Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι η εντολή που επαναφέρει το χρώμα του συστήματος στη γλώσσα C ??


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει ένα «θεματάκι» εδώ... Δηλαδή απ' τη γραμμή που κάνουμε την αλλαγή χρώματος και κάτω απ' αυτήν, όλο το χρώμα είναι το ίδιο μέχρι ν' αλλάξει με νέα εντολή, αλλά οι εντολές που έχω στη διάθεση μου, είναι μόνο αυτές  που φαίνονται στον σύνδεσμο, και καμιά από αυτές δεν επαναφέρει το χρώμα του συστήματος.

Ποια είναι η εντολή που επαναφέρει το χρώμα του συστήματος στη γλώσσα C ??

 

 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι στην ομάδα του φόρουμ οπότε ίσως να είμαι λάθος σε αυτό που θα πω. Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν είμαι λάθος.

Μετά το disclaimer λοιπόν, εφόσον η ερώτησή σου είναι πάνω στο ίδιο θέμα με το ήδη υπάρχον νήμα (φαίνεται και από το γεγονός ότι το κάνεις και μόνος σου λινκ), γιατί δεν γράφεις ένα μήνυμα εκεί και ανοίγεις τσάμπα ακόμη ένα νήμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, imitheos είπε

Δεν είμαι στην ομάδα του φόρουμ οπότε ίσως να είμαι λάθος σε αυτό που θα πω. Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν είμαι λάθος.

Μετά το disclaimer λοιπόν, εφόσον η ερώτησή σου είναι πάνω στο ίδιο θέμα με το ήδη υπάρχον νήμα (φαίνεται και από το γεγονός ότι το κάνεις και μόνος σου λινκ), γιατί δεν γράφεις ένα μήνυμα εκεί και ανοίγεις τσάμπα ακόμη ένα νήμα ?

Καλή ερώτηση!

Υπάρχουν δύο λόγοι για την επιλογή μου.

Α) Η ερώτηση μπορεί να αφορά κι άλλους χρήστες στο μέλλον.

Β) Αυξάνω τις πιθανότητες να πάρω μια απάντηση.

 

Όπως το είπες, τα νήματα είναι «τσάμπα», εάν δεν είναι, ας με ενημερώσει κάποιος για να στείλω στο φόρουμ το πόσον που με χρεώνει για κάθε λέξη που ανάρτησα.  

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tony_dim_2018 είπε

Καλή ερώτηση!

Υπάρχουν δύο λόγοι για την επιλογή μου.

Α) Η ερώτηση μπορεί να αφορά κι άλλους χρήστες στο μέλλον.

Β) Αυξάνω τις πιθανότητες να πάρω μια απάντηση.

Όπως το είπες, τα νήματα είναι «τσάμπα», εάν δεν είναι, ας με ενημερώσει κάποιος για να στείλω στο φόρουμ το πόσον που με χρεώνει για κάθε λέξη που ανάρτησα.  

Α) Η ερώτηση φυσικά μπορεί να αφορά και άλλους χρήστες αλλά η αναζήτηση του φόρουμ ψάχνει σε όλα τα μηνύματα των νημάτων και όχι μόνο στο πρώτο οπότε ο χρήστης θα βρει την 2η ερώτησή σου ακόμη και να ήταν θαμμένη μέσα στις δεκάδες απαντήσεις ενός άλλου νήματος.

Β) Πώς αυξάνεις την πιθανότητα να πάρεις απάντηση απλά και μόνο επειδή έκανες νέο νήμα;  Αν θέλει κάποιος να απαντήσει θα απαντήσει όπου και να είναι η ερώτηση. Αν θεωρεί ότι η ερώτησή σου θα μπορούσε να απαντηθεί με λίγο ψάξιμο στο google, δεν θα απαντήσει ούτε στο νέο νήμα (όπως δείχνει να έγινε εδώ αν κρίνουμε ότι 13 ώρες δεν πήρες απάντηση).

Τέλος πάντων, δεν συνεχίζω από εδώ και πέρα για να μην χαλάει το νήμα. Εφόσον δεν σου είπε κάτι κάποιος από την ομάδα των mods, αγνόησε τα μηνύματά μου και θεώρησε ότι καλά έκανες και άνοιξες νέο νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, imitheos είπε

Α) Η ερώτηση φυσικά μπορεί να αφορά και άλλους χρήστες αλλά η αναζήτηση του φόρουμ ψάχνει σε όλα τα μηνύματα των νημάτων και όχι μόνο στο πρώτο οπότε ο χρήστης θα βρει την 2η ερώτησή σου ακόμη και να ήταν θαμμένη μέσα στις δεκάδες απαντήσεις ενός άλλου νήματος.

Β) Πώς αυξάνεις την πιθανότητα να πάρεις απάντηση απλά και μόνο επειδή έκανες νέο νήμα;  Αν θέλει κάποιος να απαντήσει θα απαντήσει όπου και να είναι η ερώτηση. Αν θεωρεί ότι η ερώτησή σου θα μπορούσε να απαντηθεί με λίγο ψάξιμο στο google, δεν θα απαντήσει ούτε στο νέο νήμα (όπως δείχνει να έγινε εδώ αν κρίνουμε ότι 13 ώρες δεν πήρες απάντηση).

Τέλος πάντων, δεν συνεχίζω από εδώ και πέρα για να μην χαλάει το νήμα. Εφόσον δεν σου είπε κάτι κάποιος από την ομάδα των mods, αγνόησε τα μηνύματά μου και θεώρησε ότι καλά έκανες και άνοιξες νέο νήμα.

Οκ ... σ' ευχαριστώ!

