Προς το περιεχόμενο

E-pass διοδίων


lek88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω δύο epass της Αττικής οδού προσωπικό και εταιρικό. Οταν περνάω πολλές φορές χτυπάνε και τα δύο παρόλο που το ενα το έχω μέσα στον τεμπέλη σε θήκη γυαλιών ηλίου. Που θα πρέπει να το βάλω ή τι θήκη να χρησημοποιησω ώστε να μην χτυπάει; 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχετε καμια εικόνα πως ξεκουμπώνει το νέο epass της Αττικής Οδού; 

Σε προσπάθειες που είχα κάνει, δεν τα είχα καταφέρει-φοβήθηκα μην το σπάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2021 στις 9:54 ΜΜ, Bakxos είπε

Καλησπέρα έχω δύο epass της Αττικής οδού προσωπικό και εταιρικό. Οταν περνάω πολλές φορές χτυπάνε και τα δύο παρόλο που το ενα το έχω μέσα στον τεμπέλη σε θήκη γυαλιών ηλίου. Που θα πρέπει να το βάλω ή τι θήκη να χρησημοποιησω ώστε να μην χτυπάει; 

Ευχαριστώ 

μπορεις να αγορασεις μεταλικες θηκουλες απο ιμπευ για προστασια απο απομαγνητισμο/κακοβουλες ενεργειες

Με 5 ευρ εγω εχω σωθει γιατι βαζω εκτος απο πιστωτικες και το κλειδι οχηματος.

Ακομα και να σπασει η βαση του e-pass πας σε σημειο εξυπηρετησης και σου δινουν ενα δωρεαν. Εχει τυχει απο τον ηλιο να γινει ενα (βαση/e-pass)και εσπασε αλλα το αλλαξαν δωρεαν

σιγα τωρα να μην αγχωνομαστε για τη βαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2021 στις 10:54 ΜΜ, Bakxos είπε

Καλησπέρα έχω δύο epass της Αττικής οδού προσωπικό και εταιρικό. Οταν περνάω πολλές φορές χτυπάνε και τα δύο παρόλο που το ενα το έχω μέσα στον τεμπέλη σε θήκη γυαλιών ηλίου. Που θα πρέπει να το βάλω ή τι θήκη να χρησημοποιησω ώστε να μην χτυπάει; 

Ευχαριστώ 

Καλησπερα!
Εγω που κανω carpooling με συναδελφο κ εχουμε και οι 2 epass το εχω τυλιξει σε αλουμινοχαρτο και δεν χτυπαει. Αλλο σημειο που το ειχα αφησει ειναι πισω απο το καθισμα του οδηγου. στην θηκη που εχει στην πλατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους η Εγνατία αναβάθμισε την υπηρεσία της. Πλέον μπορείς να κάνεις  στην σελίδα τους λογαριασμό, να βλέπεις το υπόλοιπο κτλ. ..περιμένουμε κ την εφαρμογή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, vamvakoolas είπε

μπορεις να αγορασεις μεταλικες θηκουλες απο ιμπευ για προστασια απο απομαγνητισμο/κακοβουλες ενεργειες

Με 5 ευρ εγω εχω σωθει γιατι βαζω εκτος απο πιστωτικες και το κλειδι οχηματος.

Ακομα και να σπασει η βαση του e-pass πας σε σημειο εξυπηρετησης και σου δινουν ενα δωρεαν. Εχει τυχει απο τον ηλιο να γινει ενα (βαση/e-pass)και εσπασε αλλα το αλλαξαν δωρεαν

σιγα τωρα να μην αγχωνομαστε για τη βαση...

Μπορείς να στείλεις κάποιο link? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2021 στις 10:54 ΜΜ, Bakxos είπε

Καλησπέρα έχω δύο epass της Αττικής οδού προσωπικό και εταιρικό. Οταν περνάω πολλές φορές χτυπάνε και τα δύο παρόλο που το ενα το έχω μέσα στον τεμπέλη σε θήκη γυαλιών ηλίου. Που θα πρέπει να το βάλω ή τι θήκη να χρησημοποιησω ώστε να μην χτυπάει; 

Ευχαριστώ 

Κάτι τέτοιο, κ αφαιρείς το πλαστικό μέσα για τις κάρτες. 

https://www.skroutz.gr/s/25468406/INTIME-IT-018.html?from=catspan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα , το e-pass πιάνει και χωρίς να υπάρχει οπτική επαφή; Δεν θέλω να το κολλήσω πάνω στο τζάμι αλλά ούτε και να το ψάχνω και να το σηκώνω κάθε φορά που περνάω από διόδια(ίσως ζητάω πολλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dennisbest είπε

Καλημέρα , το e-pass πιάνει και χωρίς να υπάρχει οπτική επαφή; Δεν θέλω να το κολλήσω πάνω στο τζάμι αλλά ούτε και να το ψάχνω και να το σηκώνω κάθε φορά που περνάω από διόδια(ίσως ζητάω πολλά).

