Προς το περιεχόμενο

Εικόνες που διέρρευσαν αποκαλύπτουν τα βασικά χαρακτηριστικά του Samsung Galaxy Note9


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά στο μοναδικό, κατά τη γνώμη μου, που υπερτερεί το S9/S9+ από το S8 είναι  ο ήχος.. Άντε ας προσθέσω και την κατά 2gb μεγαλύτερη ram. Εξωτερικά πιστεύω πως η κάθε άποψη είναι περιττή αφού, για εμένα ας πούμε, φαινόταν πιο όμορφο το πίσω μέρος του S8 με τον αισθητήρα οριζόντια με την κάμερα και όχι κατακόρυφα όπως στο S9.. 

Σε γενικά πλαίσια, το S8 δεν έχει να ζηλέψει τίποτε σαν συσκευή, πόσο μάλλον αφού το S9 είναι μια "βιαστική" και "όχι τόσο σπουδαία" αναβάθμιση του S8.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

12 minutes ago, Med_ss_ said:

Γενικά στο μοναδικό, κατά τη γνώμη μου, που υπερτερεί το S9/S9+ από το S8 είναι  ο ήχος.. Άντε ας προσθέσω και την κατά 2gb μεγαλύτερη ram. Εξωτερικά πιστεύω πως η κάθε άποψη είναι περιττή αφού, για εμένα ας πούμε, φαινόταν πιο όμορφο το πίσω μέρος του S8 με τον αισθητήρα οριζόντια με την κάμερα και όχι κατακόρυφα όπως στο S9.. 

Σε γενικά πλαίσια, το S8 δεν έχει να ζηλέψει τίποτε σαν συσκευή, πόσο μάλλον αφού το S9 είναι μια "βιαστική" και "όχι τόσο σπουδαία" αναβάθμιση του S8.. 

Μη το λες. 

Πολλοί πήγαν στο S9 (μαζί με μένα) εξαιτίας του δακτυλικού που τον έβαλαν επιτέλους σε σημείο που δεν "κούραζε" να στο πω έτσι.

Με κέρδισε η καλύτερη κάμερα, τα ηχεία και γενικά δεν ήταν μεγάλη η διαφορά στην τιμή τους. 

Το έχω 1 μήνα και κάτι και το είχα πάρει στα 525. 

Το Νote 9 δεν με τρελαίνει είναι η αλήθεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, UsualSuspect__ είπε

Μη το λες. 

Πολλοί πήγαν στο S9 (μαζί με μένα) εξαιτίας του δακτυλικού που τον έβαλαν επιτέλους σε σημείο που δεν "κούραζε" να στο πω έτσι.

Με κέρδισε η καλύτερη κάμερα, τα ηχεία και γενικά δεν ήταν μεγάλη η διαφορά στην τιμή τους. 

Το έχω 1 μήνα και κάτι και το είχα πάρει στα 525. 

Το Νote 9 δεν με τρελαίνει είναι η αλήθεια. 

Εμένα προσωπικά δεν μου έφερνε δυσκολία η θέση του δακτυλικού και για αυτό πιστεύω πως αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα.. 😊 

Τα χαρακτηριστικά τους θεωρώ πως είναι πάνω-κάτω τα ίδια.. Βέβαια, ναι, η τιμή τους δεν διαφέρει κατά πολύ.. 😁 

Προσωπικά, πιστεύω πως το Note 9 θα είναι αρκετά ευχάριστο σαν συσκευή,αν και από ότι φαίνεται θα είναι επίσης απλά μια "αναβάθμιση" του προκατόχού του, ο οποίος βέβαια ήταν από τις κορυφαίες συσκευές του 2017.. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, kirileman είπε

Άντε να πέσει λίγο ακόμα η τιμή του, μπας και βρω λόγο να αντικαταστήσω το s7 edge.

Το βαρέθηκες και θέλεις μια αλλαγούλα ε? 😁

Το S7 edge είναι στα 400+, το S8 στα 450+ και το S9 που είναι στα 580. Νομίζω θα πάρει μερικούς μήνες ακόμη μέχρι να πέσει στα 530 περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια η samsung εχει ενα κακο.. μετα τα 2 χρονια σταματαει τις αναβαθμισεις αυτο ειναι το μεγαλυτερο μειονεκτημα για μενα και οχι αν εχει βαλει το δαχτυλικο σε σωστη θεση ουτε αν εχει καλυτερη καμερα απο το προηγουμενο.

Δοκιμασα huawei p20 pro μετα απο note 8 και επαθα πλακα  στην κυριολεξια . Εχω να την ακουσω με τηλεφωνο ετσι πολλα χρονια. Βεβαια τωρα με s9 plus ειμαι αλλα ο λογος που το πηρα ηταν να το δοκιμασω και αυτο.

