Προς το περιεχόμενο

E-pass διοδίων


lek88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 minutes ago, lek88 said:

Εμείς πήραμε E-pass πριν ένα χρόνο. Στο κουτάκι του είχε μέσα και την βάση που κολλάς στο τζάμι. Μπαίνει και βγαίνει συρταρωτα το pass αλλά τις πρώτες φορές έβγαινε πολύ δύσκολα. Αφού νομίζαμε ότι αν κουμπώσει δεν βγαίνει. Ήθελε δύναμη. Μετά ξελασκαρε και την βγάζουμε εύκολα τώρα. 

το πιο μεγαλο ζορι ειναι να βγαλεις την βαση αν χρειαστει απο το τζαμι.κολλαει καλα η κολλα που δινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

το πιο μεγαλο ζορι ειναι να βγαλεις την βαση αν χρειαστει απο το τζαμι.κολλαει καλα η κολλα που δινουν.

Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει καν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, lek88 said:

Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει καν. 

ειναι αρκετο ζορι.δεν παθαινει τιποτα το τζαμι αλλα θελει προσοχη να μην σπασεις την βαση και μετα θελει λιγο κοπο να φυγει και η κολλα που μενει παντα στο παρμπριζ και οχι στο epass

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, poulinos είπε

δεν θυμαμαι αν βγαινει.στο νεο βγαινει σιγουρα.στο παλιο αν εννοεις το παλιο παλιο που ηταν τεραστιο δεν θυμαμαι.αν για παλιο εννοεις αυτο που εβαλε ο φιλος πιο πανω στην εικονα ναι αφαιρειται συρταρωτα.το παλιο παλιο ηταν ενα τεραστιο.εγω εχω σαν αυτο στην φωτογραφια που το εχω 3-4 χρονια σιγουρα.αν εχει βγει πιο νεο τωρα δεν το ξερω.

Με μπέρδεψες λίγο.

Σε αυτό που βλέπεις στη φωτογραφία... κατάφερες να το βγάλεις συρταρωτά με κάποιον τρόπο;

 

 

attikiodos-pass.jpg.662dd767b1ecf095b685

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, radiodj105 said:

Με μπέρδεψες λίγο.

Σε αυτό που βλέπεις στη φωτογραφία... κατάφερες να το βγάλεις συρταρωτά με κάποιον τρόπο;

attikiodos-pass.jpg.662dd767b1ecf095b685

 

IMG_20191030_133416_1.jpg

IMG_20191030_133412.jpg

αν μιλαμε για το ιδιο. οπως και το πιο καινουριο που δειχνει την εικονα της αττικης οδος παλι βγαινει.αυτο που δεν θυμαμαι αν βγαινει ειναι ενα πολυ παλιο 7-8 χρονια πριν που ηταν διπλασιο μην πω και 3 πλασιο σε μεγεθος απο αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/10/2019 στις 10:00 ΜΜ, radiodj105 είπε

Με μπέρδεψες λίγο.

Σε αυτό που βλέπεις στη φωτογραφία... κατάφερες να το βγάλεις συρταρωτά με κάποιον τρόπο;

attikiodos-pass.jpg.662dd767b1ecf095b685

Συγγνώμη αλλά μετά είδα την φωτογραφία που είχες βάλει. Δεν έχουμε το ίδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, lek88 said:

Συγγνώμη αλλά μετά είδα την φωτογραφία που είχες βάλει. Δεν έχουμε το ίδιο. 

σχεδον ιδια ειναι αυτο που εχεις με το προηγουμενο μοντελο .το πολυ παλιο μονο δεν θυμαμαι τι βαση ειχε που απορω αν  το λειτουργει κανεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 25/10/2019 at 23:09, george1807 said:

Στης νέας οδού πχ σου ζητάει να καταχωρήσεις πινακίδα και ότι είναι αποκλειστικά για χρήση με το εν λόγω όχημα. Τουλάχιστον έτσι λέει. Δεν ξέρω αν όντως το επαληθεύουν.

Δειγματοληπτικά μόνο. Τις παραβιάσεις κυνηγάνε 100% πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, GeorgeMan said:

Δειγματοληπτικά μόνο. Τις παραβιάσεις κυνηγάνε 100% πλέον.

Και σε αλλο αμαξι να το βαλεις εφοσον μιλαμε οτι ειναι για την ιδια κατηγορια δεν χανουν καπου αυτοι.αφου τα λεφτα θα τα παρουν ετσι και αλλιως:P .οποτε δεν μου φαινεται παραξενα που γινεται δειγματοληπτικα.δεν ξερω βεβαια αν το βαλεις σε αλλη κατηγορια οχηματος τι γινεται.θα χρεωσει παραπανω επειδη βλεπει μεγαλυτερο οχημα ή θα χρεωσει το κανονικο αφου το epass εχει δηλωθει πχ σε αμαξι??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, poulinos said:

Και σε αλλο αμαξι να το βαλεις εφοσον μιλαμε οτι ειναι για την ιδια κατηγορια δεν χανουν καπου αυτοι.αφου τα λεφτα θα τα παρουν ετσι και αλλιως:P .οποτε δεν μου φαινεται παραξενα που γινεται δειγματοληπτικα.δεν ξερω βεβαια αν το βαλεις σε αλλη κατηγορια οχηματος τι γινεται.θα χρεωσει παραπανω επειδη βλεπει μεγαλυτερο οχημα ή θα χρεωσει το κανονικο αφου το epass εχει δηλωθει πχ σε αμαξι??