Καλυτερα κολλήστε το στο τζαμι........να αποφυγεις και τις βρισιες απο το πισω οχηματα που ενώ θέλουν να περασουν γρηγορα απο την πυλη για epass, κολανε και αναγκαζονται να κανουν (επικινδυνη) οπισθεν γιατι καποιοι δεν θέλουν να καταλαβουν ότι δεν ειναι οι μονοι χρήστες του δρόμου.

Επεξ/σία από Dinos1973
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... δοκίμασε να βρεις κάτι σε reusable adhesive.

Εχω τοποθετήσει το επίθεμα πάνω στο τζάμι  (με περιθώριο ώστε να μου "δίνει χέρι" για να το βγάλω κατά το δοκούν.

 Εχει ήπια, σχετικά συγκράτηση κ δεν χρειάζεται σφυρί-καλεμι για να βγεί μετά.

 

Βέβαια δεν ξέρω πόσο θα αντέξει τους ζεστούς μήνες, που πλησιάζουν (αν θα υποχωρήσει η συγκράτηση ή θα γίνει ακόμα πιο ισχυρή).

Δοκιμαστικά πάντως, μετά απο 1-2 μήνες (το χειμώνα που πέρασε) βγήκε πανεύκολα.

Η συγκράτηση είναι τόσο ισχυρή όσο χρειάζεται (κ όχι παραπάνω) ώστε να κουμπώνω- ξεκουμπωνω τον πομποδέκτη που χρειάζομαι κάθε φορά, με το ένα χέρι (τοποθετημένο δεξια, στα μάτια-lidar, πίσω απο το τον καθρέπτη, πάνω στο παρμπρίζ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το e-pass το έχουμε πάνω στο ταμπλό του αυτοκινήτου ο αναγνώστης το διαβάζει κανονικά; Επειδή το προηγούμενο e-pass το είχα κολλήσει πάνω στην φυμέ φάσα που έχω τοποθετήσει, όταν αποφάσισα να το αφαιρέσω (χωρίς πιστολάκι με θερμό αέρα) έφυγε και ενα κομμάτι της φάσας. 

Στην χειρότερη περίπτωση όταν περνάω απο τα διόδια θα το κρατάω για να το διαβάσει.

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, madboy είπε

Αν το e-pass το έχουμε πάνω στο ταμπλό του αυτοκινήτου ο αναγνώστης το διαβάζει κανονικά; Επειδή το προηγούμενο e-pass το είχα κολλήσει πάνω στην φυμέ φάσα που έχω τοποθετήσει, όταν αποφάσισα να το αφαιρέσω (χωρίς πιστολάκι με θερμό αέρα) έφυγε και ενα κομμάτι της φάσας. 

Στην χειρότερη περίπτωση όταν περνάω απο τα διόδια θα το κρατάω για να το διαβάσει.

Αν βολεύει το ταμπλό για να το ακουμπάς χωρίς να πηγαινοέρχεται ή να πέφτει, βάλτο εκεί. Εγώ έτσι το έχω και το διαβάζει κανονικά. Σιγουρέψου ότι δε θα το κυνηγάς άμα φύγει γιατί το να ψάχνεις το epass όταν οδηγείς στην εθνική είναι εξαιρετικά επικίνδυνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, BritishKnight είπε

Αν βολεύει το ταμπλό για να το ακουμπάς χωρίς να πηγαινοέρχεται ή να πέφτει, βάλτο εκεί. Εγώ έτσι το έχω και το διαβάζει κανονικά. Σιγουρέψου ότι δε θα το κυνηγάς άμα φύγει γιατί το να ψάχνεις το epass όταν οδηγείς στην εθνική είναι εξαιρετικά επικίνδυνο.

Εννοείται ότι δεν θα αφήνω μόνιμα στο ταμπλο. Μόνο για το μικρό διάστημα διέλευσης από τα διόδια και μετά πάλι μέσα στο υποβραχιονιο Δεν είχε τύχει ποτέ να δοκιμάσω με το προηγούμενο epass γιατί το είχα πάντα κολλημένο στο παρμπρίζ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα... Εγώ να κάνω μια ψιλό άσχετη ερώτηση....φετος λέμε να παμε διακοπές από Ξάνθη  σε ναυπλιο και Ζάκυνθο και πισω... Και επειδή θα έχει πολλα διόδια σκέφτηκα να βγάλω αυτό το e -pass ... Η ερώτηση είναι αξίζει να βγάλω? Ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, makiakos είπε

Καλησπερα... Εγώ να κάνω μια ψιλό άσχετη ερώτηση....φετος λέμε να παμε διακοπές από Ξάνθη  σε ναυπλιο και Ζάκυνθο και πισω... Και επειδή θα έχει πολλα διόδια σκέφτηκα να βγάλω αυτό το e -pass ... Η ερώτηση είναι αξίζει να βγάλω? Ευχαριστώ πολυ

Δεν περιμένεις σε μεγάλες ουρές , συνήθως... σε μερικά δεν έχει καν αναμονή 

Δεν μπλέκεις με ψιλά , κέρματα κτλ , ούτε με τον μπροστινό μέχρι να βρει κτλ

Προσωπικά το έχω 1 μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...