Μήπως τώρα πρέπει να σκεφτείς κι εσύ για τον χώρο που καταναλώθηκε με την παρέμβαση σου, ή δεν ισχύουν για σένα αυτά που συμβουλεύεις τους άλλους??

 

 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, tony_dim_2018 είπε

Οκ ... σ' ευχαριστώ!

Μήπως τώρα πρέπει να σκεφτείς κι εσύ για τον χώρο που καταναλώθηκε με την παρέμβαση σου, ή δεν ισχύουν για σένα αυτά που συμβουλεύεις τους άλλους??

Δεν θυμάμαι ποτέ να είχα (ή να ζήτησα) ειδική μεταχείριση και φυσικά η παρέμβασή μου ήταν εκτός θέματος για αυτό και είπα ότι δεν θέλω να το συνεχίσω. Πώς όμως πιστεύεις ότι θα μπορούσα να σε συμβουλέψω να μην ανοίγεις νέο θέμα χωρίς να γράψω ένα μήνυμα ? Να ζητήσω να σου έρθει η θεία φώτιση ?

Για να μην συνεχίζεται το θέμα, μόλις σου απαντήσω, θα κάνω αναφορά και θα ζητήσω από ένα mod να διαγραφούν τα μηνύματά μου και επίσης, αν κρίνει σωστό, να μεταφέρει την ερώτησή σου στο άλλο νήμα.

Ευχαριστημένος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, imitheos είπε

Δεν θυμάμαι ποτέ να είχα (ή να ζήτησα) ειδική μεταχείριση και φυσικά η παρέμβασή μου ήταν εκτός θέματος για αυτό και είπα ότι δεν θέλω να το συνεχίσω. Πώς όμως πιστεύεις ότι θα μπορούσα να σε συμβουλέψω να μην ανοίγεις νέο θέμα χωρίς να γράψω ένα μήνυμα ? Να ζητήσω να σου έρθει η θεία φώτιση ?

Για να μην συνεχίζεται το θέμα, μόλις σου απαντήσω, θα κάνω αναφορά και θα ζητήσω από ένα mod να διαγραφούν τα μηνύματά μου και επίσης, αν κρίνει σωστό, να μεταφέρει την ερώτησή σου στο άλλο νήμα.

Ευχαριστημένος ;

Αυτά που αναφέρεις είναι θέματα της διαχείρισης του φόρουμ και δεν μ' αφορούν για όσο δεν κάνω κάτι που παραβιάζει τους όρους της κοινότητας.

Γεγονός είναι ότι έχουμε εδώ, 1/2 σελίδας Α4 που κατανάλωσες για να μου εξηγήσεις ότι καταναλώνω άσκοπα χώρο, συν 1/4 της σελίδας που κατανάλωσα για να σου απαντήσω, συν 1/2 της σελίδας όταν επανήλθες, συν 1/4 η παρούσα απάντηση μου, φτάσαμε στη μιάμιση σελίδα άσχετων σχολιασμών, συν τον χώρο από τις παραθέσεις σύνολο σελίδων επί 2 ίσον 3 σελίδες χώρου που καταναλώθηκε άσκοπα, ενώ θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί η μια σελίδα για συζήτηση εντός θέματος εδώ (και να κλείσει το θέμα), και οι δύο σελίδες χώρου που περισσεύουν απ' τον υπολογισμό, να χρησιμοποιηθούν από άλλους χρήστες για περίπου 8 σύντομες ερωτήσεις και να λυθούν αντίστοιχες απορίες μελών.

Άρα λοιπόν καταλήγοντας, μια παρέμβαση εκτός θέματος, όσο καλοπροαίρετη κι αν είναι, καταναλώνει πολύ περισσότερο χώρο μνήμης από μια ερώτηση που αναρτήθηκε λανθασμένα και για την οποία θα μπορούσε να παρέμβει Πχ διαγράφοντας την, ένας διαχειριστής. Αν τώρα συνυπολογίσεις και το ενδεχόμενο εκτροχιασμού της συζήτησης, ξεφεύγουμε τελείως.  

Κάνε όσες αναφορές θέλεις, φέρε και τους φίλους σου να σε βοηθήσουν.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, tony_dim_2018 είπε

φέρε και τους φίλους σου να σε βοηθήσουν.

 

Εντάξει δεν έχω να πω κάτι άλλο. Η επιτομή του επιπέδου και της ωριμότητας. Δεν περίμενα βέβαια και κάτι άλλο από κάποιον που δεν κάνει τον ελάχιστο κόπο να ψάξει πριν να κάνει ερωτήσεις τύπου "Πώς τυπώνουμε το χαρακτήρα %".

Λυπάμαι την ώρα που σπατάλησα μαζί σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imitheos είπε

Εντάξει δεν έχω να πω κάτι άλλο. Η επιτομή του επιπέδου και της ωριμότητας. Δεν περίμενα βέβαια και κάτι άλλο από κάποιον που δεν κάνει τον ελάχιστο κόπο να ψάξει πριν να κάνει ερωτήσεις τύπου "Πώς τυπώνουμε το χαρακτήρα %". 

Συγχαρητήρια, μόλις εντόπισες το επίπεδο μου, από τη θέση ενός δικού σου επιπέδου. Μένει να δούμε τώρα ποια είναι αυτή η θέση που κρύβεται έντεχνα πίσω από το προσωπείο της ευγένειας, και ποιο είναι το πραγματικό σου κίνητρο κατά βάθος.

1 ώρα πριν, imitheos είπε

Λυπάμαι την ώρα που σπατάλησα μαζί σου.

Γι αυτή την ώρα που σπατάλησες μαζί μου, θα λυπάσαι σε όλη την υπόλοιπη ζωή σου... αυτή θα είναι και η τιμωρία σου.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...