Χάνουν. Μια δεύτερη συνδομή epass. ;) 
Σε άλλη κατηγορία δεν ανοίγει καν η μπάρα και σε κάνουν τσακωτό με τη μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, GeorgeMan said:

Χάνουν. Μια δεύτερη συνδομή epass. ;) 
Σε άλλη κατηγορία δεν ανοίγει καν η μπάρα και σε κάνουν τσακωτό με τη μία.

γιατι να χασουν δευτερη συνδρομη?δεν πληρωνεις μηνιαιο παγιο.οποτε??/ την διελευση θα την πληρωθουν. για το δευτερο και μενα ναι μου φαινεται λογικο είτε να μην ανοιγει η μπαρα είτε να σε χρεωνει για μεγαλυτερη κατηγορια σε αυτην την διελευση.δηλαδη να μην εχει δηλωθει καν αν ειναι πχ αμαξι η κατι αλλο αλλα να υπολογιζει καθε φορα με βαση αυτο που "διαβαζει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, poulinos είπε

γιατι να χασουν δευτερη συνδρομη?δεν πληρωνεις μηνιαιο παγιο.οποτε??/ την διελευση θα την πληρωθουν. για το δευτερο και μενα ναι μου φαινεται λογικο είτε να μην ανοιγει η μπαρα είτε να σε χρεωνει για μεγαλυτερη κατηγορια σε αυτην την διελευση.δηλαδη να μην εχει δηλωθει καν αν ειναι πχ αμαξι η κατι αλλο αλλα να υπολογιζει καθε φορα με βαση αυτο που "διαβαζει".

κι ομως χανουν. μπορει να μην εχεις μηνιαια συνδρομη αλλα την Αττικη οδο την συμφερει 2 οχηματα να εχουν 2 διαφορετικες συνδρομες.

Ο λογος ειναι οτι παντα καθε συνδρομη εχει μεσα ενα υπολοιπο το οποιο ειναι αχρηστο (νομιζω ειναι 2.5 ευρω στην Αττικη). Αν λοιπον εχουν 2 συνδρομες εχουν σιγουρα "καβατζωμενα" 5 ευρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, ManFromEarth said:

κι ομως χανουν. μπορει να μην εχεις μηνιαια συνδρομη αλλα την Αττικη οδο την συμφερει 2 οχηματα να εχουν 2 διαφορετικες συνδρομες.

Ο λογος ειναι οτι παντα καθε συνδρομη εχει μεσα ενα υπολοιπο το οποιο ειναι αχρηστο (νομιζω ειναι 2.5 ευρω στην Αττικη). Αν λοιπον εχουν 2 συνδρομες εχουν σιγουρα "καβατζωμενα" 5 ευρω.

ναι αλλα εχεις παρει και 1 e-pass συσκευη που κανει ενα χ κοστος.απο την αλλη ισχυει και αυτο που λες με λιγο διαφορετικο τροπο.αν εχεις epass ηδη συσκευη και ξεροντας οτι ειναι φτηνοτερο πολλες φορες μπορεις να μπεις στο  τρυπακι να πεις οκ δεν βαζω 20-40 ευρω να τα εχω μεσα αφου η διελευση ειναι πιο φτηνη.οποτε εχεις προπληρωσει.και επισης μπορει αν δεν ειχες το epass να μην εμπαινες καν στην αττικη οδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω άλλη απορία. Όταν βλέπει το epass στα διόδια και ανοίγουν οι μπάρες ακούγεται ένα "μπιπ" από την κάρτα. Αυτό πως γίνεται; έχει μέσα μπαταρία ή ηχειακι; Μετά από έναν χρόνο πως συνεχίζει να ακούγεται; Δεν θα είχε "πέσει" η μπαταρία του; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, lek88 said:

Εγώ πάλι έχω άλλη απορία. Όταν βλέπει το epass στα διόδια και ανοίγουν οι μπάρες ακούγεται ένα "μπιπ" από την κάρτα. Αυτό πως γίνεται; έχει μέσα μπαταρία ή ηχειακι; Μετά από έναν χρόνο πως συνεχίζει να ακούγεται; Δεν θα είχε "πέσει" η μπαταρία του; 

οσο ξερω ναι το μπιπ ειναι απο το epass και εχει μπαταρια.καποια στιγμη αν θυμαμαι σωστα  ειχε  τελειωσει η μπαταρια οποτε μας τα αλλαξαν.αν τελειωσει η μπαταρια το δινεις στο ταμειο και χτυπανε την διελευση σου με το barcode που εχει πανω οποτε δεν χρειαζεται να δωσεις μετρητα. δεν τρωει πολυ η μπαταρια πιστευω οποτε κραταει και πολυ καιρο.σκεψου το σαν ρολοι που εχει μπαταρια.δεν αδειαζει σε ενα χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...