Εχθες καπου διαβασα οτι η huawei αναβαθμιζει σε pie και τα mate 8 .. Aν συνεχισει ετσι οπως πολυ σωστα ακολουθει την apple με τις αναβαθμισεις η samsung βλεπω να χανει μεγαλο μεριδιο αγορας.

το s7 kai s7 edge που ειναι πιο δυνατο σαν κινητο γιατι σταματαει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Dellapple είπε

Δεν είναι το ίδιο φίλε μου δίπλα δίπλα είναι ποιο παχύ το 9 .και για της δυνατότητες  φίλε μου 1000 ευρώ  για 2 3 πράγματα...Δεν αξίζει φίλε μου και βασικά 200 εύρο για για 384 gb περισσότερα....Πολύ ακριβά....apple μας έγινε και αυτή 

Εδω το P20pro ειχε 900 ευρώ όταν βγήκε (και ακόμα τόσο έχει σχεδόν στις αλυσίδες).  

Το hauwei. Tα value for money και καλά, για τους ψαγμενέους.  

Το pixel 2 xl μια από τα ίδια.  

 

Ειναι 1000€ day one. 550 κάνει ακόμα το "παλιό" σου κινητό. Άρα η τα λεφτά που πρέπει να δώσεις στην ουσία, δεν είναι τόσα πολλά.

Το apple μας έγινε και αυτή δεν το καταλαβαίνω είναι η αλήθεια. 

Όλα τα high end κινητά πλέον τόσο κάνουν. 

Το note τουλάχιστον, προσφέρει πράγματα. Μονο και μόνο το plug n play DEX είναι ΤΕΡΆΣΤΙΑ διαφορά  σε σχέση με οτιδήποτε άλλο.

Τώρα τα περί, "το 3310 μου τα καταφέρνει ακομα περίφημα" είναι αστειότητες. 

και εμένα το Golf μου του 2002  τα καταφέρνει περίφημα. Να σταματήσουν οι αυτοκινητοβιομηχανίες να παράγουν αν δεν τους πείτε εσείς πότε θέλετε να αντικαταστήσετε το παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, spirosasp είπε

Παιδια η samsung εχει ενα κακο.. μετα τα 2 χρονια σταματαει τις αναβαθμισεις αυτο ειναι το μεγαλυτερο μειονεκτημα για μενα και οχι αν εχει βαλει το δαχτυλικο σε σωστη θεση ουτε αν εχει καλυτερη καμερα απο το προηγουμενο.

Δοκιμασα huawei p20 pro μετα απο note 8 και επαθα πλακα  στην κυριολεξια . Εχω να την ακουσω με τηλεφωνο ετσι πολλα χρονια. Βεβαια τωρα με s9 plus ειμαι αλλα ο λογος που το πηρα ηταν να το δοκιμασω και αυτο.

Εχθες καπου διαβασα οτι η huawei αναβαθμιζει σε pie και τα mate 8 .. Aν συνεχισει ετσι οπως πολυ σωστα ακολουθει την apple με τις αναβαθμισεις η samsung βλεπω να χανει μεγαλο μεριδιο αγορας.

το s7 kai s7 edge που ειναι πιο δυνατο σαν κινητο γιατι σταματαει?

Απο χρώματα οθόνης.. Ποιο είναι καλύτερο; note 8 η p20pro? Η έστω, το p20 έχει μεγάλες διαφορές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Απο χρώματα οθόνης.. Ποιο είναι καλύτερο; note 8 η p20pro? Η έστω, το p20 έχει μεγάλες διαφορές; 

Νομιζω αν συνηθίσεις τα χρωματα της Amoled δεν μπορεις να δεις IPS...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο χρωματα οθονης εχω κανει σχολιο στο σκρουτζ θα το κανω post και εδω. να σας πω τα + kai τα -  βεβαια ακομα δεν ειχα το s9+ μετα το πηρα ομως εκανα συγκριση με note 8 και iphone x.

τωρα που εχω s9+ θα πω οτι 

η οθονη του s9+ ειναι ενα τακ πιο λαμπερη απο του note 8

iphone x s9 + και note 8 κατω απο τον ηλιο ειναι πολυ φωτεινα και μπορεις να βλεπεις την οθονη χωρις δυσκολια το p20 pro δεν ειναι τοσο.

Το note 9 θα ειναι σε επιπεδα s9+ φανταζομαι και λιγο καλυτερο .

 

H αξιολόγησή μου 30/07/2018
0
 29 στους 35 χρήστες τη βρήκαν χρήσιμη
  • Ποιότητα κλήσης
  • Φωτογραφίες
  • Καταγραφή Video
  • Μουσική
  • GPS
  • Ταχύτητα
  • Σχέση ποιότητας τιμής
  • Ανάλυση οθόνης

Ερχομενος απο iphone X και Note 8 ειπα να δοκιμασω το p20 λοιπον το τηλεφωνο ειναι μια κατηγορια μονο του. 
παμε στα + 
Αψογο face id πολυ γρηγορο και ακομα πιο γρηγορο απο του iphone X.

