Προς το περιεχόμενο

Star Trek: Picard


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 802
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είδα το βίντεο που πόσταρες και ούτε και πρόκειται να το κάνω, απλά γιατι να δώ την όποια άποψη ενός τύπου για μία σειρά η οποία δεν έχει καν παιχτει είναι το λιγότερο ηλίθιο, άνοιξα το θέμα γιατί το τρέιλερ (δεν το κρύβω) μου άρεσε και χτύπησε ευαίσθητες χορδές ως trekkie που είμαι αλλά αν η σειρά είναι αρπαχτή και αίσχος θα την κράξω αλλά ΑΦΟΥ την δω πρώτα

      Με τον ίδιο ενθουσιασμό αντιμετώπισα και το discovery όταν ανακοινώθηκε και μετά είδα αυτό το LGBT τσίρκο πού δεν είναι star trek

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KilliK είπε

αποψη για το τρειλερ = αποψη για τη σειρα. επιμενει. 🙄

 

Στις 26/7/2019 στις 1:17 ΠΜ, KilliK είπε

το μονο που το σωζει φυσικα ειναι η νοσταλγια με τους παλιους, αγαπημενους ηθοποιους. και ειναι ο μονος λογος που θα το δουμε ολοι.

Απ' ότι φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο spock newbie και άλλο mature Picard (και χαρακτήρας και ηθοποιός)

Εγω αν και κρατώ μικρό καλάθι,οκ  μια γεύση την δίνουν,δεν μπορώ με τίποτα να κατακρίνω απο το trailer γιατί έχει να κάνει με το Editing και πολλούς παράγοντες στο τι θέλουν να δείξουν και βέβαια ξέρουμε πως έχουν διαψεύσει πολλές φορές τις προσδοκίες μας τα τρείλερ που τελικά κάτι είναι καλό η το οτι είναι μάπα ενώ το τρέιλερ έδειχνε άλλα,και εγω με το Discovery είχα προσδοκίες απο τα trailer και βγήκε μάπα ενω το Orvill μου φάνηκε μέτριο και κωμωδία στα τρέιλερ και τελικά ήταν γαμάτο.

Αν η ιστορία αξίζει και έχει μια σχετικά καλή σκηνοθεσία και πλοκή,δεν θα με χαλάσει και πολύ το οπτικό στύλ η το coherency"συνέχεια σύμπαντος" ( τι να κάνουμε το κατέχουμε το αγγλικό) ^_^,δεν χρειάζεται να είναι φοβερή σειρά η να είναι πατάτα μπορεί να είναι και απλά καλή και με αυτό και το φαν service των χαρακτήρων που αγάπησα θα είμαι αρκετά ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H παραγωγή μια χαρά φαίνεται από το trailer. Για κάτι παραπάνω, ας περιμένουμε να δούμε την ίδια τη σειρά..

Tο Engage με γελάκι (fan service στο θεό) είναι αυτό που θα ζητούσα από τον Sir Patrick αν τον συναντούσα. Μετά θα συνέχιζα "Can i call you dad?" :D

Προφανώς η νοσταλγία χτυπάει κόκκινο όταν σκάνε Picard, Data αλλά και Seven of Nine.

Tώρα αν κάποιος περιμένει Next Generation υλικό, θα απογοητευτεί κατά πάσα πιθανότητα.

@KilliK  Ρε παίχτη σε κάθε θέμα (εκτός από το Αlita!!!) προδιαθέτεις ότι το έργο/σειρά θα είναι μάπα.

Είχα πέσει κι εγώ στο τέλμα που μάλλον βρίσκεσαι  μετά το Force Awakens, ευτυχώς κράτησε μέχρι το Rogue One..

Engage & Make it so!

Picard-featured.jpg.340072cd4cae11b2310c6338755c24e7.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται. Αναμένουμε να δούμε τα πρώτα επεισόδια. 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα είναι καλύτερο από το Discovery. Το ίδιο θα έλεγα ακόμη και αν δεν είχα δει το trailer χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...