Προς το περιεχόμενο

Η AMD δημιούργησε το ισχυρότερο semi-custom SOC για Κινέζο OEM


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, Votritis είπε

καθόλου κινεζος δεν ειναι απο την στιγμη που εχει hardware της ΑΜD , εκτός και αν το εννοεις κινεζικό επειδη θα φτιάχνετε στην Κινα , αλλα και τα ps4 και xbox  εκει φτιάχνονται και αν δεν κανω λάθος πωλούνται με ενα μικρο κερδος,   οποτε η σύγκριση μπορει να γινει άμεσα . 

Τελος πάντων ξεφύγαμε απο το θεμα που απλα ειναι οτι η amd δημιούργησε semi-custom SOC για κάποιον που δεν ειναι η Σονυ η Μς .

μιλάμε για κινέζο κινέζο όχι για αμερικάνο που τα φτιάχνει στην κίνα γιατί άμα το πάμε έτσι και τα sony κίνα φτιάχνονται και τα huawei κίνα φτιάχνονται αλλά με παρόμοια soc/hw στο vfm δεν υπάρχει σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, georgepppo είπε

μιλάμε για κινέζο κινέζο όχι για αμερικάνο που τα φτιάχνει στην κίνα γιατί άμα το πάμε έτσι και τα sony κίνα φτιάχνονται και τα huawei κίνα φτιάχνονται αλλά με παρόμοια soc/hw στο vfm δεν υπάρχει σύγκριση.

ξεκινησαμε παλι τα στερεοτυπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, forgotten είπε

ξεκινησαμε παλι τα στερεοτυπα....

ποια στερεότυπα ρε φίλε ο κινέζος αποδεδειγμένα φτιάχνει πιο φτηνά πράγματα απο τον αμερίκανο/ιάπωνα αμέτρητα τα παραδείγματα και άσε τα άστοχα χωρίς τεκμηρίωση υπονοούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το έκανε η Intel η Nvidia ή η Qualcomm.

Η Amd χρόνια κάνει επεξεργαστή για κονσόλες.

Άρα το παρόν θα είναι μια κονσόλα η οποία  θα προσπαθήσει να πουλήσει στην Κίνα και η βελτιωμένη έκδοση θα είναι στο PS5 και στο Xbox Next

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, georgepppo είπε

ποια στερεότυπα ρε φίλε ο κινέζος αποδεδειγμένα φτιάχνει πιο φτηνά πράγματα απο τον αμερίκανο/ιάπωνα αμέτρητα τα παραδείγματα και άσε τα άστοχα χωρίς τεκμηρίωση υπονοούμενα.

στερεοτυπα βεβαιως βεβαιως ,τεκμηριωσε μου εσυ το πως υποθετεις οτι οτι φτιαχνουν οι κινεζοι σε κινεζικα εργοστασια υστερει απο τον ανταγωνισμο ευρωπαικο ή αμερικανικο . πες μου λοιπον πως μια xiaomi κινεζικη εταιρεια κατορθωνει να φτιαχνει συσκευη με ιδια χαρακτηριστικα με ναυαρχιδες σε λογικη τιμη παντα και σε ποιοτητα  αρκετα ψηλα. ειλικρινα οταν διαβαζω τσουβαλιασματα εκνευριζομαι ,χωνεψτε το ως τελικοι καταναλωτες μας βολευει να υπαρχει ανταγωνισμος ειτε αυτος ονομαζεται κινα είτε οποιοσδηποτε αλλος κατασκευαστης. Εσυ μιλας καθαρα χωρις καμια τεκμηριωση λογω του οτι ακουσες κινεζικο και συνδεσες τα κινεζικα με φτωχες απομιμησεις κακιστης ποιοτητας και χρησης....

Επεξ/σία από forgotten
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, forgotten είπε

στερεοτυπα βεβαιως βεβαιως ,τεκμηριωσε μου εσυ το πως υποθετεις οτι οτι φτιαχνουν οι κινεζοι σε κινεζικα εργοστασια υστερει απο τον ανταγωνισμο ευρωπαικο ή αμερικανικο . πες μου λοιπον πως μια xiaomi κινεζικη εταιρεια κατορθωνει να φτιαχνει συσκευη με ιδια χαρακτηριστικα με ναυαρχιδες σε λογικη τιμη παντα και σε ποιοτητα ειναι αρκετα ψηλα. ειλικρινα οταν διαβαζω τσουβαλιασματα εκνευριζομαι ,χωνεψτε το ως τελικοι καταναλωτες μας βολευει να υπαρχει ανταγωνισμος ειτε αυτος ονομαζεται κινα είτε οποιοσδηποτε αλλος κατασκευαστης. Εσυ μιλας καθαρα χωρις καμια τεκμηριωση λογω του οτι ακουσες κινεζικο και συνδεσες τα κινεζικα με φτωχες απομιμησεις κακιστης ποιοτητας και χρησης....

