Προς το περιεχόμενο

H Microsoft ετοιμάζει συνδρομητική υπηρεσία διαχείρισης Windows 10 συστημάτων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Xzidique είπε

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

Γιατί τι κακό έχουν τα Linux? Άμα εγκαταστήσεις το Distro που καλύπτει τις ανάγκες σου είσαι κομπλέ. Εκτός αν χρησιμοποιείς προγράμματα που δεν υπάρχουν σε Linux.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Γιατί τι κακό έχουν τα Linux? Άμα εγκαταστήσεις το Distro που καλύπτει τις ανάγκες σου είσαι κομπλέ. Εκτός αν χρησιμοποιείς προγράμματα που δεν υπάρχουν σε Linux.

Γιατι ειστε ακυροι ρε φιλε οι λινουξαδες, ναι τα linux μαμανε σε προγραμματισμο και παραμετροποιηση αλλα δεν κανουν για πολλους τομεις σε εργασια και σε οποιον τα βαζεις που δεν ξερει καλα προβληματιζεται, εβαλα lubuntu στο λαπτοπ της μανας μου και μονο που δεν το πεταξε στον τοιχο και της ξανα εβαλα 7

Ολη την ωρα μας λετε σε καθε θεμα για τα λινουξ 

Επεξ/σία από georgepppo
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, georgepppo είπε

Γιατι ειστε ακυροι ρε φιλε οι λινουξαδες, ναι τα linux μαμανε σε προγραμματισμο και παραμετροποιηση αλλα δεν κανουν για πολλους τομεις σε εργασια και σε οποιον τα βαζεις που δεν ξερει καλα προβληματιζεται, εβαλα lubuntu στο λαπτοπ της μανας μου και μονο που δεν το πεταξε στον τοιχο και της ξανα εβαλα 7

Ολη την ωρα μας λετε σε καθε θεμα για τα λινουξ 

Πόσους καφέδες έχεις πιει σήμερα; εκνευρισμένο σε βλέπω 😋 Μα και εσύ της έβαλες lubuntu, ας της έβαζες ένα Elementary OS. Γιατί μην μου πεις ότι η μάνα σου πέρα από χρήση ίντερνετ, φωτογραφίες και μουσική κάνει τίποτε άλλο που να χρειάζεται Windows οπωσδήποτε.  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sdevil είπε

3 χρόνια linux και εχω ηρεμήσει

Αυτά πέστα στον φίλο μου που έχει λογιστικό γραφείο και στον κολλητό μου που δουλεύει σε τεχνικό γραφείο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αυτά πέστα στον φίλο μου που έχει λογιστικό γραφείο και στον κολλητό μου που δουλεύει σε τεχνικό γραφείο...

Δυστυχώς ειναι αναγκασμένοι να εχουν windows.. όπως εγω στην δουλεια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα κατι σαν το deployment services του κλασικου σερβερ ειναι απο οτι καταλαβα . Το κακο με αυτο ειναι οτι το επομενο βημα ειναι να πληρωνεις με τον μηνα τα windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O άλλος γιατί στράβωσε λολ.  Χαβαλέ έκανα εγώ.

Αν γουστάρεις να μπουτάρει το σύστημα και να είναι ήδη στα 2GB και να κοντεύει να απογειωθεί το λάπτοπ έτσι όπως γυρνάνε οι ανεμιστήρες μαγκιά σου.  Δεν θα ρθούμε να σου βάλουμε Λινουξ ενώ κοιμάσαι.  Χαλάρωσε.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήρθα για τους vegans της πληροφορικής

Μα πως χρησιμοποιείται ρε παιδιά παράθυρα βάλτε τον πιγκουίνο να αγιασει  το μηχάνημα.

Πως αντέχεις να το χρησιμοποιείς

Ε και τι θα πάθεις που δεν θα υπάρχει αυτό υπάρχουν εναλλακτικές μορφές του προγράμματος που είναι και καλύτερά αν τα συνηθίσεις...

Θα έχω παράθυρα και θα τρώω κρέας...

Άντε πια.

