δικό μου λάθος, μάλλον δεν έχουν δικό τους service(δεν μπορώ να βρω κάποια αναφορά στην ιστοσελίδα τους, αν υπάρχει),  μάλλον το μπέρδεψα με άλλο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, kogba είπε

Δικό μου λάθος, μάλλον δεν έχουν δικό τους service(δεν μπορώ να βρω κάποια αναφορά στην ιστοσελίδα τους, αν υπάρχει),  μάλλον το μπέρδεψα με άλλο κατάστημα.

Συνεργάζεται με κάποιο "αδερφικό" παραπλήσιο κατάστημα που ασχολείται με service συσκευών :)

Kαι μιας και ενδιαφέρεται "σχετικά άμεσα" όπως αναφέρει ο φίλος

εκτός απο το drele.com (2 χρόνια εγγύηση καταστήματος αλλά δεν έχει άμεση διαθεσιμότητα τουλάχιστον το 4/64GB)

και το 8cores (που το έχει άμεσα διαθέσιμο αλλά δίνει μόνο 1 χρόνο εγγύηση) που αναφέρουν οι συμφορουμίτες παραπάνω

υπάρχει και αυτό https://mxstore.gr/ που το βρήκα άμεσα διαθέσιμο (γιατί κι εγώ "καιγόμουν")

και δίνει 2 χρόνια εγγύηση (1 χρόνο απο Infoquest  και 1 χρόνο καταστήματος).

Επεξ/σία από newmail115
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Δεν παίζει να δίνει από infoquest. Μάλλον 1 χρόνο κινέζικη και 1 χρόνο του καταστήματος.

Νομίζω ότι παίζει όταν το κινητό είναι απο άλλη χώρα εντός EU (έχουν ξεκινήσει αρκετά σκρουτζομάγαζα και ψωνίζουν απο φτηνές αγορές όπως πχ. Σλοβακία απο την αντίστοιχη Infoquest τους...)

απλά δεν δίνει τα 2 χρόνια που δίνει στα smartphone που εισάγονται απο την ίδια την Infoquest.

Δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά, αλλά το έχω ακούσει και διαβάσει απο αρκετούς.

Επεξ/σία από newmail115
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, ποσταρα πρωτα στο thread που ελεγε για κινητο 200Ε (διοτι ετσι ξεκινησα να ψαχνω) και μετα ειδα αυτο το thread.

Θελω να αγορασω το 64αρι Δευτερα πρωι για να το χρησιμοποιησω στις διακοπες και μετα θα το παρω Ευρωπη που μενω.

Υπαρχει καποια διαφορα στην εγγυηση για μενα? Δηλ αν ειμαι εξω και χαλασει, αν εχει ελληνικη εγγυηση (infoquest?) θα το επισκευασει καποιος εκει? ή ετσι κι αλλιως θα το στειλω ελλαδα οποτε δεν εχει διαφορα για μενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, sattack είπε

καλησπερα, ποσταρα πρωτα στο thread που ελεγε για κινητο 200Ε (διοτι ετσι ξεκινησα να ψαχνω) και μετα ειδα αυτο το thread.

Θελω να αγορασω το 64αρι Δευτερα πρωι για να το χρησιμοποιησω στις διακοπες και μετα θα το παρω Ευρωπη που μενω.

Υπαρχει καποια διαφορα στην εγγυηση για μενα? Δηλ αν ειμαι εξω και χαλασει, αν εχει ελληνικη εγγυηση (infoquest?) θα το επισκευασει καποιος εκει? ή ετσι κι αλλιως θα το στειλω ελλαδα οποτε δεν εχει διαφορα για μενα?

Τότε νομίζω ότι δεν σε πολυενδιαφέρει η εγγύηση φίλε μου, ίσως μόνο το να είναι το κινητό προελεύσεως EU και όχι China.

Διάλεψε ένα απο τα καταστήματα του Σκρουτζ για να μην πληρώσεις τζάμπα το "καπέλο" της ελληνικής αντιπροσωπείας

και θα είσαι κομπλέ! Σε ενδιαφέρει πλεον μόνο η διαθεσιμότητα αφού το χρειάζεσαι την Δευτέρα :)

Επεξ/σία από newmail115
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, sattack είπε

ευχαριστω.

αυτο που ειπες για Σλοβακια-Ελλαδα κλπ, υπαρχει 1 χρονος ΕU εγγυηση?

Έτσι έχω διαβάσει και ακούσει απο αρκετούς και έτσι αναφέρει το εν λόγω μαγαζί στο λινκ που έδωσα για παράδειγμα παραπάνω.

Οπότε αν δίνει η Infoquest 1 χρόνο κάλυψη σε xiaomi ΕU, γιατί να μην δίνουν και οι αντίστοιχες Ευρωπαϊκες χώρες;

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι στα σίγουρα ας το αναφέρει για να διαφωτιστούμε όλοι μας

αλλιώς προς το παρόν θα αρκεστούμε στην δήλωση του mxstore.gr που απ' οτι διάβασα και σε κάποια σχόλια

σχετικά με το κατάστημα, ισχύουν.

Επεξ/σία από newmail115
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...