Καμερα ειδικα το βραδυ δεν παιζεται με κανενα κινητο της αγορας σημερα.

Ηχος μου αρεσε δυνατα ηχεια οχι σαν του Χ.

Oθονη καλη εως πολυ καλη μπορει ομως επειδη ειχα συνηθισει του note 8 και του Χ να μην ειμαι ο καλυτερος στο να κρινω.

Yπερυθρες IR

Gestures home button καλα απιστευτο και πρωτοτυπο.

Μπαταρια δεν εχω λογια αφωνος με φουλ χρηση και οταν λεω φουλ εχω, ανοιχτη τοποθεσια, 4g , wifi , 2 σιμ, τηλεφωνα interenet kai games ολη μερα, φωτεινοτητα αυτοματη, AOD, συγχρονισμος και bluetooth ενεργα , γυριζω σπιτι κατα τις 8 απο τις 8 το πρωι με 30% μπαταρια. 
με note 8 ηθελα power bank . 
με iphone x γυριζα στα 15 με 20% 

Παμε στα πλην 
Θα πω για τa χρωματα της οθονης δεν εχει καμια σχεση με samsung το μαυρο χρωμα δεν ειναι καταμαυρο φερνει προς γκρι για αυτο οποιος νομιζει οτι επειδη εχει amoled οθονη θα ειναι οπως του samsung λαθος νομιζει. χωρις αυτο να σημαινει οτι εχει κακια οθονη μια χαρα οθονη ειναι απλα εγω εχω ψιλο ξυνησει.

Δεν εχει gorilla glass. Mα ειναι δυνατον τοσο που κοστιζει σαν συσκευη να μην εχει προστασια gorilla glass ? Eδω εχουν κινητα των 100 ευρω . τεσπα το προσπερναω γιατι ερχεται με τοποθετημενη ζελατινα το κινητο στην οθονη και μια θηκη.

Με εχει χαλασει λιγο στο dual κομματι στις εφαρμογες οπως viber ενω αλλα κινητα dual εχουν εφαρμογουλα απο μαμα να σου κανουν την επιλογη για τους 2 αριθμους σε ξεχωριστα viber αυτο δεν την εχει. 
λυσεις υπαρχουν απο play store αλλα με παρεα διαφημισεις.

ασυρματη φορτιση δεν εχει.

Αν θελετε να αγορασετε συσκευη και σας ενδιαφερει η μπαταρια και η καμερα τοτε αγοραστετο με κλειστα τα ματια. 
Αν θελετε να εχετε χρωματαρες στην οθονη kai δεν σας νοιαζει η φωτογραφια και η μπαταρια τοτε στραφειτε σε συσκευες με super amoled display.

Επεξ/σία από spirosasp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, VChris είπε

Το βαρέθηκες και θέλεις μια αλλαγούλα ε? 😁

Το S7 edge είναι στα 400+, το S8 στα 450+ και το S9 που είναι στα 580. Νομίζω θα πάρει μερικούς μήνες ακόμη μέχρι να πέσει στα 530 περίπου.

Ναι, ψοφάω για χειρότερη αυτονομία και αλλαγή στον τρόπο που κρατάω και ξεκλειδώνω τη συσκευή μου εδώ και χρόνια. 😛

Σοβαρά τώρα, όσο παραμένω σε Android, είμαι "υποχρεωμένος" να χρησιμοποιώ Samsung μέχρι ο ανταγωνισμός να καταφέρει να προσφέρει ένα design της προκοπής, γιατί βλέπω τα μενού και τα εικονίδια (όχι αυτά που μπορούν να αλλάξουν) των υπολοίπων εταιρειών και παθαίνω κάτι.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ανυπομονω να δω τα νεα Spen features!!

Απο αυτα που βλέπω θα παραμεινω στο 8 μου, αλλα ειμαι πολυ περιεργος για την υλοποίηση που θα εχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2018 στις 6:48 ΜΜ, alexakos89 είπε

εκανε την μαλακια η Apple και τωρα ολοι θα βαρανε ανω του 1000αρικου.

Βέβαια, άλλο το Iphone 8 ας πούμε και άλλο το Samsung Galaxy Note 8.. Να πούμε και του στραβού το δίκιο xD

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Med_ss_ είπε

Βέβαια, άλλο το Iphone 8 ας πούμε και άλλο το Samsung Galaxy Note 8.. Να πούμε και του στραβού το δίκιο xD

Μίλησα για το X που είναι άνω του 1000αρικου. 

Αλλα τι παραπάνω έχει εκτός από όγκο ,γραφίδα ; Γιατί οθονη όλα έχουν μεγάλη πια και καλές κάμερες.

 

το λειτουργικό;😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...