εγώ υποστηρικτής των κινέζων είμαι κατάλαβε τι γράφω ΕΛΕΟΣ λέω ότι ο κινέζος στο εργοστάσιο στην χώρα του θα παράξει με καλύτερο vfm ένα προιόν όχι ότι θα είναι κατώτερο , δεν ανέφερα πουθενά το κινέζικο πιο σκάρτο και ποιοτικά κατώτερο

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, georgepppo είπε

εγώ υποστηρικτής των κινέζων είμαι κατάλαβε τι γράφω ΕΛΕΟΣ λέω ότι ο κινέζος στο εργοστάσιο στην χώρα του θα παράξει με καλύτερο vfm ένα προιόν όχι ότι θα είναι κατώτερο , δεν ανέφερα πουθενά το κινέζικο πιο σκάρτο και ποιοτικά κατώτερο

σε τετοια περιπτωση απλα δεν διαβασα το ολο σκεπτικο σου οποτε και απολογουμε για την παρεξηγηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου αρεσει και σαν σκεψη , και σαν επιδοσεις,  και σαν εμφάνιση ,  οποτε σε μια τιμη γυρω στα 500-700€ θα το εβαζα ανετα διπλα στην TV στο σαλονι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, forgotten είπε

σε τετοια περιπτωση απλα δεν διαβασα το ολο σκεπτικο σου οποτε και απολογουμε για την παρεξηγηση.

δεν πειράζει ίσως να το διατύπωσα και εγώ έτσι που να φαίνεται κάπως διαφορετικό απο αυτό που εννοώ ,  όταν  λέω άλλο ο κινέζος και άλλο ο αμερικάνος στην κίνα εννοώ ότι ο κινέζος θα κάνει την π@@@νια του θα βρει θα αντιγράψει πχ μια ψύκτρα , ένα σχέδιο θα βρει τρόπο να σου φτιάξει κάτι εξίσου καλό με μικρότερο κόστος όπως έκανε η xiaomi , η huawei και άλλοι κινέζοι σε πολλούς τομείς και επίσης πολύ σημαντικό ο κινέζος του είναι πολύ πιο φτηνό να πιάσει υψηλά στάνταρ σε ποιότητα απο τον αμερικάνο για τον απλούστατο λόγο της πολύ φτηνής ανάπτυξης και μελέτης που έχουν εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα παραπάνω, μεγάλο ρόλο στην τιμή παίζουν οι συμφωνίες για τις αποκλειστικότητες των παιχνιδιών, τα πνευματικά δικαιώματα, οι αλυσίδες προώθησης, διαφήμιση κλπ. Αν ο Κινέζος όπως φαίνεται δεν έχει όλα αυτά.... Ασχέτως hardware θα παίξει σε καλή τιμή, και δε θα έχει καμία υποχρέωση υποστήριξης στον Ευρωπαίο και Αμερικανό καταναλωτή, τρομερή μείωση των εξόδων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Votritis είπε

Σκέψου λίγο λογικά , το ΟΝΕ Χ με κατώτερο  hardware κανει 500Ε πως αυτο θα κανει 300Ε ? 

Το παρελθόν εχει δείξει οτι αυτα τα μηχανηματακια κοστίζουν το ιδιο η και περισσοτερο απο το να φτιάξεις αντιστοιχο pc. 

Σοβαρά ρε φίλε; Οι κονσόλες κοστίζουν το ίδιο ή περισσότερο με αντίστοιχο PC; Δηλαδή εσύ μπορείς να φτιάξεις ένα PC με 500€ που θα παίζει 4k (και 60fps στα περισσότερα games);;;;; Αν ναι φτιάξε μου και εμένα ένα γιατί ενδιαφέρομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Console Master0 είπε

Σοβαρά ρε φίλε; Οι κονσόλες κοστίζουν το ίδιο ή περισσότερο με αντίστοιχο PC; Δηλαδή εσύ μπορείς να φτιάξεις ένα PC με 500€ που θα παίζει 4k (και 60fps στα περισσότερα games);;;;; Αν ναι φτιάξε μου και εμένα ένα γιατί ενδιαφέρομαι!

Υπάρχει κονσόλα που παιζει 4Κ και 60 fps στα περισσότερα games ? Πες μου ποια γιατί ενδιαφέρομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...