 

Υ.Γ.

sudo apt-get out

Πλάκα κάνουμε έτσι? μην ανοίξω το βράδυ το insomnia και εχω καμιά 20 άρια σχόλια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεωρώ ότι η συνδρομητική υποστήριξη αφορά περισσότερο αυτούς που πήγαν σε 7αρια και XP, διότι αυτοί ουσιαστικά χρειάζονται υποστήριξη για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν στα 10αρια, παρά στους απλούς χρήστες και στο εργασιακό περιβάλλον, όπου οι περισσότεροι δεν έχουν κανένα πρόβλημα, όπως εγώ.

Επίσης, το αν κάποιος θέλει να χρησιμοποιεί 7αρια ή Linux, νομίζω δεν αφορά κανέναν. Είμαστε μεγάλα παιδιά και επιλέγουμε ότι μας αρέσει για κάθε περίσταση και λογαριασμό δεν δίνουμε σε κανένα. 

Εμένα όσο και να μου λέει κάποιος ότι είναι καλύτερα τα 7αρια ή τα XP, δεν πρόκειται να τα βάλω διότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα 10αρια. Τόσο απλό και λογικό. Οπότε θεωρώ περιττή την οποιαδήποτε συζήτηση ή αντιπαράθεση γύρω από το θέμα αυτό. 

Επεξ/σία από nhzt
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Plapoutas είπε

Καλά δεν είναι και κάτι το παράξενο. Ουσιαστικά θα είναι το αντίστοιχο Apple Care για τα Windows. Η Apple στους πελάτες που έχουν Apple Care παρέχει τηλεφωνική υποστήριξη για το παραμικρό πρόβλημα τους και τους βοηθά αν έχουν προβλήματα με το MacOS.  Δεν αναγκάζουν κανέναν μας να αγοράσει κάτι τέτοιο είτε Microsoft Subscription είτε Apple Care. Άμα κάποιος δεν είναι εξοικειωμένος και χρειάζεται συνεχώς βοήθεια, τότε το παραπάνω θα τον ωφελήσει. 

Είναι συνδρομητικό το apple care? Μήπως το παράδειγμα σου είναι λίγο άκυρο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, socratis23 said:

Εγώ ήρθα για τους vegans της πληροφορικής

Oh4fCE.gif

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, atheatos είπε

Είναι συνδρομητικό το apple care? Μήπως το παράδειγμα σου είναι λίγο άκυρο? 

Γιατί είναι άκυρο; Είναι κάτι που το αγοράζεις έξτρα για να έχεις υποστήριξη στον Mac σου. Αν σπάσεις την τιμή του Apple Care και την υπολογίσεις κάθε μήνα, είναι φυσικά μικρότερο το ποσό. Για την ακρίβεια 250€/36 = περίπου 7€ τον μήνα. Μπορεί λοιπόν η Microsoft να παρέχει αγορά υποστήριξης με πληρωμή κάθε χρόνο. Δεν το γνωρίζεις, πχ 10€ τον μήνα ή τον χρόνο 84€. Κάτσε να δούμε τι τιμές θα έχει.

17 λεπτά πριν, socratis23 είπε

Εγώ ήρθα για τους vegans της πληροφορικής

Μα πως χρησιμοποιείται ρε παιδιά παράθυρα βάλτε τον πιγκουίνο να αγιασει  το μηχάνημα.

Πως αντέχεις να το χρησιμοποιείς

Ε και τι θα πάθεις που δεν θα υπάρχει αυτό υπάρχουν εναλλακτικές μορφές του προγράμματος που είναι και καλύτερά αν τα συνηθίσεις...

Θα έχω παράθυρα και θα τρώω κρέας...

Άντε πια.

Υ.Γ.

sudo apt-get out

Πλάκα κάνουμε έτσι? μην ανοίξω το βράδυ το insomnia και εχω καμιά 20 άρια σχόλια

Απάνω του παίδες! :P

Quot+thanks+m+lady+merci+madam+quot+_6dc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χοντρός που ήταν πριν δεν σας άρεσε.

Με το Ινδό να δείτε τι χαρές θα έχουμε.

Μισό αιώνα θέλει να ανακαλύψει τα καινούργια κινητά ο φραγκοφονιας.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...